Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

maluli emeklılık

Konuyu Kilitleyin
Old 12-11-2009, 10:22   #1
halit ispirli

Varsayılan maluli emeklılık

babam 2005 tarıhınde akcıger kanserı teshısı konuldu ve sag akcıgerını aldılar kemoterapı ve radyoterapı gordu bu esnada babamın emeklılgıyoktu gecmıs zamanda sıgortası oldugundan 1500 ıs gununu doldurdugu ıcın malulıyet hakkı oldugunu ogrendım ve emeklılıgını talep ettık ve emeklı oldu ama ıkı yılda bır durum bıldırge raporu ıstenıyor bızde raporları hastaneden aldık ve sıgortaya gonderdık cevap olarak emeklıgının ıptal edıldıgını soylendı ama bu esnada babamın tedavısı devam etmekte madıdurumum buna elvermıyor ankaradan bır arkadasımızdan rıcaetmıstım budurum hakkında bılgı aldedım arkadasınmın banadonusu makkemeyeverılmesı gerekıyor yuksek salık kurulurun verdıgı karar deyıstırılmesı bıraz zor oldugunu soyluyorlar neyapmam gerekıyor bana bukonuda yardımcı olurmusunuz sımdıden tesekkurler
Old 13-11-2009, 11:05   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

İptal edilen işleme itiraz etmeniz gerekmektedir.İtiraz üzerine yeniden sağlık kurul raporu alınacak ve durum yeniden değerlendirilecektir.

Bu işlemi yapmanız her durumda zorunludur.Yargıya başvurasanız dahi bu itirazı yapmanız gerekmektedir.

Bu nedenle her iki yola da başvurmanızda bir sakınca yok.Kurul kararı uzun süre aldığından bu itirazı yaptığınızı dava dosyanızda belgeleyip süreci başlatabilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurunuz.Size avukat atanacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi