Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Apartman Sorunları(Bu Farklı)

 
Old 26-08-2002, 18:42   #1
hhosafci

 
İnceleme Apartman Sorunları(Bu Farklı)

Ben apartman yöneticiliği yapıyorum. Apartmandaki sorunlara mümkün olduğunca mevzuata uygun olarak yaklaşmaya çalışıyorum. Ancak her zaman kanun ve diğer yazılı kaynaklarda, sorunlara çözüm bulmak mümkün olmuyor. "Ben böyle yorumladım" şeklinde bir çözümden yana da değilim. Kat Malikleri Kurulunda "avukata danışmaya" yönelik bir karar olmadığı için bir ücret karşılığı fikir danışamıyorum. Böyle olunca imdadıma sanal dünya yetişti.

Benim iki sorunum var:

1-Bir kat maliki şofben bacasını genel giderlerden temizletmek istiyor. Yönetim planında burası “ortak yerlerden” sayılmamış. Bence her kat maliki, kendi dairesine ait bacayı kendisi temizletmelidir.

2-Bir kiracı kendisine ait bisikleti apartman içerisinde “giriş”te bulundurmakta ısrar ediyor. Bu konuda şikayet dilekçesi de mevcut. Ancak, kendisiyle konuştuğumda bu durumda ısrarcı olduğunu, gerekirse kendisini yazılı olarak uyarabileceğimi ve şikayet dilekçesini görmek istediğini belirtti. Herhangi bir hata yapmamak için çekilecek ihtarnamede nelere dikkat etmeliyim.

Saygı ve sevgilerimle.
 


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Aynı Olay Farklı İki Karar Kavaz Meslektaşların Soruları 18 12-05-2008 16:35
İki farklı sebeble tazminat istemi? Neslihan Meslektaşların Soruları 4 07-10-2006 22:07
Yargıtay'ın iki farklı tavrı ahmetsacit Hukuk Haberleri 16 04-09-2006 19:41
Aynı isimle, farklı illerde, tamamen farklı kişiler limited şirket kurabilirler mi genchukuk Hukuk Soruları Arşivi 8 21-07-2006 14:24
Kiracı Belirsizliği-iki Farklı Mahkeme Kararı dancan Meslektaşların Soruları 3 10-09-2005 17:30


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02512908 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.