Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Aldatma sebebiyle Boşanma davasında talepler?

Yanıt
Old 24-10-2007, 10:42   #1
Semanur

 
Varsayılan Aldatma sebebiyle Boşanma davasında talepler?

Merhabalar,

Boşanma davası açan aldatılan eş. Aldatılma sebebiyle ne tür taleplerde bulunabilir? Evlilik birliği içinde koca evi kadının üstüne yapmışsa sonra aldatıldığı için boşanmak istediğinde bu eve ilişkin talepleri olabilir mi?
Old 24-10-2007, 11:43   #2
dadaş

 
Varsayılan

Sayın Semanur,aldatma tabiki bir boşanma nedenidir.Ancak ispatı gerekir.Aldatılma sebebiyle nafaka,maddi manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz.Aldatılan eş kadınmı erkekmi tam olarak anlayamadım son sorunuzdan.Benim görüşüm şu;eğer aldatılan eşin o evin alımı esnasında bir katkısı olmuşşa ayrıca katkı payı davası açabilirsiniz.Eğer çocuk varsa boşanma davasında velayeti talep edersiniz.Yada aldatan eşin maddi durumuna göre evi tazminat olarak talep edebilirsiniz ancak bu biraz zor olabilir.İyi çalışmalar
Old 24-10-2007, 14:16   #3
Av.Hatice Sarıbardak

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan Semanur
Merhabalar,

Boşanma davası açan aldatılan eş. Aldatılma sebebiyle ne tür taleplerde bulunabilir? Evlilik birliği içinde koca evi kadının üstüne yapmışsa sonra aldatıldığı için boşanmak istediğinde bu eve ilişkin talepleri olabilir mi?

Şöyle olmuş olabilir mi?Koca evi karısının üzerine yapmıştır. Sonra çok pişman olup geri almanın yollarını arıyordur.Karısına güvenmese böyle bir şey yapar mı? Aldatıldığına dair elinde ne tür deliller olduğuna bağlı.Olayın ispatında zorluk çıkmayacaksa yüklü miktarda tazminat ister.Ev için katkı payı sebebiyle talepte bulunabilir.
Kuşkuyla yaklaşmamın sebebi benzer şeylerle karşılaşmam.
Old 24-10-2007, 15:25   #4
Semanur

 
Varsayılan

Aldatılan eş, ve aldatıldığının ispatının kolay olduğunu düşünüyorum. Varsayalımki ispatladık zamanında aldığı ve karısının üstüne yaptığı evi, boşanma davasında isteyebilirmi ?Katkı payı davası dediğiniz boşanma davasından ayrı bir dava şeklinde mi görülür?Örnek dava dilekçesi elinizde varsa çok memnun olurum.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Boşanma / Kredi Çekilerek Alınan Ev Nedeniyle Talepler Av.Ebru Caner Meslektaşların Soruları 1 10-10-2007 11:14
Aldatma YÜzÜnden BoŞanma Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 03-10-2007 12:59
acil-zina sebebiyle boşanma-tazminat tiyerianri Meslektaşların Soruları 3 25-09-2007 16:11
terk sebebiyle açılan boşanma davasında ev eşyalarının satılması tolgaaltun Meslektaşların Soruları 8 17-07-2007 13:21
Platonik Aldatma Boşanma Sebebi Midir? seyitsonmez Meslektaşların Soruları 25 25-04-2007 20:50


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03007197 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.