Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evimde Darp Edildim. Bende Sanik Yapildim, üstüne Hagb Verildi.

Konuyu Kilitleyin
Old 17-09-2019, 17:34   #1
Konuk

Varsayılan Evimde Darp Edildim. Bende Sanik Yapildim, üstüne Hagb Verildi.

39 Yaşinda, Boşanmiş,iki çocuk Annesiyim. Yüksek Gelirliyim. Ve Ayni Yil Içinde Iki Kez Dolandirildim.tüm Bunlarla Boğuşurken Bir Pazar Günü Babami Evime Bozulan çamaşir Makinesine Bakmasi Için çağirdim. Babasinda Olan çocuklarimi Alma Saatime Kadar Karişmasi Ve Bunu Bir Saat Sürdürmesi Nedeniyle çocuklarima Karişma Dememle Birlikte üstüme Saldirdi. Bir Saat Boğuştum. Bir Ara Elinden Kurtulup Balkona Kaçinca Sesimi Duyan Site Güvenliği Polis çağirdi. Polisle Apartman Kapisinda Yalinayak Kaçarken Karşilaştim.
Daha Sonra Polisler Bunu Götürüp Doktor Raporu Almiş Ve Ifadesinde Benim Ona Saldirdiğimi Beni Tutmaya çaliştiğini Söylemiş. Bu Arada Daha önce Aile Içi şiddetten Sabikali.annem Ağir Kalp Hastasi Olduğundan şikayetimden Vazgeçmemi Istedi. Kiyamadim Vazgeçtim. Fakat Kamu Davasi Açilmiş Ve Savci Beni De Müşteki Sanik Yapmiş.
Sonuç Olarak Hakim Beyler Vucudumun Heryani Morarmiş Fotoğraflarima Rağmen Karşi Tarafla Ayni Miktarda Hagb Verdi.
Hukuki Yaptirimi Olmasa Bile Bu Bir Hükümdür. Sadce Psikolojik Açidan Bile Bakilsa Anlaşilacaktir Ki Bu Karari Kaldirtmak Istiyorum. Ayrica Bu Darp Nedeniyle Bir Ay çalişamam Nedeniyle 5 Bin Kadar Kaybimda Karşilanmadi. Hem Esas Hem De Zararin Karşilanmami Ile Ilgili Itiraz Vereceğim.
1. Eğer Karar Dönerse Esas Tekrar Değerlendirilir Mi?
2. Ayrica Kadina şiddet Başliğina Kalici Ve Keyfiliği önleyici Bir Katki Yapmak Gibi Bir Amacim Var. Bu Hakimle Ilgili Yapabileceklerim Nelerdir?
şimdiden Teşekkür Ederim.
Saygilarimla..
Old 20-09-2019, 17:06   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,
1-Hem siz hem karşı taraf hakkında mahkumiyet kararı verilmiş ve karar hakkında HABG uygulanmıştır.

Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararına karşı sadece itiraz yolu açık olup bu itiraz da şekli bir inceleme yapılmaktadır.

Yapacağınız itiraz reddedildiği takdirde bu aşamada başkaca yasa yolu bulunmamaktadır.

Hüküm yasal süre içinde kasıtlı bir suç işlenmesi halinde açıklanır ise bu durumda yasa yolları açıktır.O zaman esasa ilişkin gerekli beyanlarınızı sunabilir ve yasa yollarına başvurabilirsiniz.
Bu koşullar olmadan HABG kaldırılmaz.

2-Dilerseniz yasal süre içinde tazminat davası açabilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi