Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

paylaşmak istedim

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-01-2007, 17:13   #1
suskun_juliette

Varsayılan paylaşmak istedim

DOST BİLDİKLERİM
Sanırdım gündüzdü onlarla gecem
İçimde ümitti dost bildiklerim
Ne zaman yıkılıp yere düştüysem
Bırakıp da gitti dost bildiklerim

...

...

...

Korkar oldum bana *dostum* diyenden
Yoksa yok olandan, varsa yiyenden
Ne onlardan eser kaldı ne benden
Beni benden etti dost bildiklerim

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN
Old 01-02-2007, 14:30   #2
yağmurdamlası

Herkesten dost olmaz.
Old 01-02-2007, 17:32   #3
suskun_juliette

canım herkesten insan gibi insan olmuyor.önce bi insan olmayı öğrensinler sonra dost olmaya gayret etsinler değil mi ama ben bu şiiri orta okul yıllarımdan beri defterimin en baş sayfasına yazardım. defteri her açışımda bunu görüp insanlara fazla yakın olmamak gerektiğini tekrar tekrar kazırdım beynime.ama gün geldi bu şiir aklımdan uçuverdi.aşk şiirleri ayrılık dizeleri sildi bu güzelim şiiri.hiçbiri böylesine derinden etkilemedi beni.sonra insanlar yaralamaya başladılar,hastalıklı sevgiler ,yalan yüzler, sinsi gülüşler çevremi sarmıştı ve yine bu şiir çıktı karşıma.eski defterlerimden birini inceliyordum baktım yine ilk sayfada ve duruyor öyle mahsun mahsun.terk edip gitmiştim.büyüdük ya her şeyi aşabilirim sanıyordum.ama öyle olmadı sandığımdan daha farklıydı her şey ve herkes.işte bu yüzden ben de bu şiiri sizlerle de paylaşmak istedim.hayatı ve insanları anlatmaya bir dörtlük bile yeter:

Sanırdım gündüzdü onlarla gecem
İçimde ümitti dost bildiklerim
Ne zaman yıkılıp yere düştüysem
Bırakıp da gitti dost bildiklerim

işte bu dörtlük benim hayatımın özeti..
Old 01-02-2007, 17:44   #4
yağmurdamlası

Belki önemliydi sevginin saflığına inanmak.Belki sevgini saklamalıydın sandıklarda.Herkes kötü değil bunu biliyoruz ama dikkatli olmak şart oldu.İnsanlar doğarken melekte yaşarken mi insanlığını yitirdikler,eksik olan neydi onlarda onlarda aradıklarını bulamadılar bence...Kimseye kızmayalım gücenmeyelim kimse için de boynumuzu bükmeyelim.Hayat herkese hakettiğini verecek.Elimde onlar diyenlerinde kaybolacak sevdikleri,Kapatılan kapılar açılacvak birgün kendiliğinden bunlara kim engel olacak.Tabiki kimse...
Her şey güzel olacak hem de çok güzel...
Old 01-02-2007, 17:50   #5
suskun_juliette

her şey -güzel olacak..olacak böyle bi reklam mı vardı neydio geldi aklıma şimdiama umarım her şey güzel olur
Old 01-02-2007, 18:02   #6
yağmurdamlası

Buna inanarak yaşıyoruz.
Old 01-02-2007, 18:15   #7
Envanter

Varsayılan dost bildiklerim

gerçekten de etrafımıza baktığımızda hiç dostumuz olmadığınımı görüyoruz. genelde öyle. dostluklar çıkarlar üzerine kurulduğu anda -öküz öldü ortaklık bitti- derler ya. genelde dostlukların hangi formalitede olduğunu bilmek gerekir. bazen bu tür insanlara öylesine yaklaşırızki güvendiğimiz için hiç ummadığımız bir anda ummadığımız bir şekilde yüzümüze inen tokatın ihanetin verdiği şaşkınlık ve hüsranla yıkılırız.
çitlenbik kardeş insan mum gibidir. uzak kalırsan soğursun fazla yaklaşırsan yanarsın. ayarını bilmek gerek dostlukların. şiirin için teşekkür ederim okudum ve düşündüm.
Old 01-02-2007, 18:18   #8
suskun_juliette

bu arada şiir bana ait değil sayın Envanter09,ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN'a aittir.ama hislerini paylaşıyorum şairin.
Old 01-02-2007, 19:21   #9
Envanter

çitlenbik nickim envanter06 değil envanter09 olacak. bu şiiri senin yada başkasının yazması önemli değil bence. aynı hisleri ve duyguları harekete geçirmesi yeterli bence. şiir çok güzel olduğu için bir yorum yapmak istemiştim.
Old 02-02-2007, 23:45   #10
cengiz öz

Dost 3 Ayrilir

1 - Ekmek Gİbİdİr
GerektİĞİnde Aranir

2 - İlaÇ Gİbİdİr
Lazim OlduĞunda Aranir

3 - Mİkrop Gİbİdİr
Aramaya Gerek Yok O Sİzİ Bulur
Old 03-02-2007, 16:15   #11
yağmurdamlası

Varsayılan çok haklısınız..

Dost işte onu anlatamazsınız o kendini size gösterir.
Old 03-02-2007, 17:49   #12
suskun_juliette

cengiz öz'ün yazdığını daha önce de duymuştum ve çok gülmüştüm.benim arkadaşlar genellikle üçüncü grupta yer alıyorlarama bağışıklığım arttı artık
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi