Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Av. Murat Salman: Yine Genç Bir Hukukçu ve Yine Erken Gelen Bir Ölüm...

Yanıt
Old 14-02-2008, 11:05   #1
uye8490

Varsayılan Av. Murat Salman: Yine Genç Bir Hukukçu ve Yine Erken Gelen Bir Ölüm...

AV. MURAT SALMAN TRAFİK KAZASINDA YAŞAMINI YİTİRDİ

Baromuz Üyesi 23063 sicil numaralı Av. Murat Salman, 12 Şubat Salı gecesi saat 3.30 sıralarında Saraçhanebaşı’nda meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Murat Salman için 13 Şubat Çarşamba günü İkindi vakti kılınan cenaze namazından sonra İstanbul Barosu önünde bir tören düzenlendi. Törende konuşan Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Durakoğlu ve Av. Kemal Aytaç, Av. Murat Salman’ın başarılı bir CMK avukatı olduğunu, onu 33 yaşında kaybetmenin derin üzüntüsünü duyduklarını, başta ailesine ve meslektaşlarına başsağlığı dileyerek acılarını paylaştıklarını bildirdiler.

Av. Murat Salman’ın cenaze töreninde ailesi, İstanbul Barosu Başkan Av. Kazım Kolcuoğlu, CMK avukatları, meslektaşları, yakınları, dostları ve Baro çalışanları da hazır bulundular.

Av. Salman’ın cenazesi törenden sonra toprağa verilmek üzere memleketi olan Kırşehir’e gönderildi.

http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=3230

Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin herdaim bir parça burukluk bırakır tanıdık tanımadık tüm yüreklere...Hele erken gelen bir ölümse ve giden dalından koparılmış bir gonca gülün acısını saplayıp gitmişse yüreklere....

Meslektaşımız sanırım sitemizin de üyesi.Sevenlerine sabır dilemekten başkaca bir şey gelmiyor insanın elinden.
Bu haberi eklemekteki amacım,meslektaşımızın,anısına -duygularımızı belirtmek yoluyla da olsa-bir saygı duruşuna davet yapmaktır.
Anısına saygıyla...
Old 14-02-2008, 12:14   #2
Admin

Meslektaşımıza rahmet, sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz. Av.Murat Salman THS'nin de aktif üyelerindendi:
http://www.turkhukuksitesi.com/member.php?u=17456

Ölüm haberleri almak gerçekten çok üzücü.
Old 14-02-2008, 12:20   #3
denipre

Meslektaşımız ,sitemiz üyesi ,arkadaşım Av.Murat Salman'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim.Tüm yakınlarına özellilede kardeşi Av.Osman Salman'a sabırlar diliyorum.Murat'ı kaybettiğimiz gecenin sabahı ,kendisi ile Bakırköy adliyesinde kalemde kaşılamıştık.Ayaküstü konuştuk.Duruşmam olduğu için hemen ayrılmam gerekti.Duruşma ertesi çıkışta görüşmek üzere sözleştik.Duruşma bitmek bilmedi.Bunun kendisini son görüşüm olduğunu bilemezdim.Böyle bitmemeliydi ,uğurlar olsun Murat...
Av.Erdem Ergün
Old 14-02-2008, 16:12   #4
Av.Didem Kutlu

çok acı bir kaza olmuş,Allah rahmet eylesin...
Old 14-02-2008, 18:55   #5
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Av. Murat Salman: Yine Genç Bir Hukukçu ve Yine Erken Gelen Bir Ölüm...

Hepimize başsağlığı diliyorum
Old 14-02-2008, 19:00   #6
Av.Ayşe Batumlu

Harkese başsağlığı diliyorum.Bursa'da olmam nedeniyle tanışmamış olsak da kendisini karakolda müvekkiline yönelik bir hukuksuzluk nedeniyle yaptığı basın açıklamasından anımsıyorum.Çok büyük bir kayıp.Acınızı paylaşıyorum.
Old 14-02-2008, 19:03   #7
Av. Özer ÖKTEN

Tüm hukukçuların başı sağolsun.
Ailesine de baş sağlığı diliyorum.
Av. Özer Ökten
Old 14-02-2008, 20:06   #8
Av.Barış

Tüm Avukatların ve ailesinin başı sağolsun.
Old 14-02-2008, 20:48   #9
Kadir COŞKUN

Av.Murat Salman yazmış :

Alıntı:
Hukukçu olmasaydım ve bu dünyada para diye bişey olmasaydı, ya da ben para kazanmak zorunda olmasaydım hukukçu olurdum belki ama kesinlikle avukat, hakim, savcı hele hele noter olmazdım. Yazar olurdum kuşkusuz, hukuk eğitimi almış ama dünyayı hukukun üstünde algılayabilen bir yazar. Ama bu koşullarda en mantıklısı yine avukat olmak benim için.

Ruhun şad olsun...
Old 15-02-2008, 01:40   #10
aqua

Rahatsiz

Sevgili Murat'ı çok özleyeceğiz.CMK Mail Grubu
Old 15-02-2008, 10:00   #11
Admin

Site posta kutumuza geldi, paylaşıyorum:

Alıntı:
Sayin editör, Avukat Salman nin kazasi ile ilgili haber sayfasina üye olamadigim icin mesajimi yazamiyorum. Eger siz bir sekilde benim adima mesajimi yazarisaniz veyada foruma islerseniz memnun olurum. Tesekkür ve saygilar.
"Cafer abi oglunuz Avukat Murat kaza sonucu hayatini kayip etmesini duyunca cok üzüldük. Isterdik ki simdi yaninizda olmayi ve acinizi birlikde paylasmayi. Ginede ne kadar uzakda olsakda kalben sizin yaninizdayiz. Murata rahmet sana, yengeye ve kardeslerine de bassagligi ve sabirlar dileriz.

