Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

iştirak

Konuyu Kilitleyin
Old 07-08-2017, 09:24   #1
Ayten2912

 
Varsayılan iştirak

Merhaba, eski eşim kızımıza bağlanan iştirak nafakasını iki senedir ödemiyor. Faiziyle ödemesi için icra ceza mahkemesine başvuracağım. Sizden ricam faiz oranı hakkında bilgi vermeniz. Araştırdım ama yakın tarihli böyle bir bilgi bulamadım. Çok teşekkür ediyorum.
Old 07-08-2017, 10:22   #2
Av. Can DOĞANEL

 
Varsayılan

Birikmiş nafakanın faizle ödenmesi icra ceza mahkemesinin konusu değildir.
İcra ceza mahkemesine yapılacak başvuru nafaka yükümlüsünün geciktirdiği aylık nafaka nedeniyle cezalandırılması talebinden ibarettir. Her geciktirilen aylık nafaka için 3 aylık şikayet süresi başlar ve üç ay içerisinde kullanılmadığında bu hak düşer. Birikmiş nafaka borcu için bu ceza çıkmaz.
Birikmiş nafaka borcu, borçlunun malvarlığı değerleri, bankadaki parası, maaş ve ücretlerinin haczi ile tahsil edilebilir.
İşlemlerinizin takibi için bir Avukatın profesyonel yardımından faydalanmanız, maddi imkanınız elvermiyorsa bulunduğunuz yer barosundan adli yardım başvurusunda bulunmanız önerilir.

Yasal faiz icra takip dosyası üzerinden icra dairesince hesaplanıp tahsil edilir. Yasal faiz halen yıllık % 9 dur.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Duruşmalara Iştirak av_halil Şehirlerarası Nöbetçi Avukat 0 19-01-2015 00:51
iştirak nafakası iözkurt Meslektaşların Soruları 6 30-09-2014 17:36
hacze iştirak Av.Baran Karadağ Meslektaşların Soruları 3 25-07-2010 13:31
iştirak nafakası derya_ Meslektaşların Soruları 1 11-09-2008 11:44


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02594304 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.