Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Bilgi Eksikliğinde Davaya İtiraz

Yanıt
Old 27-02-2008, 09:42   #1
S Ömer Şimyek

 
Mutsuz Bilgi Eksikliğinde Davaya İtiraz

Öncelikle iyi günler dilerim meslektaşlarıma.
Başıma dert olan olay şu ; vatandaşın biri her nasılsa bir akrabasının dolandırıcılıgına kurban gitmiş ve bu akrabası bunun detaylı kimlik bilgilerini ve açık adres bilgisini kullanarak suç işlemiş. Neticede suçlu olarak gözüken kişi bu masun vatandaş olsa da dava açılmış. Mahkeme davetiye yollamış. Buraya kadar herşey normal. Ancak ne var ki bizim masum vatandaşın ikametgahı A ilinde, suçun işlendiği yer K ili. Ve su anda bizim masum vatandaş benim bulundugum il olan M şehrinde işçi olarak çalışıyor. Tebligat pek doğal olarak ailesinin oturdugu A ilindeki adrese yapılıyor ve baba tebligatı kabul etmiyor. Ancak durumdan haberdar oluyor. Şu anda elimizde ne dava no, ne davacı, ne de bir başka bilgi yok. İlk olarak bu açılmış olan dava hakkında nasıl bilgi edinebilirim. Vatandaşlık numarası vs bilgiler işime yarar mı ? Diyelim ki elimize bir bilgi geçmedi. Bu durumda ben K ili Cumhuriyet savcılığına olayı derinlemesine anlatmak suretiyle olayla herhangi bir şekilde masum vatandaşın ilişkisinin olmadıgını, asıl suçlunun akrabası olan kişi oldugunu ve çok daha önemlisi buna benzer birbaşka olayın daha evvel de aynı dolandırıcı akraba tarafından kesndisine isnad edildigini belirtir bir dilekçe yazmam mümkün mü ? İşin kötü tarafı bu masum vatandaş karayollarının bir taşeron firmasında calişmakta olup 15- 20 günlük sürelerle il il dolaşmakta. Yani buradan birhafta sonra gidecek. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler, iyi çalışmalar.
Old 27-02-2008, 10:08   #2
Av.Cengiz Aladağ

 
Varsayılan

Sayın Şimşek,
https://vatandas.uyap.gov.tr adresinden TC kimlik numarasını kullanarak arama yapabilir, dosya numarasına ve duruşma gününe ulaşabilirsiniz.
Dava açıldığına göre artık Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe vermenin bir anlamı yoktur.
Mahkemeye adresini bildirerek savunmasının bulunduğu yerde alınmasını istemesi de mümkündür.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
davaya müdahale avslh Meslektaşların Soruları 4 08-06-2011 14:39
bilgi edinme yasası gereğince bilgi vermeyen kuruma ceza Av. Muzaffer ERDOĞAN Hukuk Haberleri 5 11-03-2011 09:43
davaya iradi vekalet Av.Pınar Topal Hukuk Soruları 0 08-11-2007 10:11
Davaya Müdahale aylau Meslektaşların Soruları 1 29-08-2002 23:05
Davaya Katilma Melahat Hukuk Soruları Arşivi 1 01-03-2002 20:55


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02762198 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.