Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Hukuk Öğrencisi ya da Yeni Mezun Hukukçu Arıyoruz (İstanbul)

Konuyu Kilitleyin
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-08-2007, 01:09   #1
Dr.Öykü Didem Aydın

Varsayılan Hukuk Öğrencisi ya da Yeni Mezun Hukukçu Arıyoruz (İstanbul)

15 Eylül tarihinden başlayarak, İstanbul'daki çeşitli iş ve projelerimizde çalıştırılmak ve yetiştirilmek üzere Hukuk Fakültesi öğrencisi, yeni mezun hukukçu ya da stajyer avukat arıyoruz. Makul bir ücret verilecektir. BAŞVURULARINIZI buraya yanıt biciminde yapmamaniz rica olunur. Ozgecmisinizi de ekleyerek <didemaydin2@yahoo.com> adresine yaziniz ya da http://homepage.mac.com/oykudidemaydin adresini ziyaret ediniz.

Stajyerin

1. Akademik çalışma ve araştırmaya ilgi duyması,

2. içerik hazırlanmasına yardımcı olmak üzere, özellikle sözleşmeler hukuku, yabancı yatırım hukuku, temel haklar, tıbbi malpractice alanlarında verilecek araştırma ve özet metin hazırlama görevlerini yapabilecek nitelikte olması,

3. İngilizce, Almanca, İtalyanca ya da Rusça dillerinden birine hakim olması ya da hakim olmayı arzu etmesi (orta düzeyde dil bilgisine sahip olup dil oğrenimini sürdürenler de başvurabilir),

4. çalışma saatleri içinde (öğrenciler için ders saatleri dışında günde en az beş saat) büroda bulunması ve/veya dosyalama ya da iş takibi yapabilmesi,

5. meslek ilke ve kurallarına, etik ilkelere azami riayet etmesi,

6. dosyalama ve iş takibi yapabilmesi

gerekmektedir.

İlgi duyanların, Avukat Yrd. Doç. Dr. Öykü Didem Aydın'a hitaben <didemaydin2@yahoo.com> adresine gönderecekleri mesajlarına, özgeçmişlerini eklemeleri arzu edilir. Teşekkürlerimle.
Old 16-08-2007, 14:58   #2
üye18337

Ben ne tür bir çalışmadan bahsedildiğini anlayamadım, bu ilandaki bilgiler çok yetersiz... En azından adres ilçe olarak da olsa belirtilmeli... Biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? "Proje" olarak neyi hedefliyorsunuz?
Old 16-08-2007, 15:33   #3
Dr.Öykü Didem Aydın

Varsayılan İlan Konusunda Bilgi

Zeynep Hanım,

Mesajınıza çok teşekkürler. Sanırım ilan, "stajyer arıyorum" sözünden çok daha açık. İlgilenenler mail adresine yazabilir. Yine de mesaj içinde bazı değişiklikler yaparak, çeşitli işler ve projeler olarak değiştirdim. Bu konulardaki ayrıntılı bilgileri başvuranlara vereceğiz. Biliyorsunuz, müvekkillerin işlerini böyle bir ilanda ayrıntıları ile betimleyemeyiz. Çalışma yeri; İstanbul ili, Şişli İlçesi, Nişantaşı semti. Saygılarımla,

Yrd. Doç. Dr. Öykü Didem Aydın
Old 16-08-2007, 15:41   #4
guLDe

İstanbul üniv. hukuk fakültesinden yeni mezun oldum stajımı başlatmak içinse Bursa'ya döndüm..Eminim orda olabilsem yada halen öğrenci olsam bu fırsatı mutlaka değerlendirirdim.Napalım kısmet değilmiş..dilerim en kısa zamanda aradığınız kriterlere uygun bir aday bulursunuz..
İyi çalışmalar..
Old 16-08-2007, 15:54   #5
üye18337

Alıntı:
Yazan Dr.Öykü Didem Aydın
Yargıtay'ın pek az "yerleşmiş içtihadı" olduğunun bilincinde olması....... tıbbi malpraktice alanlarında...... meslek ilke ve kurallarına, etik ilkelere azami riayet etmesi.....

Bunlar bir araya gelince biraz karmaşık bir iş gibi geldi sanırım o yüzden yetersiz buldum Mazur görürsünüz, zaten hedef kitleniz olarak hukuki bilgi birikimimiz alt seviyede. Hani belki biraz daha aydınlatırsınız diye sordum...

Ulaşım problemim olmasaydı mutlaka başvururdum. Özellikle yabancı dil açısından çok güzel bir fırsat. Başvuranlara başarılar diliyorum...

