Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Eşe 'psikolojik şiddet' cezası

Yanıt
Old 04-02-2007, 13:06   #1
Av.Görkem TURGUT

 
Varsayılan Eşe 'psikolojik şiddet' cezası

Gaziantep'te Aile Mahkemesi, boşanacağını söyleyen eşini çocuklarını kaçırmakla tehdit eden A.C.'ye, psikolojik şiddet uyguladığı gerekçesiyle evden uzaklaştırma cezası verdi.

Boşanan çiftten koca, eşine çocuklarını göstermiyor ve kaçırıyordu. Gaziantep Aile Mahkemesi, boşanma davası açacağını söyleyen eşini çocuklarını kaçırmakla tehdit eden A.C. aleyhine koruma kararı aldı. İki ay evden uzaklaştırılan A.C., evden uzak kaldığı süre boyunca eşi E.C'ye 200 YTL nafaka da ödeyecek.
Gaziantep Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanvekili Meriç Güzel, şiddetin sadece cinsel ya da fiziksel olarak tanımlanmaması gerektiğini, psikolojik şiddetin de insan üzerinde travmatik sonuçlara yol açabileceğini söyledi. Psikolojik şiddete uğrayan kadınların son zamanlarda kanuni haklarını aramaya başladıklarını belirten Güzel, "Artık birçok kadın yasanın kendilerine tanıdığı haktan yararlanmaya başladı" dedi. Güzel şöyle konuştu: "Psikolojik şiddet kadının güvenini yıkıyor, etrafında görünmez bir kafes yaratıyor. Bu tip kadınların çoğu ömür boyu bu şekilde yaşamasına karşın az bir kesimi boşanma davası açıyor."
http://www.kazete.com.tr/index.php?s...bolum=haberler
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Çocuk Ve Şiddet !!! Av.Habibe YILMAZ KAYAR Çocuk Hakları Çalışma Grubu 49 06-01-2010 23:34
İşyerinde psikolojik şiddet-işkence dava konusu fkb Hukuk Haberleri 6 07-01-2007 11:14
Psikolojik Rahatsızlığı Bulunan mahkûma Mahkûma Özel Cezaevi... ahmetsacit Hukuk Haberleri 1 26-10-2006 21:01
Ağır Para Cezası- Adli Para Cezası Kılıç Mest Meslektaşların Soruları 1 14-01-2006 21:03


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02679801 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.