Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kooperatif Üyelerinin Hakları

 
Old 15-03-2005, 12:58   #1
metnet

 
Varsayılan Kooperatif Üyelerinin Hakları

Selam değerli üyeler,

Bende bir çoğunuz gibi kooperatif mağduru olmak üzereyim, bu konudaki fikirlerinizi ve aydınlatıcı bilgilerinizi bekliyorum. Bundan iki yıl önce devam eden bir üyenin yerine parasını ödeyerek iki örnek villadan birini devir aldım. Yanyana olan bu iki örnek dublex villanın sahibi olduğum kısmı önceki müteahhit tarafından kullanılmış.Ancak müteahhitin anlaşmazlık neticesinde kooperatifle ilişiği kesilmiş.Tabi bu kızgınlıkla villa içinde ne var ne yoksa kırıp dökmüş, bir kısım malzeme de müteahhite iş yapan taşeronlar tarafından borca karşılık sökülüp alınmış. Kısacası şu anda örnek daire olarak bulunan dublex villam kullanılamaz durumda.Yan tarafta bulunan örnek villa ise kapısı kilitli ve düzgün durumda bulunuyor. Yönetime yapmış olduğum sözlü başvuruda bu durumun düzeltilmesi gerektiğini bildirdim.Ancak bazı yöneticiler bana örnek dairelerin ilk yapımından sonra sahibinin sorumluluğuna devredildiğini dolayısıyla kooperatifin sorumluluğu bulunmadığını bildirdi. Bu böylemidir, yani anahtarı bende olmayan ve herkese gösterilmek amacıyla hazırlanmış olan örnek dairenin sorumluluğu nasıl sahibinde olabilirki?

Ayrıca, kooperatiflerde bulunan böyle bir örnek dairenin içi ve dışında yapılması inşaat ve malzemelerle ilgili bir kanun kaide varmıdır.Yani bir örnek dairede bulunması gereken malzemeler (dolap,lavabo, fayan, duşakabin gibi) belirlenmişmidir yoksa kooperatiften kooperatife değişebilirmi? Her kooperatif kurulumunda bu malzemeler belirlenmişmidir? Benim sorunum örnek villayı ilk yapım itibariyle görmememden kaynaklanıyor. Dolayısıyla görmediğim bir örnek villa içinde içinde şunlar şunlar vardı diyerek hesap soramıyorum.Devir aldığım kişi de bu konuya sahip çıkmıyor.

İlginizi bekliyorum.
 


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Anonim Şirkette Eski Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumluluğu (ttk.337,340,336 Ve 309) Saim Dikici Meslektaşların Soruları 6 23-09-2012 16:31
Yüksek Yargı Üyelerinin Gezi Paraları -yorumsuz- Av. Hulusi Metin Hukuk Sohbetleri 8 14-08-2004 12:22
Anayasa Mahkemesi Üyelerinin Meclisce Seçilmesi Av.Armağan Konyalı Hukuk Haberleri 1 21-04-2004 22:22
A.Ş Yönetim Kurulu Üyelerinin mesuliyetinin Sınırlandırılması Marmara24 Meslektaşların Soruları 5 30-03-2004 11:33
Site Üyelerinin Güncellenmesi Av. Adil Giray ÇELİK Hukuk Haberleri 2 21-12-2002 20:43


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02464604 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.