Ismail Yildiz Mimar, Almanya
Old 15-02-2008, 13:19   #12
Seyda

Allah rahmet eylesin.Hepimizin başı sağolsun..
Old 15-02-2008, 17:50   #13
wellan

Varsayılan başınız sağolsunn..

Hukuk dünyasından yetenekli ve forumda belirtmiş olduğu fikirleriyele bizi aydınlatan Av.Murat Salman Beyi kaybetmenin acısını yaşarken allahtan rahmet diler kederli ailesine de başsağlığı dileklerimi iletirim..herkesin başı sağolsun...
Old 15-02-2008, 17:55   #14
seam

Evet,her ölüm erken ölümdür ama bu ölüm gerçekten erken ölüm.Tanımam önemli değil üzüntüyü yüreğimde duymam için...Çok üzgünüm tüm ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum.
Old 16-02-2008, 02:50   #15
q_kans

Erken gelen ölüm tüm sevenlerinin yüreklerini yaktı. O acı dolu yakarışlar gözyaşları arkasında sel oldu.... Başımız sağolsun.Allah rahmet eylesin.Allah ailesine ,aile dostlarına , sevenlerine sabır versin.

Koyverdin gittin bizi murat abi.

Okan Salman
Old 16-02-2008, 12:06   #16
Admin

Posta kutumuza geldi:

Alıntı:
Editörün dikkatine
Türk hukuk sitesine üye olamadığım için bunu sizden yayınlamanızı rica ediyorum.
Günlük gazetemi okurken istanbulda bir avukatın kaza geçirdi haberi dikkatimi çekti umarım bişey olmamıştır yaralıdır derken avukatın arkadaşım olduğunu görmem sonucu büyük bir şok yaşadım.
Bu olamazdı Murat Salman o kadar hayat dolu yaşama bağlı bir insandı bu şekilde yaşama veda etmesi büyük üzüntü verdi.
İstanbuldan gelerek Ankaraya büro açmış ve avukatlık mesleğini burada sürdürmek istiyordu sonra kararını değiştirip tekrar istanbula döndü .
Keşke Ankaradan hiç ayrılmasaydınız belki bu talihsiz ve üzücü kazayı yaşamamış olur ve ailenize , arkadaşlarınıza sizi sevenlere bu acıyı yaşatmamış olurdunuz.
Arkadaşlarımızın uzakta da olsa hatta hiç görüşme imkanı olmasa da yaşadığını bilmek bize huzur verirdi .
Murat salmanın hayata veda ettiğine inanmak çok büyük acı veriyor.
Ailesinin,onu sevenlerinin, arkadaşlarının ve hukuk camiasının başı sağolsun. Onu çok özleyeceğiz
Old 16-02-2008, 12:18   #17
Av.H.Sancar KARACA

Güle güle Murat. Kaman, böyle dönmeni istemiyor, beklemiyordu.
Ne yazık ki, sınavının buradaki kısmı bitti, kalem bırakıldı.
Başımız sağolsun.
Old 17-02-2008, 18:11   #18
Kamaz

Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.Allah geride kalanlarına,ailesine,sevenlerine sabır versin.
Old 18-02-2008, 08:46   #20
Av.Ayhan KARAMAN

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet, ruhu şad olsun. Allah geride kalanlarına, ailesine, sevenlerine sabır versin.
Old 21-02-2008, 16:17   #21
duyguben

Meslektaşımın ailesine ve bütün yakınlarına sabır diliyorum,baş sağlığı dileklerimi gönderiyorum ...
Old 22-02-2008, 10:00   #22
avukatsamsun

Alllah rahmet eylesin genç meslektaşımıza, ailesine ve bütün sevenlerine sabır dilerim.
Old 23-02-2008, 17:44   #23
burakcak

Mekanı cennet olsun. Hepimizin başı sağ olsun
Old 25-02-2008, 01:10   #24
caner87

Gerçekten yürek parçalayıcı allahtan ailesine sabır diliyorum..

19 mayıs 2007 onu da bizlerden aldı..Adalet yüksekokulundan başarı ve derceyle hukuk fakültesine geçmişti.. 4 sene hepimize ayak uydurmaya çalıştı yaşça bizden biraz büyükçeydi o bakımdan yoksa biz ona yetişemezdik.. Bilgeydi, derindi.. Abi derdik.. Ahmet Abi.. AV.AHMET ŞENTÜRK.. onu da trafik bizden aldı götürdü.. İstanbul barosuna kayıtlı ahmet abimizi bir cuma günü adliye çıkışında bürosuna giderken serserice giden bir araba aldı götürdü.. Allah sevdiklerine sabır versin.. bu trafik kazaları terörden beter..

Av. Murat SALMAN ı da tanımıyordum.. Ama şimdi kim tarif edebilir ki acımasızca gelen bir yokoluşun derin acısını.. Neden nasıl oldu tam bilemiyorum ama hele de görev esnasında ,vesilesi ile de kaybetmiş isek gerçekten birer şehitler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi