Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

kendimizi nasıl geliştirmeliyiz?

Yanıt
Old 18-01-2007, 09:49   #1
Alper Ersan Demirci

 
Soru kendimizi nasıl geliştirmeliyiz?

hukuk fakültesinde çok başarılı bir öğrenci olmak ve fakülteden mezun olunca hakimlik-savcılık sınavını ilk girişte kazanmak için neler yapmalıyız,nasıl ders çalışmalıyız,kendimizi ne şekilde geliştirmeliyiz?
bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
şimdiden herkese teşekkür ederim.
hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim.
Old 18-01-2007, 16:46   #2
Eflal

 
Varsayılan

Herkesin bildiği gibi çok sistemli olarak çalışmak ve sürekli okumak gerekiyor diye düşünüyorum biraz esnek davrandığınız an film kopuyor laf da değil gerçekten düzenli çalışmak gerekiyor,farklı pratikler çözmek,farklı kitaplar okumak gerekiyor ve öğretim görevlisi ile iletişimi koparmamak zorlanıldığı zaman yardım istemek de gerekiyor ama bunları yapsak da kesin olarak şu sınavı kazanırsınız bu sınavı kazanamazsınız kimse diyemez.SINAV çok başka birşey o anki performans,ruh hali,sınav süresini ayarlamak vs...de var o yüzden hiçbirşeyin garantisi yok diye düşünüyorum nacizane.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Avukatlar Nasıl Kurtulur? avukatlıkta Kalite Nasıl Artar? işte Bana Göre Çözümü: ibrahimbey Hukuk Sohbetleri 87 26-05-2010 22:11
Bu Nasıl İş? Kıvılcım Meslektaşların Soruları 5 13-09-2006 23:06
Noterlik Hakkında Bilgi(Nasıl Olunu,işleyiş Nasıl Vs Vs) fatih Hukuk Soruları Arşivi 2 04-03-2002 19:39


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02985191 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.