Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Hukuksal Destek Alma-Evli Kişi İle Beraber Olma Suç Mu?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-10-2008, 13:02   #1
Konuk

Varsayılan Hukuksal Destek Alma-Evli Kişi İle Beraber Olma Suç Mu?

merhabalar benim sizden destek almak istediğim konu eşim uzun zamandır başka bir bayanla görüşüyor ben bunu bir çokdelillede kanıtladım telefonu benim adıma kayıtlı ve ben dökümleride çıkardım eşimle karşılıklı yazışmaları ve konuşmaları ver bu kişi hakkında dava açmam yada suç duyurusunda bulunmam mümkünmüdür.evli olduğunu bildiği halde eşimle görüşmüş ve eşimde yaptığı yanlışın farkına vardı bu konuda takipsizlik kararı olmaz umarım ve farkı şehirlerdeyiz bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Old 20-10-2008, 13:22   #2
Av.Suat Ergin

Sayın Konuk,

TCK'da "Evli olduğu halde biriyle beraber olmak" diye bir suç bulunmamaktadır. Bu nedenle yapacağınız şikayet üzerine kovuşturmasızlık kararı verilecektir.
Old 21-10-2008, 15:20   #3
Konuk

Varsayılan yardım

peki aile huzurunu bozmak ve aile huzuruna zarar vermek olarak adlandıramazmıyız eşim telefonlarını açmıyor ama bu şahıs sürekli arıyor herhangi bir tehdit söz konusu değil bunun için bişeyler yapabilir miyim beni tam olarak aydınlatırsanız mesela ben bu sayfada buna bennzer bir durum karşıt mağdurlu bir bilgi formunda evli olduğu halde biriyle birlikte olmak bir madde esasına göre suç sayılır diye yazmış bir meslektaşınız ben bakıp ismine ve maddeye size tekrar dönücem teşekkür ederim
Old 21-10-2008, 17:25   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Kişilerin medeni durumlarına göre değişmeksizin,başkasının huzur ve sükününu bozmak suçtur. Ceza yasasında yazılı olmayan bir düzenleme yorum yolu ile ilave edilemez.

Fakat eylem sebebi ile birden fazla kişi zarar görüyorsa ,herkesin şikayet hakkı elbette mevcuttur.

İlgili madde aşağıdadır.

Alıntı:
Kişilerin huzur ve sükununu bozmaTCK MADDE 123 - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi