Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hakİmlİk Ve Savcilik MÜlakati

Yanıt
Old 23-05-2007, 12:55   #1
ncoban

 
Varsayılan Hakİmlİk Ve Savcilik MÜlakati

acaba hakimlik ve savcılık sınavının mülakatında neler sorulduğu konusunda fikri olan var mı?hukuki soruları ağırlıklı olarak mı soruyorlar?sordukları sorular hukukun genel esaslarına mı yönelik yoksa ayrıntıya da giriyorlar mı?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Old 23-05-2007, 14:36   #2
AV.ELİF GÖKDEMİR

 
Varsayılan

merhabalar araştırdığım kadarıyla,her kanundan soru sorabiliyorlar.kanunu açıp madde başlığına bakıp orayla ilgili bir bentten de sorabiliyorlar.daha çok medeni kanunu iyi okursunuz ve ceza kanunu , özellikle de genel kısmı ve zaman zaman icradan önemsiz gibi gördüğmüz yerlerden de sorabiliyorlar,bana idari yargı mülakatında evlenme yaşlarını , benden önceki arkadaşa nişanlanmayı,mahkemelerin görevlerini falan sormuşlardı,memurlar netten bakarsanız daha ayrıntılı billgilere ulaşabilirsiniz.kolay gelsin.
Old 24-05-2007, 11:18   #3
ncoban

 
Varsayılan

yardınlarınız için çok teşekkür ederim verdiğiniz adresten araştıracağım.yalnız benim duyduğum kadarıyla bunların yanı sıra sizin dış görünüşünüze,karakterinize,konuşurken zorlanıp zorlanmadığınıza ya da heyecanlanıp heyecanlanmadığınıza da bakıyorlarmış.bu bilgiler ne kadar doğru?
Old 24-05-2007, 12:27   #4
AV.ELİF GÖKDEMİR

 
Varsayılan

merhabalar tabi ki bu dedeğiniz hususlara da dikkat ediyorlar.bayansanız siyah bir etek ceket takım giymeniz ttavsiye ederim ki erkekler de siyah giymişlerdi,sonra kendinizden emin olarak girmelisiniz.komisyon sizin rahat olduğunuzu görmeli ve siz rahat olmalısınız,onlar zaten sizin heyecanlı olduğunuzu görünce önce biraz kendinizden bahsetmenizi istiyorlar ,sonra bir sessizlik oluyor ve o sıra size soracakları soruyu yöneltiyorlar,siz de seri bir şekilde cevaplamalısınız, ben de ilk defa girdim ama öyle korkulacak gibi bir yer değilmiş,kolay gelsin,iyi çalışmalar.
Old 24-05-2007, 12:45   #5
av.mgul

 
Varsayılan

benimde bildiğim kadarıyla her konyda sorular geliyormuş. benim söylemek istediğim şey oradaki hal ve hareketlerinizin nasıl olması gerektiği. sn. AV: ELİF GÖKDEMİR in de söylediği gibi kılı kıyaete dikkat etmelisiniz. zaten bir yerde mülakat varsa orada karşı tarafın aradığı mülakata giren adayın hal ve hareketleridir. zaten sizi sınav yapmışlar ve belli bir bilgi birikiminizin olduğu anlaşılmış. bundan sonra mülakatta önemli olan bu bilgileri karşı tarafa nasıl aktardığınızdır. kendinizden emin bir şekilde sorulan sorulara cevap vermeye çalıştığınız sürece bir sorun olmaz sanırım. bir de naçizane bir tavsiye konuşurken karşınızdaki kişi ile göz teması kurmaktan çekinmeyinki karşı taraf sizin kendine güvenen bir kişi olduğunuzu anlasın.
başarılar, iyi çalışmalar...
Old 24-05-2007, 18:33   #6
ncoban

 
Varsayılan

peki mülakatı yapan jüri üyelerinin statüleri ne?kaç kişi var jüride?
Old 24-05-2007, 20:28   #7
carnerion

 
Varsayılan

Benim bildiğim kadarıyla 5 kişilik bir heyet. Bunlar da Bakanlık Genel müdürleri.Müsteşar ya da yardımcısı.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Adli Yargi Hakımlık Sinavi İçin Kaynak Kitaplar SHODAN Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi 50 25-09-2009 01:28
2007 Adlİ Hakİmlİk Sinavi nazell Meslektaşların Soruları 3 25-12-2008 12:36
Adlİ Hakİmlİk Ve Savcilik Sinavina Hazırlanma Yöntemleri AV.HASAN ŞEKER Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi 0 24-02-2007 13:05
Hakımlık Savcılık Sınavı erdem.ozcan Hukuk Soruları Arşivi 1 26-07-2002 11:44


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03047705 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.