Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

ihtiyaç sebebiyle tahliye

Yanıt
Old 22-01-2010, 11:03   #1
mnokay

 
Acil ihtiyaç sebebiyle tahliye

Merhaba,

İşyeri ihtiyacı sebebiyle tahliye davası sonucunda mahkemece tahliye kararı verilmiş ancak dava esnasında mahkemeye sunulan ihtiyaç sebebi, karardan sonra değişmiş ve davacılar farklı bir alanda faaliyet göstermek zorunda kalmıştır. Davacılar, değişen iş kolunda faaliyet gösteren yeni bir şirket kurmuş ve dava konusu gayrimenkulü ortakları oldukları şirkete muhasebe edilme zorunluluğu gereği kiraya vermişlerdir.
1- Davacıların, kurulan yeni şirketin ortakları olması aleyhlerinde ceza hükmünün kurulmasına olanak verir mi? davacılar, ltd şirket yerine, adi şirket kursalar farklı bir durum söz konusu olur mu?
2- Mahkemeye sunulan iş kolunun değişmesi ceza hükmünün kurulmasına dayanak teşkil eder mi?
Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
ihtiyaç sebebıyle tahliye cagriii Hukuk Soruları 2 09-07-2008 12:16
Ihtiyaç Sebebiyle Tahliyede Delil hukukcu1985 Meslektaşların Soruları 3 17-04-2008 16:10
iktisap ve ihtiyaç nedeni ile tahliye g.akyasan Meslektaşların Soruları 1 08-04-2006 08:07


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02705097 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.