Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

son kullanma tarihi ürün satan alışveriş merkezi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-07-2008, 20:38   #1
av.sgenc

Varsayılan son kullanma tarihi ürün satan alışveriş merkezi

Bir alışveriş merkezinden bir ürün alacaktım. Ancak son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu gördüm. Hemde 2 ay gibi bir süre geçmişti. Aklımdan şikayet etmek gibi bir düşünce geçti. Ancak şikayet o anda bir baskın gibi olmalıydı. Çünkü daha sonra ürünü kaldırabilirlerdi. Ancak şikayeti nereye yapacağımı hangi numarayı arayacağımı bilemedim. Böyle durumlarda olaya hemen müdahale edecek bir yol var mı? Hangi numarayı aramalıyız ve ya şikayetimizi nereye yapmalıyız.
Saygılarımla...
Old 06-07-2008, 21:33   #2
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Katkı

5179 s. Gıdaların Üretimi, Tüketimi ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun,

Gıda Maddelerinin ve Umumi Sağlığı İlgilendiren Eşya ve Levazımın Hususi Vasıflarını Gösteren Tüzük

hükümlerini
“Tüketici hakları” bağlamında incelediniz mi?

----
Ya da
ürün sepete konulur,kasa kuyruğuna girilir, sıra geldiğinde
---Aaaaa bu ürünün son kullanma tarihi geçmiş...Hem de iki ay!
diyerek çığlık atılır. Ve devamla
-Bir yetkiliyle görüşmek istiyorum, hem de derhal! denilerek kararlı duruş vaziyeti alınır (Bu arada arkadakiler söylenmeye başlayabilirler)

Ve ...Yetkili gelir.
Sonra
Old 06-07-2008, 22:05   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av.sgenc
Bir alışveriş merkezinden bir ürün alacaktım. Ancak son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu gördüm. Hemde 2 ay gibi bir süre geçmişti. Aklımdan şikayet etmek gibi bir düşünce geçti. Ancak şikayet o anda bir baskın gibi olmalıydı. Çünkü daha sonra ürünü kaldırabilirlerdi. Ancak şikayeti nereye yapacağımı hangi numarayı arayacağımı bilemedim. Böyle durumlarda olaya hemen müdahale edecek bir yol var mı? Hangi numarayı aramalıyız ve ya şikayetimizi nereye yapmalıyız.
Saygılarımla...

http://ekutup.dpt.gov.tr/program/199.../tuketici.html

Bu linkte (Alo 175) 'in 80 ilde kurulduğu şu şekilde yazıyor:

Tüketicilerin eğitimi ve bilgilendirilmesi çalışmalarına Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, meslek kuruluşları ve tüketici örgütlerinin düzenledikleri toplantılar ve çıkardıkları yayınlar ile devam edilmiştir. 80 ilde “175 Alo Tüketici” hattı 1996 Ekim ayında devreye girmiştir, ülke çapında gerek şikayetler gerekse bilgilendirme konusunda tüketicilere yardımcı olmaktadır. Ayrıca ilk ve orta dereceli okulların 1996-1997 öğretim yılında ders programlarına tüketicinin korunması ve tüketici haklarına ilişkin üniteler eklenmiştir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi