Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-04-2007, 09:20   #91
Av.Ümit Arif Özsoy

Varsayılan Vazgeçtim....kaset çıkaracağım

Ben daha önceki meslek tercihlerimden vazgeçtim arakadaşlar kesin kararımı verdim...
Bir kaset çıkarmak isterdim,muhtemelen berbat sesimle kaset satmazdı,bunun üzerine -mümkünse yaşça benden büyük- medyatik ünlü birisiyle "düzeyli ilişki yaşayıp" paparazilere yakalanırdım!!!.Daha sonra bu medyatik hanımı başka bir genç hanımla aldatıp yine gazeticilere yakalanırdım.!!!,Bu sırada gazeticelerin üzerine yürür olay çıkarırdım.Daha sonrada sabahları yayınlanan bayan programlarına sırasıyla katılıp canlı yayında,aldattığım bayanla, laf atan seyircilerle tartışırdım.Ayrıca akşamları magazin programlarına çıkar, konuk ve sunucuyla tartışırdım. Tabiii bu arada kaset satışlarım ve gelirim de artardı, bunun üzerine beş tane ithal doğu avrupa kökenli mankenin olduğu erotik klip çekerdim.Gazetelerin magazin sayfalarına aslında ne kadar maço ve halktan biri olduğma dair röportajlar verirdim.Bu da yetmezdi tabii çeşitli ünlülerle polemiğe girer, laf atar ana haber bültenlerine çıkardım.Pop yarışması benzeri programlarda juri üyeliği yapar ona buna sataşır,aşağılar ünüme ün katardım...paraya para demezdim.Ben ülkem gerçeğini çözdüm kaset çıkarmaya gidiyorum!!!... Emek, onur,alınteri,eğitim,hukuk nasılsa para etmiyor ülkemde...
Old 20-04-2007, 10:46   #92
cemaydın

Beni deniz tutar ama denizle içiçe olabileceğim bir iş yapmak isterdim.
Old 20-04-2007, 12:43   #93
urukagina

gün boyu tekila içen gece ise sandalyesinde uyuklayan meksikalı bir gece bekçisi olmak isterdim
Old 21-04-2007, 21:33   #95
Adli Tip

Varsayılan elbbete ne alaka?

Alıntı:
Yazan mkbatur
Tabiki bilişim mühendisi.

bilişim güzel, mühnedisi de anladım da; "tabiki" niye?
Old 21-04-2007, 21:58   #96
Avukat Mustafa Kemal Batur

İdealime ulaşamadım çünkü.

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
bilişim güzel, mühendisi de anladım da; "tabiki" niye?
Old 24-04-2007, 17:56   #99
Av.Görkem TURGUT

Hukuk okumuyor olsaydım kesinlikle gazeteci olmak isterdimHatta sözel öğrencilerinin tercih edebileceği bir bölüm olmasaydı,hukuk tercihlerimin arasına birkaç tane de gazetecilik serpiştirirdim(Ama öncelik her zaman hukukta olurdu)
Ayrıca çok uzun zamandır müziğe ilgim,hatta tutkum var.Müzikle uğraşmak da eminim beni çok mutlu ederdi)))))))
Old 24-04-2007, 18:08   #100
Deniz İpek

selam kaset konusunda ısrarcı olan arkadasımızı tebrık edıyorum..gercekten rısklı bısecım)))))
bende DANSCI olmak ısterdım..ogrendıgım tango ve salsa danslarını profesyonelce yapmak ısterdım..ama gec kalmıs degılım unıv.de bıtınce ruyalarım gercek olabılır) sevgıler...
Old 25-04-2007, 16:55   #101
üye16016

Lisede fenciydim.Doktor olmayı istiyordum.Kaderin cilvesi önce edebiyat okudum. Bitiremedim.Sonra hukuk okudum ve hukukçu oldum.Vaktim olsa Kübada Tıp okurdum.
Old 25-04-2007, 17:01   #103
üye16016

Vaz geçtim valilikten bende ümüt beyle kaset çıkartacam.Çok cazip geldi
Old 25-04-2007, 23:10   #104
avbülent

Varsayılan futbolcu

futbolcu olmayı isterdim ama yaşım geçmemiş olsaydı.
Old 25-04-2007, 23:33   #105
Heybe Hukuk

Varsayılan Kesinlikle....

Kesinlikle bir şekilde sahnede olmayı tercih ederdim. Tiyatro oyuncusu olabilirdim. Yada belki kimbilir bir zamanlar icra ettiğim gitarda bir virtüöz olurdum. Belki de ses sanatçısı... Ama kesinlikle o büyülü sahne tozunu bir ömür yutabileceğim bir işim olurdu. Hepsini denedim. Ama hangi akla hizmet ve nasıl bir idealizm ise bu meslekte soluğu aldım. Bu şekilde mutlu muyum? Evet. Ama tiyatro oyunu sergileyip te, alkışları işitirken; kulisteki heyecanlı bekleyişlerde, elimde mikrofon gözlerim kapalı şarkı söylerken beni dinleyen onca soluğu tenimde hissederken; yazılarımın yayınlandığı gün gazeteyi elime alıp heyecanla acaba nasıl olmuş, basım hatası var mı diye soluğumu tutarak köşemi okurken; gitarımın sesi ile türlü hayallere dalarken daha bi mutluydum sanki..
Old 25-04-2007, 23:35   #106
Cest la vie

Alıntı:
Yazan avbülent
futbolcu olmayı isterdim ama yaşım geçmemiş olsaydı.
Buyuk odulu kazandiniz!

Itiraf etmek gerekirse, bu konunun acilis fikri burdan geldi. Sohbet odasinda futboldan/futbolcu olmaktan konusuyorduk ve Sehper Hanim'in aklina bu konuyu acmak geldi. Biz daha cok kisiden bekliyorduk bu cevabi ama en sonunda aldik ya, yine de mutluyuz.

Old 26-04-2007, 11:42   #107
Av. BNK

Küba ile tıbbın ne ilgisi var anlayamadım. Küba'da yaşamak mı güzel?
Old 26-04-2007, 13:25   #108
cemaydın

Bildiğim kadarı ile küba tıp alanında bayağı bir ileri seviyede. Herhalde ondan olsa gerek küba da tıp okuma fikri.
Old 26-04-2007, 15:28   #109
Av.Ümit Arif Özsoy

Biz sn:ÖzgürDemirel'lle güzel bir albüm yapacaz sanırım. )) albümün ismini de "hukukguguk" koyarız.Nasılsa günümüz popüler parçalarının bir çoğunda olduğu gibi bir anlam derinliği olması gerekmiyor maksat kafiye tutsun...Ama illaki garip danslar yapan zenciler ve doğu avrupa kökenli mankenlerin olduğu klip çekmemiz olmazsa olmaz koşul.Bi de bu klip yurdumuz kültüründen izler taşımamalı, illaki Newyorkun arka sokaklarına benzeyen mekanlarda çekilmeli.))))
Old 26-04-2007, 15:32   #110
ISIL YILMAZ

Sn.Özsoy,

Klibiniz için gerekli çiçek aranjmanını sağlayabilirim. Gizli ortağımın da bu sponsorluğa destek olacağına eminim ( di mi kanki? )

Müessesemizin adı 10 - 15 saniye tv.de görünsün yeter.
Old 26-04-2007, 15:45   #111
Jeanne D'arc

Sayın Işıl Yılmaz,

Sizin o çiçekleri de ben yetiştiririm olar mı?
Old 26-04-2007, 15:50   #112
ISIL YILMAZ

Aaa, çok güzel olar hem de. Çiçek haline gidip ihaleye girmekten kurtuluruz
Old 26-04-2007, 16:13   #113
Av.Ümit Arif Özsoy

Sn:Yılmaz teklifinizi kabul ediyorum) Şöhret olup "köşeyi dönünce" sizler için de bişeyler düşünürüz artık...Biz geldiğimiz yeri unutacaklardan değiliz!! Sizler için varız...Yeterki katıldığımız popstar yarışmalarında bol bol sms göndermeyi unutmayın.
Old 26-04-2007, 16:15   #114
Av.Sedat Yahşi

Arkadaşlar,hepiniz harikasınız,bence başka işler yapmayı düşünmeyin.Öğretmene,şarkıcıya,futbolcuya,çiftçiye hatta valiye bile sorsanız onlar da mesleklerinden memnun olmadıklarını ve çoğunlukla avukat olmak istediklerini söyleyeceklerdir.Çünkü,avukatların hemen hemen tamamı(birkaç beceriksiz ve iş bilmeyeni hariç tutuyorum) filmlerde görüldüğü üzere havuzlu, bahçeli triplex villalarda oturmakta,son model lüx arabalar kullanmakta,zenginlerden oluşan çevreleri nedeniyle yorulmadan büyük paralar kazanmaktadırlar!!!! Böyle bir meslek mensubu olmanıza rağmen başka bir iş yapmayı nasıl düşünürsünüz anlayamıyorum doğrusu.Nankörlük yapmayın,başınıza taş yağar bilesiniz!!!!!!
Old 26-04-2007, 16:41   #115
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Sn.Özsoy,

Klibiniz için gerekli çiçek aranjmanını sağlayabilirim. Gizli ortağımın da bu sponsorluğa destek olacağına eminim ( di mi kanki? )

Müessesemizin adı 10 - 15 saniye tv.de görünsün yeter.

Olurum, olmam mı

İmza: Gizli ortak
Old 26-04-2007, 17:52   #116
Admin

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Aaa, çok güzel olar hem de. Çiçek haline gidip ihaleye girmekten kurtuluruz
Kabul ederseniz ben de size bir Türk Çiçek Sitesi portalı ve forumu hazırlayabilir, ayrıca K-9 güvenlik hizmeti de verebilirim.
Old 26-04-2007, 17:56   #117
Cest la vie

Ben de JanDark'a Gizli Ortaklik teklif edecektim aslinda ama konu yine dagiliyor, Admin de kizmaya basliyordur diye cekiniyordum.

JanDark'cim ne dersin, var misin ortak?

Bir de klipte o cicekler elinde bale yapan biri falan lazimsa cekinmeyin lutfen, numaram ekte.
Old 26-04-2007, 18:10   #118
İ.onur

uluslararası ilişkiler alanında eğitim almak ve bu alanda uzmanlaşmak isterdim....
Old 26-04-2007, 22:06   #119
Jeanne D'arc

Alıntı:
Ben de JanDark'a Gizli Ortaklik teklif edecektim aslinda ama konu yine dagiliyor, Admin de kizmaya basliyordur diye cekiniyordum.

JanDark'cim ne dersin, var misin ortak?

Bir de klipte o cicekler elinde bale yapan biri falan lazimsa cekinmeyin lutfen, numaram ekte.

Biz zaten ortak'ız bikerem! Defaatle, aynı şeyi, aynı anda düşünmek gibi bir ortaklığımız var.

Ayrıca bizim ortaklığın gizlenecek hali de kalmamış: Bakınız Edie, sen ve ben!

Ve dahi konuyu dağıtıyor olmaktan dolayı ben de Admin'den korkuyorum, gerçek!

"Kuğu Gölü'ne dördüncü" diye ihtiyaç olursa hani yani ben de bahçevan kıyafetimle elimden geleni yaparım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi