Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

1 Nisan Sakalari

Yanıt
Old 31-03-2007, 23:45   #1
Cest la vie

 
Varsayılan 1 Nisan Sakalari

Alıntı:
En iyi 10, 1 Nisan şakası
1 Nisan yaklaşırken, online Şaka Müzesi, şimdiye dek anglo-sakson basınında yer almış 10 şakayı yayımladı.
AA
Güncelleme: 10:56 TSİ 31 Mart 2007 Cumartesi

ANKARA - “İyi şaka yapmanın zor” olduğunu söyleyen hayali ve sanal müze “museumofhoaxes.com” yöneticisi Alex Boese, listeye bu yıl yeni giren olmadığını belirterek, “1 Nisanda yapılacak iyi bir şakanın” listeye girebileceğini söylüyor.
“Şakanın, insanları inandıran komik ve ender rastlanan ögelerin kombinasyonu olması gerektiğini” söyleyen Boese’nin listesi şöyle:

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin 1957’deki “Panorama”da, aşırı ılık geçen kış ve spagettilere saldıran böceklerin ortadan kalkması sayesinde, İsviçreli köylülerin ağaçlarından görülmemiş spagetti rekoltesi elde ettiği bildirildi. Bunun üzerine binlerce İngiliz telefona sarılarak, evlerinde nasıl spagetti yetiştirebileceklerini sordu.

Amerikan Sport Illustrated dergisi, 1985’te, beyzbol topuna saatte 270 km hızla vuran ve New York Mets takımına transfer olacak Sidd Finch adlı hayali oyuncunun haberini yazdı. Makalede, oyuncunun bu yeteneğini bir Tibet manastırında idman yaparak elde ettiği yazıldı.

1962’de İsveç’in siyah beyaz yayın yapan tek televizyon kanalına 1 Nisanda çıkan bir teknisyen, yeni ve çok basit bir teknoloji sayesinde izleyicilere renkli televizyon izleyebilecekleri müjdesi verdi. Bu yöntem ekranın önüne bir naylon kadın çorabı germekti ve yüz binlerce kişi bu öneriyi gerçekten denedi.

1996’de Amerikan fast food zinciri Taco Bell’in, Amerikan bağımsızlık tarihinin sembolü olan ve Philadelphia’da bulunan özgürlük çanını satın aldığını ve federal hükümetin çanın adını Taco özgürlük çanı olarak değiştirdiğini açıklaması, halka arasında infial yarattı.

1977’de İngiliz The Guardian gazetesi, Hint Okyanusundaki hayali San Seriffe ada cumhuriyetinin 10. kuruluş yıldönümünü kutlamak için 7 sayfalık ek çıkardı. Ekte cumhuriyeti oluşturan “Yukarı Kasa” ve “Aşağı Kasa” adalarının kültür ve coğrafyası ayrıntılarıyla anlatıldı.

1992’de sol eğilimli NPR (ulusal halk) radyosu, Richard Nixon’ın “Kötü bir şey yapmadım ve bir kez daha kötü bir şey yapmayacağım” sloganıyla başkanlık seçimlerine aday olduğunu açıkladı. Nixon’ın sesini taklit eden kişi çok başarılı bulundu.

1998’de “Bilim ve Akıl için Yeni Meksikalılar”, Alabama eyaletinin, Pi sayısını “İncil’den bir anlam katmak” amacıyla 3,0 olarak değiştirdiğini belirten açıklama yayınlamıştı.

Yine 1998’de fast food zinciri Burger King, USA Today gazetesine verdiği tam sayfa ilanla, ünlü “Whopper” hamburgeri yerine solak 32 milyon Amerikalı için “Solaklar için Whopper” ürününü çıkaracağını açıklamış, ardından yeni hamburger için yüz binlerce başvuru aldığını bildirmişti.

1995’te Discover dergisi, Aprile Pazzo isimli bir biyoloğun Antarktika’da kafası yassı kemiklerden oluşan ve penguenleri yakalamak için buzu büyük bir hızla ısıtan yeni bir tür hayvan türü keşfetiğini açıklamıştı.

1976’da da İngiliz gökbilimci Patrick Moore, 1 Nisan 09.47’de Plüton Jüpiter’in arkasında geçerken sıradışı bir olay meydana geleceğini, gezegenlerin bu dizilişinin Dünya’nın çekim gücünü azaltacağını söylemişti. Tam bu anda sıçrayanların havada uçma hissini duyumsayacaklarını söyleyen Moore’un bu açıklaması binlerce kişi tarafından uygulanmıştı.

http://www.ntvmsnbc.com/news/404194.asp


Ama bana gore en guzel saka ve bu listenin ilk sirasina yerlesmesi gereken saka su idi:

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=2337


Ee, sizlerin var mi anlatacak guzel, zekice yapilmis sakalari?
Anlatsaniza ya hadi!
Old 01-04-2007, 09:07   #2
Av.Turhan Demiroğlu

 
Varsayılan

Lololistanı "Site mübaşiri" nam bir bıyıklı ele geçirmiş. Geçici olarak buraya sığınmacı olarak kabulümüzü arz ederiz. (Fazla yer işgal etmeyiz, 8-10 GB yeter)1/4/2007
Mülteci Paşalar Namına
Etmen eylemen, yurtsuz kaldık.
Old 01-04-2007, 10:28   #3
Hekimbaşı

 
Varsayılan

Gün ola devran döne
Şaka maka diye ne
Bize bunu edene
Demezler mi Admine

(E) Hekimbaşı Cem Sultan
Old 01-04-2007, 10:41   #4
Av.Turhan Demiroğlu

 
Varsayılan

Olan Ahu'ya oldu kurduk çadırı düze
Mekana doldu paşa yurt mu bulunmaz bize?

Muhacirinden
Nisan Yağmurları Mağduru
(E) Paşa

(Döne dolana bizi AhUSA'ya muhtac edenlerin kulakları çınlasın!)
Old 01-04-2007, 11:06   #5
Hekimbaşı

 
Varsayılan

Ulusumuz var göçer konar
Çamur sansa batağa dalar
Kaygısız kalasız paşalar
Deli Dumrul bu dağlar aşar

(E) Hekimbaşı Cem Sultan
Old 01-04-2007, 11:16   #6
Av.Turhan Demiroğlu

 
Varsayılan

Mehmet Saim Paşam sol kanattan taarruza geçmiş bulunuyor, cepheyi çökertmek üzere. Çadırları sökmeye hazırlanalım, nede olsa eski sultan, Ahu Hanımefendi'ye ayıp olmasın.

Konar birdahi göçmez Paşa
(Pşi de olur)
Old 01-04-2007, 13:18   #7
niles82

 
Varsayılan İşte en iyi 10 '1 Nisan' şakası

1 Nisan yaklaşırken, online Şaka Müzesi, şimdiye dek anglo-sakson basınında yer almış 10 şakayı yayımladı.
1 "İyi şaka yapmanın zor" olduğunu söyleyen hayali ve sanal müze "museumofhoaxes.com" yöneticisi Alex Boese, listeye bu yıl yeni giren olmadığını belirterek, "1 Nisanda yapılacak iyi bir şakanın" listeye girebileceğini söylüyor.

"Şakanın, insanları inandıran komik ve ender rastlanan ögelerin kombinasyonu olması gerektiğini" söyleyen Boese’nin listesi şöyle:


* İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin 1957’deki "Panorama"da, aşırı ılık geçen kış ve spagettilere saldıran böceklerin ortadan kalkması sayesinde, İsviçreli köylülerin ağaçlarından görülmemiş spagetti rekoltesi elde ettiği bildirildi. Bunun üzerine binlerce İngiliz telefona sarılarak, evlerinde nasıl spagetti yetiştirebileceklerini sordu.

* Amerikan Sport Illustrated dergisi, 1985’te, beyzbol topuna saatte 270 km hızla vuran ve New York Mets takımına transfer olacak Sidd Finch adlı hayali oyuncunun haberini yazdı. Makalede, oyuncunun bu yeteneğini bir Tibet manastırında idman yaparak elde ettiği yazıldı.

* 1962’de İsveç’in siyah beyaz yayın yapan tek televizyon kanalına 1 Nisanda çıkan bir teknisyen, yeni ve çok basit bir teknoloji sayesinde izleyicilere renkli televizyon izleyebilecekleri müjdesi verdi. Bu yöntem ekranın önüne bir naylon kadın çorabı germekti ve yüz binlerce kişi bu öneriyi gerçekten denedi.

* 1996’de Amerikan fast food zinciri Taco Bell’in, Amerikan bağımsızlık tarihinin sembolü olan ve Philadelphia’da bulunan özgürlük çanını satın aldığını ve federal hükümetin çanın adını Taco özgürlük çanı olarak değiştirdiğini açıklaması, halka arasında infial yarattı.

* 1977’de İngiliz The Guardian gazetesi, Hint Okyanusundaki hayali San Seriffe ada cumhuriyetinin 10. kuruluş yıldönümünü kutlamak için 7 sayfalık ek çıkardı. Ekte cumhuriyeti oluşturan "Yukarı Kasa" ve "Aşağı Kasa" adalarının kültür ve coğrafyası ayrıntılarıyla anlatıldı.

* 1992’de sol eğilimli NPR (ulusal halk) radyosu, Richard Nixon’ın "Kötü bir şey yapmadım ve bir kez daha kötü bir şey yapmayacağım" sloganıyla başkanlık seçimlerine aday olduğunu açıkladı. Nixon’ın sesini taklit eden kişi çok başarılı bulundu.

* 1998’de "Bilim ve Akıl için Yeni Meksikalılar", Alabama eyaletinin, Pi sayısını "İncil’den bir anlam katmak" amacıyla 3,0 olarak değiştirdiğini belirten açıklama yayınlamıştı.

* Yine 1998’de fast food zinciri Burger King, USA Today gazetesine verdiği tam sayfa ilanla, ünlü "Whopper" hamburgeri yerine solak 32 milyon Amerikalı için "Solaklar için Whopper" ürününü çıkaracağını açıklamış, ardından yeni hamburger için yüz binlerce başvuru aldığını bildirmişti.

* 1995’te Discover dergisi, Aprile Pazzo isimli bir biyoloğun Antarktika’da kafası yassı kemiklerden oluşan ve penguenleri yakalamak için buzu büyük bir hızla ısıtan yeni bir tür hayvan türü keşfetiğini açıklamıştı.

* 1976’da da İngiliz gökbilimci Patrick Moore, 1 Nisan 09.47’de Plüton Jüpiter’in arkasında geçerken sıradışı bir olay meydana geleceğini, gezegenlerin bu dizilişinin Dünya’nın çekim gücünü azaltacağını söylemişti. Tam bu anda sıçrayanların havada uçma hissini duyumsayacaklarını söyleyen Moore’un bu açıklaması binlerce kişi tarafından uygulanmıştı.

Kadıköy-Beşiktaş vapurunda unutulmaz 1 Nisan...

Takvimler 1 Nisan'ı gösterirken, hiç beklemediğiniz bir şakanın kurbanı olabilirsiniz. İlk olarak eski Romalıların Hilarya, Hintlilerin ise Huli Festivali'nde görülen şakaların 1564'te Fransa'da yapılan takvim düzenlemesiyle gelenek haline geldiği sanılıyor.

1 Nisan'ın ortaya çıkışı konusunda çeşitli varsayımlar mevcut.

Fransa'da 1564 yılında takvimde yapılan reformla yılbaşı 1 Nisan'dan 1 Ocak'a alındı.

1 Nisan'ı sene başı olarak kabul etmeye devam edenlerle alay etmek amacıyla yapılan şakalar, bir süre sonra gelenek haline geldi.

1 Nisan'ı yılbaşı kabul edenlere ise 'Nisan Balığı' adı verildi. Fransa'dan sonra diğer ülkelere de geçen bu gelenek, 18'inci yüzyılda İngiltere ve İskoçya'ya da yayıldı, oradan da Amerika'ya taşındı. Amerikalılar bu günü 28 Aralık'ta kutluyor.

