Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

work and travel programının ingilizce hukuk diline yararları neledir?

Yanıt
Old 30-06-2009, 03:29   #1
lawyer_34

Varsayılan work and travel programının ingilizce hukuk diline yararları neledir?

Bu yaz work and Travel programıyla amerikaya gidecegim öncelikli hedefim ingilizcemi geliştirmek. Work and Travel programı bu konudaki faydası ne ölçüdedir.
Old 07-07-2009, 17:19   #2
Saffet Metin

Work and travel programı sizin İngilizce konuşmanızı , günlük konuşma diline hakim olmanızı sağlar. O kültürü tanımanızı sağlar. Özgüveninizi arttırır. Yabancı dilin korkulacak birşey olmadığını , kolaylıkla öğrenilip konuşulabildiğini keşfedersiniz. En azından bir dilin nasıl öğrenileceğini anlamış olursunuz. Bol pratik yaparak. O dönem boyunca, Türkçeden, Türk arkadaşlardan uzak durun ve özellikle yabancılarla arkadaşlık kurup, kendinizi İngilizce konuşmaya zorlayın.

Work and Travel in Hukuk diline doğrudan bir faydası olacağını sanmıyorum, eğer hukukla ilgili akademik veya uygulama ortamında bulunmayacaksanız. Ama hukukla ilgili bir eğitim programına katılabilseydiniz, Hukuki terminolojinin ingilizcesini de öğrenirdiniz.

Benim size tavsiyem internette www.tureng.com daki İngilizce çevirmenleri tarafından hazırlanmış sözlüğü kullanmanız. İngiliz, Amerkan ve Avustralya telaffuzlarını sesli olarak vermenin yanında , gerçekten bir kelimenin temel anlamı ile birlikte terim anlamını da yani hukukta kullanılmışsa hukuk anlamı, ekonomide kullanılıyorsa ekonomi ile ilgili anlamı, yani hangi konuda farklı bir anlamı varsa o anlamlarını veriyor. Ben çok faydalı buldum.
Old 04-10-2009, 23:11   #3
lawyer53

selam ben bu yaz work and travel programıyla amerikaya gittim.Rhode island eyaletinde mcdonalds ta çalıştım.Benim work and travel programıyla amerikaya gitme amacım ingilizcemi geliştirmekti fakat beklediğim gibi olmadı benim çalıştığım yerde 15 tane türk work and travel öğrencisi vardı.15 tane türkle aynı ortamda bulunduğum için ingilizcem yeteri kadar gelişmedi amerikada işyerinde çalışarak akademik hukuk ingilizcesine sahip olacağına inanmıyorum orda dilini geliştirmek senin elinde ama çok zor benim sana tavsiyem work and travel programıyla değil dil okulları programıyla dil okuluna git eğer sadece dilini geliştirmek için gidiyorsan.
Old 17-10-2009, 14:52   #4
Cihan91

Work and Travel programlarının günlük konuşma diline katkıları önemli, eğer üzerine düşerseniz çok daha iyi bir seviyeye getirebilirsiniz. Ama mesleki İngilizce için ya ayrı kurslara katılmak ya da kendi çaba ve ilginiz lazım.
Old 20-10-2009, 13:34   #5
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Cihan91
Work and Travel programlarının günlük konuşma diline katkıları önemli, eğer üzerine düşerseniz çok daha iyi bir seviyeye getirebilirsiniz. Ama mesleki İngilizce için ya ayrı kurslara katılmak ya da kendi çaba ve ilginiz lazım.

Eğer iyi bir seviyede ingilizceniz yoksa aktif olarak konuşacağınız, gerçek anlamda yapacağınız bir işte çalışamazsınız.
İngilizce bilmeden gidip mutlaka öğrenirim diyorsanız büyük fiyaskoyla karşılaşırsınız.
Old 20-10-2009, 13:38   #6
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan lawyer_34
Bu yaz work and Travel programıyla amerikaya gidecegim öncelikli hedefim ingilizcemi geliştirmek. Work and Travel programı bu konudaki faydası ne ölçüdedir.

Work and Travel da öğrencilere verilen işle genelde çalışılan iş yerinde yapılan en düşük seviyeli işlerdir.
Çok iyi ingilizce biliyorsanız ve ataksanız o zaman iyi bir iş kapabilirsiniz.

İngilizcenizi geliştirme olanağınız düşük çünkü muhtemelen 5-10 arası Türk öğrenciyle berraber gideceksiniz ve hep türkçe konuşacaksınız. (Tabiki siz geliştirmeyi kafanıza koyduysanız mutlaka bunu başaracaksınızdır)

Ama unutmayın ki bu tür programlar sıkıntılı oluyor.Örneğin işvereniniz fazla mesainizi ödemiyor ya da iş yerinde daha farklı bir muameleye tabi kılınıyorsunuz.
Eğlenceli tarafları da var tabi.

Tavsiyem, bu program önemli bir deneyim olacaktır sizin için.Mutlaka katılın. Fakat asla hukuk ingilizcenizi geliştireceği fikrina aldanmayın. Hukuk ingilizcesi dediğiniz şey "advanced" seviyede ingilizceyi çok iyi bilmek ve hukuk üzerine çalışarak bol bol okumak ile kazanılır.

Başarılar.
Old 02-12-2009, 15:49   #7
pia

work and travel'ın dil öğrenmeye büyük katkısı olduğunu düşünmüyorum. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki bu bir çalışma, gezme ve aynı zamanda para kazanma programıdır. Elbette dil öğrenme açısından hiç yoktan iyi diye düşünebiliriz ancak orada yapılacak işler öyle basit, ufak, tefek, eğlencelik şeyler değil.
Benim giden arkadaşlarımın tümünden edindiğim izlenim şu ki, Amerika'nın pis işlerini parayla bizlere yaptırıyorlar. Konaklama yerleri falan tek kelimeyle iğrenç ve benim arkadaşlarım hep şunu vurguladı ki: bu (adı üstünde) hem gez, hem çalış, paranı kazan programı. Dil geliştirmek tamamen şansa bağlı.
Old 11-12-2009, 15:59   #8
Murat Çağlar

Work and Travel programı ile hukuk ingilizcesi öğrenme şansınız direkt olarak mümkün değildir. Bu program ile, sadece anadili ingilizce olan bir ülkede bulunmanızdan dolayı genel ingilizcenizi (hatta grammer değil, sadece konuşma ve okuma diyebiliriz) geliştirme imkanınız olabilir. Bu becerilerinizi arttırdıktan ve gerekli parayı kazandıktan sonra hukuk ingilizcesi kursuna giderek bu konuda eğitim alabilirsiniz. Başarılar dilerim.
Old 30-12-2009, 23:10   #9
üye25928

Alıntı:
Yazan lawyer_34

Sınıf arkadaşım geçen sene Amerika Birleşik Devletlerine gitti, sadece günlük konuşma dilini geliştirdiğini, başka hiç bir türlü katkı sağlayamadığını da eklemişti. Ayrıca oradaki ortamdan da memnun değildi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi