Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Bu kadına devlet yardımı nasıl sağlanacak?

Yanıt
Old 25-07-2008, 14:31   #1
duyurucu1

 
Soru Bu kadına devlet yardımı nasıl sağlanacak?

Kadın kocasından boşanmış.Çocuklarından biri (reşit)yanında kalıyor.Diğer üç çocuk (iki tanesi reşit)babasının yanında kalıyor.

Kadının reşit çocuğu askere gidiyor.Kadının üzerinde malı mülkü yok.Ev ve büro temizlik işleri yaparak hayatını devam ettirmeğe ve ayakta kalmaya çalışıyor.

SORU:Bu kadın askere giden çocuğu nedeniyle,çocuk askerde olduğu sürece devletten parasal yardım alabilir mi?Nereye başvursun?

Ben hukuksal yardım yapacağım da, ben dahi nereye baş vuracağımı bilemiyorum.

Yardım edenler için şimdiden teşekkürler.

Old 26-07-2008, 12:01   #2
n.okyay

 
Varsayılan

Sayın Duyurucu;

Bildiğim kadarıyla erlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınlarının sağlık giderleri devlet tarafından karşılanıyor. Ama ben yine de bağlı bulunduğu Kaymakamlığa “yeşil kart” için başvurmanızı öneririm. Ayrıca yine aynı Kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’na başvurmanızı öneririm. Buradan ödeme gücü bulunmayan vatandaşlarımıza gerekli sosyo-ekonomik araştırmalar yapıldıktan sonra ilgili komisyon kararı ile ayni ya da nakdi yardım yapılabilmekte.
http://www.sydgm.gov.tr/sydtf/web/go...spx?sayfano=54
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Evlenme Yardımı (Çeyiz Yardımı) avsakgun Meslektaşların Soruları 8 21-07-2008 17:25
Devlet Hastahaneleri, Devlet Okulları, ve Adliyeler Av.Murat Özhan Hukuk Sohbetleri 2 16-01-2008 20:27
acil pdö yardımı Av. R. Onur ÇINAR Hukuk Lisans Eğitimi 1 17-12-2006 17:55
Deprem Yardımı bulpak Hukuk Soruları Arşivi 0 01-10-2002 09:18


THS Sunucusu bu sayfayı 0,07487798 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.