Şakanın dozu kaçınca...
Tüm dünyanın ''şaka günü'' ilan ettiği 1 Nisan'da Türk şakacılar da hiç boş durmuyor. Ancak bu şakacılardan biri, geçen yıl 1 Nisan şakasının dozunu kaçırınca hapis cezasına çarptırıldı.

1 Nisan 2006 tarihinde Kadıköy-Beşiktaş seferini yapan vapura binen Murat Alas, ''üzerinde bomba olduğunu'' söyledi. Şakacı, vapur iskeleye yaklaşınca gözaltına alındı ve 2 Nisan'da tutuklandı.

23 yaşındaki seyyar satıcı ve müzisyen, savunmasında ''Aklıma nereden geldi bilmiyorum. Keşke yapmasaydım. Yolculara 'üzerimde bomba var, pimi çeker patlatırım' dedim. Elimde, bir şey yoktu. Daha sonra da 'Bu da size 1 Nisan şakası olsun' dedim. Gülenler oldu. Sadece bir bayan ağladı'' dedi. Alas'ı önce 2 yıl hapse çarptıran 8'inci Asliye Ceza Mahkemesi, sanığın suçunu ikrar etmesi nedeniyle cezasını 1 yıl 8 aya indirdi.

Gerets Trabzonspor'da
Trabzon'da yayınlanan Karadeniz'den Günebakış gazetesi ise geçen sene takvimler 1 Nisan tarihini gösterirken son sayfasında ''Gerets Trabzon'da'' başlığıyla okuyucularına bir haber verdi.

Gazete sürmanşette verdiği haberde ''Nuri Albayrak, Galatasaray'ı yokluklar içinde zirveye taşıyan Belçikalı teknik direktör ile el sıkıştı'' yazdı.

Fotomontaj yöntemiyle Başkan Nuri Albayrak ile Gerets'in el sıkıştığını gösteren bir fotoğraf da yayınlandı. Haberin ayrıntılarının olduğunun belirtildiği 14'üncü sayfada ise ''Sevgili okuyucularımız, Eric Gerets ile ilgili ön sayfada duyurduğumuz haber konusu tamamen hayal mahsulüdür. Bugün 1 Nisan ve şaka konusunda en hoşgörülü olduğumuz bir gün. Biz de sizin hoşgörünüze sığınarak şaka yapalım dedik. Özür dileriz'' ifadelerine yer verildi.


Gazetenin spor servisi çalışanları, birçok okuyucunun sabah saatlerinden itibaren gazeteyi arayarak haberi doğrulatmaya çalıştıklarını, okurlarından olumlu tepkiler aldıklarını belirtti.
http://www.haberler.com/haberf.asp?haber=737931

Old 02-04-2007, 10:09   #8
Av.Oğuzhan Dayar

 
Varsayılan

31 Mart'ı 1 nsisan'ı bağlayan gece uyumamıştım.Sabaha da AÖF sınavları vardı.İlk şakayı Habertürk sitesinde gördüm.Hükümet istifa etti yazıyordu.! Nisan olduğu tamamen aklımdan çıktı.Haberi baya baya okudum; ondan sonra altındaki notu da okuduğumda aptallığıma hayret ettim.Neyse ilk şaka buydu.Sonra günün devamında sınava gittim geldim.Hakkaten uyku bastırdı ve uyudum.Sonra İstanbul'dan bir arkdaşımın telefonuyla uyandım.Fan siteleri mahkeme kararıyla kapatılmış ne yapa biliriz diyordum.Dava dosyasını görmek istediğimde kaba etlerinden uydurdukları dava dosyasını gösterdiler.Dedim ne zaman sor. açıldı da site engellendi.Ee tabi daha sonra bunun da şaka olduğunu öğrendim ve kekliğime şaştım.Haa bu arada İstanbul'da ki arkaşımla telefonda görüşürken görmemişim, telefonda ekstradan 4 kısa mesaj 6 da cevapsız vardı.Bu kadar yoğunlukta bir şey olmazdı.
İlk mesaj Oğuzhan, Erdir(Yakın arkdaşım) trafik kazası geçirdi.Şu şu hastanedeyiz gelsene bi!!!
İkinci mesaj Oğuzhan ne zaman geliyorsun, Ya bir tanıdığım sen varsın yetiş.
Üçüncü mesaj Şaka yaptık oğlum yedin mi?
Dördüncü mesaj huoop nerdesin!

O sırada iyi ki uyuyormuşum.Çünkü böyleri şeyleri yediğimde 10 kaplan gücünde ortalığı ayağa kaldırma yetim vardır.


Not:Hepsinin intikamı alınacak
Old 07-04-2007, 02:19   #9
Kemal Yıldırım

 
Varsayılan

Arkadaşımın kredi kartı ödemesini ben yapmıştım daha önce. Hasta olmamdan da faydalanarak bana bir şaka hazırlamışlar. Öncelikle banka adına bir mail adresi almışlar. Sonra da bir yazı düzenlemişler, bankanın da yazısı olan. Kredi kartınızın şu şu tarihli ekstre borcu ödenmemiştir. 3 gün içinde ödemezseniz yasal işlem başlatılacaktır. Ve gönderilen tarihin üzerinden 3 gün geçmiş, 4. gündeyiz. Sonra o maili arkadaşın mail e göndermişler. Geldi benim bilgisayarımda baktı mail e. Sen ödemedin mi diye soru. Ben de ödedim dedim. Ama işin kötü tarafı makbuzu bulamıyorum. Sonra bankayı arayacağım dedi. Gitti telefonla arıyormuş gibi yaptı(!). Ve o gün ödeme yapılmamıştır cevabını aldı (güya). Bir de panik yapmaz mı? Ben delirmek üzereyken 1 Nisan(!) dediler...

Saygılar...
Old 07-08-2008, 23:22   #10
Av.Cengiz Aladağ

 
Varsayılan

Adliyede duruşma bekliyoruz. Bir gün önce bir mp3 çalar almıştım. Mp3 çaları telefonmuş gibi kulağıma yapıştırıp konuşarak Baro başkanımızın odasına girdim. İçeride birkaç avukat arkadaş daha var, sohbet ediyorlar.
Ben (sözde telefona): "Ya bu telefon güzel de şarjı çabuk bitiyor. Sen beni öbür numaramdan ara."
Ben (güya telefonun güya şarjı bitti ya, söyleniyorum): "Hay Allah ya, uzun konuştuk mu bitiveriyor."
Bu arada telefonu (!) Başkan'ın gözü önüne, masasına bırakıyorum.
Başkan: "Nasıl bir şey bu ya? Ne kadar da küçük."
Telefonu (!) alıyor, şöyle bir bakıyor, gömlek cebine koyuyor.
Başkan: "Süper bir şeymiş. Nereden aldın bunu?"
Ben: "Başkanım, eşim hediye almış ama beğenmedim, şarjı çabuk bitiyor."
Başkan: "Olsun ya, çok güzelmiş. Kaç para bu?"
Ben: "Dünya para! Bizimki gidip bir sürü para vermiş buna."
Başkan: "Ne kadar?"
Ben: "Başkanım 600'e almış ama 400 veren olsa satacağım."
(Oysa elindeki sözde telefon-mp3 çalar sadece 100 YTL)
Başkan: "Tamam ben alayım."
Ben: "Başkanım sana uymaz bu, şarjı hemen bitiyor."
(Naz, her zaman işe yarar.)
Başkan: "Olsun. Şimdi yanımda fazla para yok, büroya gidince göndereyim."
Ben: "Olmaz Başkanım, hiç olmazsa yarısını ver."
Başkan ceplerinde para ararken ben arkadaşlara göz kırpıyorum ve şakayı daha fazla devam ettirmiyorum.
Ben: "Başkanım sen ona iyi baktın mı? Mesela rakam tuşları nerede?"
Başkan: "Allah allah, sahi nerede? Nasıl telefon bu ya?"

Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Dernek Yöneticilerine: 30 Nisan Son Gün Av.Armağan Konyalı Hukuk Haberleri 0 26-04-2003 11:47
5 Nisan Avukatlar Günü Etkinlikleri Av. Adil Giray ÇELİK Adliye Duvarı 0 15-03-2002 23:52


THS Sunucusu bu sayfayı 0,11314392 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.