Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İş Mahkemesinde Taleple Bağlılık İlkesi

Yanıt
Old 03-04-2008, 13:04   #1
av.selma

 
Acil İş Mahkemesinde Taleple Bağlılık İlkesi

Açmış olduğum kıdem tazm. ve yıllık izin ücreti istemli davamda hakim kıdem taz. istemimizin kabulüne, yıllık izin ücreti talebimizin reddine karar verdi. Gerekçe dosyada mevcut ibraname. Fakat davaya davalı katılmadığı gibi delil dahi bildirmedi. Ve hakim tanıklarımıza ibraname konusunda soru sormadı. Müvekkil gerçekten alacaklarını almamış ve ibranameye imza attığını da bilmiyor. Bense davalının işçinin alacaklarını ödediğini ispat etmesi gerektiğini bildiğim için ibraname üzerinde durmadım. İş mahkemelerinde hakim taleple bağlılık ilkesi doğrultusunda hareket etmez mi? Resen dosyayı inceleyip karar verebilir mi?
Old 03-04-2008, 15:16   #2
recepbarlas

 
Varsayılan

Burada davalı münkir sayılır.Yani davanın reddini istemiştir.İş yeri dosyasında da ibraname olduğuna göre hakim bunu resen nazara alır.İş yeri dosyası her iki taraf için de delil oluşturr.İmzada bir sıkıntı yaşıyorsanız,imzanın size ait olmadığını sizin ıspatlamanız gerekir.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Adil Yargilanma İlkesi yargıç isa Ceza Hukuku Çalışma Grubu 6 05-07-2011 15:50
Şüpheden Sanık Yararlanır İlkesi E_m_r_E Ceza Hukuku Çalışma Grubu 7 14-07-2007 14:43
iş akdinin feshinde fesih sebebine bağlılık salih altınok Meslektaşların Soruları 2 13-07-2007 16:03


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03532791 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.