Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşim ailemin yanına beni bıraktı ve boşanma davası açtığını söyledi.Ne yapmalıyım?

Konuyu Kilitleyin
Old 09-06-2007, 23:25   #1
Konuk

Merhaba ben 11 aylık evliyim.Ve bir seneden beride ayrı yaşıyoruz.

Eşim devamlı davayı açtığını söylüyor ama bana bu zaman zarfında hiç bildirge gelmedi.

Şu an ailemin yanında yaşıyorum ve askari ücretli bir işte de sigortalı olarak çalışıyorum.

Ayrılmamıza ailesi neden oldu ,
devamlı aramızdalar ve eşimde ailesine çok bağlı.

Beni ailemin yanına kendisi yolladı güzel bir şekilde ,arkamdanda 2 ve 3saat sonra telefonuma msj attı senden ayrılıyorum ,davayı açıyorum diye.

Ondan sonrada hiç görüşmedik, telefonda konuştuk.Bana hiçbi şekilde suç bulamıyor, ayrılma nedenini söyliyemiyor.

Şimdide ayrılmayacağını söylüyomuş tanıdıklara ama bana davayı açtığını söylüyor.

Ne yapmam gerekiyor?

Yardımlarınız için teşekkür ederim
Old 11-06-2007, 14:06   #2
av.semire nergiz

Varsayılan Önce ne istediğinizi düşünün ve ona göre çözüm yolu arayın.

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba ben 11 aylık evliyim.Ve bir seneden beride ayrı yaşıyoruz.

Eşim devamlı davayı açtığını söylüyor ama bana bu zaman zarfında hiç bildirge gelmedi.

Şu an ailemin yanında yaşıyorum ve askari ücretli bir işte de sigortalı olarak çalışıyorum.

Ayrılmamıza ailesi neden oldu ,
devamlı aramızdalar ve eşimde ailesine çok bağlı.

Beni ailemin yanına kendisi yolladı güzel bir şekilde ,arkamdanda 2 ve 3saat sonra telefonuma msj attı senden ayrılıyorum ,davayı açıyorum diye.

Ondan sonrada hiç görüşmedik, telefonda konuştuk.Bana hiçbi şekilde suç bulamıyor, ayrılma nedenini söyliyemiyor.

Şimdide ayrılmayacağını söylüyomuş tanıdıklara ama bana davayı açtığını söylüyor.

Ne yapmam gerekiyor?

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Öncelikle, ayrı olsanız bile eşinizle sorunlarınızı çözmek maksadıyla görüşmeye ve onunla mümkün olduğunca diyalog kurmaya çalışın.Bu şekilde doğrudan doğruya yapacağınız görüşme neticesinde eşinizin sizin ve evliliğiniz konusundaki görüşlerini aracısız ve net olarak öğrenmiş olacaksınız.

Ayrıca bu görüşme neticesinde eşinizin size karşı herhangi bir boşanma davası açıp açmadığını da öğrenmiş olacak ve gerektiğinde açılan davanın tarih,dosya numarası vs. işinize yarayacak bilgilere de ulaşabileceksiniz.

Açılan bir boşanma davası tebligatı karşı tarafa ortalama 1-2 ay içerisinde ulaşabilmektedir.Bu süre davanın açıldığı yerleşim yerindeki mahkemenin iş yoğunluğuna bağlı olarak daha kısa veyahut daha uzun olabilmektedir.

Boşanma durumunda varsa çocuklarınız ve kendiniz için nafaka ile maddi ve manevi tazminat haklarınız bulunmaktadır.

Size daha da çok yardımcı olabilmemiz için Öncelikle sizin ne istediğiniz konusunda netleşmeniz gerekiyor.

Sorunsuz günler dilerim.
Old 11-06-2007, 18:44   #3
Av.Turan

öncelikle şunu anlayamadım 11 aylık evliyken 1 senedir nasıl ayrı yaşıyorsunuz???? geri kalan konuyu ondan sonra değerlendirelim
Old 11-06-2007, 21:52   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Turan

Anlaşıldığı kadarıyla katılımcı 11 ay eşi ile birlikte yaşamıs ve bir yıldır da ayrı yaşamaktadır.Yani mesajın yazıldığı tarihta 23 aydır evlidir.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi