Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmak Üzereyim,Dava Açarken Ne Kadar Ücret Ödemeliym?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-02-2009, 08:43   #1
kevok

Varsayılan Boşanmak Üzereyim,Dava Açarken Ne Kadar Ücret Ödemeliym?

ben 3,5 senelik evliyim.eşimin ailesinin herşeyimize karışması, eşimin ve ailesinin sürekli yalan söylemeleri ve tutarsızlıkları, eşimin sürekli onlarla konuştuğu zaman aldığımız kararları onların etkisinde kalarak sürekli olarak değiştirmesi bu evliliği bitirmek istememin tek sebebi. ayrıca sürekli olarak kredi kart borçları, haberim olmayan ve ne yaptığını bilmediğim çekilen krediler var. artık fazlasıyla birbirimizi kırmaya başladık. bu durum dayanılmaz bir hal aldı. varsa yoksa ailesi. ailesidir tabiki ama bu durumda eşitlik olması gerekmezmi. bu durum boşanmak için geçerli etken olurmu. şimdi ise çok düşünerek boşanmaya karar verdim, eşim beni çok sevdiğini söylüyor ve boşanmak istemiyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum . ayrıca çalışmıyorum, dava açarken ne kadar ücret ödemem gerekli. ilginize şimdiden teşekkürler.
Old 16-02-2009, 11:05   #2
üye8180

Sayın Konuk, boşanma kararını verecek olan elbette sizsiniz. Eğer bu evliliğin bittiğini düşünüyorsanız dava açarsınız. Eşinizin boşanmak istememesi halinde, açacağınız boşanma davası çekişmeli boşanma davası olup, siz, evlilik birliğinizin, eşinizin kusurlu hareketleri sebebiyle temelinden sarsıldığını, evliliği devam ettirmenin imkanı ve faydası kalmadığını delillerinizle ispat etmek durumunda olacaksınız.Eşinizin ailesinin, sizi tedirgin edecek tarzda evliliğinize müdahaleleri, eşinizin etki altında kalması, yalan söylemesi, bilginiz ve onayınız olmadan yaptığı borçlanmalar, kırıcı davranışları mutlaka eşiniz bakımından kusur addedilebilecek eylemlerdir.

Dava açarken başvuru ve maktu harç ödeyip tebligat masrafı vermelisiniz. Başlangıç olarak 40 Lira civarındadır. Mutlaka bir avukat yardımı almanızı, yoksulsanız size ücretsiz vekil atanabilmesi için, bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurmanızı rica ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi