Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Sitenin Görselliği

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-12-2000, 20:30   #1
Admin

Varsayılan Sitenin Görselliği

[13.12.2000] Türk Hukuk Sitesi yeni bir görsel tasarımla karşınızda. Son aylarda en fazla eleştiri aldığımız konu Sitemizin görsel tasarımıydı. Aslında sitemizin şekil ve tasarımı benim için her zaman öncelik listesinin en sonunda yer almıştır ve siteye ayırabildiğim süreyi "güzel bir görüntü" yaratmak yerine içeriği genişletmek için harcamayı her zaman tercih etmişimdir. AmaçTürk Hukuku adına internette amatör çabalarla da olsa birşeyler yapmak olduğu için, bu hedefe ulaşırken daha iyi bir içerik uğruna görsel kusurların mazur görüleceği inancındaydım ve aslında bu görüşüm pek de değişmedi. AncakTürk Hukuk Sitesinin Mart 2000'de başlayan "bakım onarım ve yenileme" faaliyetinin görsel açıdan da artık tamamlanması zorunlululuğu doğdu. Zira zaman ayırabilirsem yakın zamanda Siteye eklemeyi planladığım "sürpriz yeniliklerin" hayata geçirilmesi, site şablonunun biran önce tamamlanmasına bağlıydı ve bu nedenle de -her zaman olduğu gibi- planlananın ötesinde bir çalışma gerektiren bu son tasarım çalışmasını yapmak zorunda kaldım. "Ağır ve yüklü" grafiklerle bezenmiş "etkileyici" bir görsel şablon yerine, eskiden olduğu gibi metin ağırlıklı ve böylece aranılan bilgiye hızlı şekilde erişilmesini sağlayan sade bir şablonu tercih ettim. Kendi adıma internette dolaşırken amacım bilgiye en hızlı şekilde ulaşmak oluyor ve bu nedenle de Webmaster'ın sanat ve yeteneğini güzel grafikle ifade etmeye çalıştığı kalabalık ve süslü sayfaları ülkemizin zaten haddinden fazla yavaş internet hatları ile boğuşurken açıkçası pek takdir edemiyorum. Bu nedenle de başka sayfalarda görmekten hoşlanmadığım bu özelliği Türk Hukuk Sitesini tasarlarken de mümkün olduğu kadar site şablonumuzdan uzak tutmaya çalıştım. Başarılı olduğumu ve yeni tasarımın beğenileceğini umuyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03926206 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.