İyi çalışmalar Sayın Öykü Didem Aydın...
Old 17-08-2007, 10:43   #6
Dr.Öykü Didem Aydın

Varsayılan Tesekkurler

Alıntı:
Yazan guLDe
İstanbul üniv. hukuk fakültesinden yeni mezun oldum stajımı başlatmak içinse Bursa'ya döndüm..Eminim orda olabilsem yada halen öğrenci olsam bu fırsatı mutlaka değerlendirirdim.Napalım kısmet değilmiş..dilerim en kısa zamanda aradığınız kriterlere uygun bir aday bulursunuz..
İyi çalışmalar..

Gulde Hanim,

Tesekkur eder, basarilar dilerim.
Old 17-08-2007, 13:06   #7
bburcu

Mutlu merhaba

Merhaba. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. İngilizce diline son derece hakimim ve biraz da almanca biliyorum. Su anda Av. Ömer Yeşilyurt'un yanında çalışıyorum. Büronuz ile ilgili bilgi aldıktan sonra anlaşabilirsek yanınızda calışmak isterim. Sözleşme çevirileri yaparım ve bilgisayar programlarına da hakimim.
Old 18-08-2007, 22:44   #8
Dr.Öykü Didem Aydın

Varsayılan Yanıt

Alıntı:
Yazan zeynepcnk
Bunlar bir araya gelince biraz karmaşık bir iş gibi geldi sanırım o yüzden yetersiz buldum Mazur görürsünüz, zaten hedef kitleniz olarak hukuki bilgi birikimimiz alt seviyede. Hani belki biraz daha aydınlatırsınız diye sordum...

Ulaşım problemim olmasaydı mutlaka başvururdum. Özellikle yabancı dil açısından çok güzel bir fırsat. Başvuranlara başarılar diliyorum...

İyi çalışmalar Sayın Öykü Didem Aydın...

Zeynep Hanım, mesajınız için tekrar teşekkür ederim. Mazur görülecek bir durum yok, rica ederim. Ulaşım sorununuz olmasa idi ben de sizinle görüşmek isterdim. Sonuç olarak işlerden biri, bir sivil toplum örgütü kuruluşunda asistanlık desteği vermek aslında. O bakımdan.

Saygılarımla,

Öykü Didem Aydın
Old 19-08-2007, 11:23   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Özel mesajla irtibat kurulması için sayın Aydın e-mail adresini vermiş zaten. Neden burada manasız sorular yöneltildiğini pek anlayamadığımı belirtmek istiyorum.
Old 20-08-2007, 15:05   #10
üye18337

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Özel mesajla irtibat kurulması için sayın Aydın e-mail adresini vermiş zaten. Neden burada manasız sorular yöneltildiğini pek anlayamadığımı belirtmek istiyorum.

Aşkolsun Saim Bey, sorularımız manasız mı şimdi? Alenen cevaplanması ilgilenenlerin hayrına olur diye düşündük... Mesleğe yeni başlayan birinin heyecan ve merakı bu soruları manalı kılsa gerek...

Saygılar...
Old 20-08-2007, 17:36   #11
g_bedirkurum

sayın Aydın;
İlanınızla ilgilendiğimi belirtmek isterim.Özellikle yabancı dil açısından önemli bir fırsat sunduğunuz için teşekkür ediyorum.
Saygılar
Old 08-09-2007, 10:52   #12
müs. svc.

Orta derecede ingilizce biliyorum. yakındoğu üni. hukuk fak. 2. sınıf öğrencisiyim. Gebze de ikamet ediyorum. İlanınıza ilgi duydum. joseph_yt@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.
Old 14-09-2007, 19:38   #13
S.Ç.

Varsayılan merhaba didem hanım

Didem Hanım Merhaba,

2006 yılında hukuk fakültesinden mezun oldum. Bir yılım İngilizcemi geliştirmek için Londra'da geçti. Şimdi stajımı yapabileceğim yer arıyorum.

Kişisel bilgilerimi mailinize gönderiyorum.

Teşekkürler.

Sİmla Sevinde ÇAVUŞOĞLU
Old 29-08-2008, 14:01   #14
küb_ra

İyi günler Didem Hanım;
Başvurumu kişisel bilgilerimi ekleyerek mailinize gönderdim.
Teşekkür ederim.
Saygılar.
Old 25-05-2009, 20:45   #15
Gsühukuk

Didem Hanım, mesajınız halen geçerli midir?
Old 28-05-2009, 12:23   #16
Dr.Öykü Didem Aydın

Merhaba,

Mesajım ne yazık ki artık geçerli değil, nasıl sileceğimi bilemedim. Öylece kalmış. Teşekkür ederim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi