Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim çocuklarımın nufus kayıt örneğinden adresimi bulur mu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-05-2017, 00:52   #1
Konuk

Varsayılan eşim çocuklarımın nufus kayıt örneğinden adresimi bulur mu

Merhaba 7 yildır ayrıyız eşimle 3 yildirda boşanma gercekleştı ortak iki çocuğumuz var babasında kalıyor ikiside ben Yen'i kimlik çıkartırıcam eski eşim çocuklarımın aile kayıt örneğinden adresi mi bulur mu bulmaması için ne yapmam gerekiyor adam ruhsalıgı bozuk ve tehid ediyor beni korkuyorum beni bulabilir mi bulmaması için be yapabilirim lütfen yardımcı olun bana
Old 02-06-2017, 11:35   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Mevcut adresinizi olduğu gibi tutabilir ve yeni nakil yapmazsanız fiilen bulunduğunuz yerin adresi nüfus sisteminde görülmeyecektir.

2-Adres değişikliği yapmak zorunda iseniz ve hayati tehlike taşıyorsanız Aile Mahkemesine 6284 sayılı kanunun 4 maddesi gereğince başvuruda bulunabilir ve Hâkim tarafından koruyucu tedbir kararları verilmesini isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Alıntı:
6284 Sayılı MADDE 4 - (1) Bu Kanun kapsamında korunan kişilerle ilgili olarak aşağıdaki koruyucu tedbirlerden birine, birkaçına veya uygun görülecek benzer tedbirlere hâkim tarafından karar verilebilir:

ç) Korunan kişi bakımından hayatî tehlikenin bulunması ve bu tehlikenin önlenmesi için diğer tedbirlerin yeterli olmayacağının anlaşılması hâlinde ve ilgilinin aydınlatılmış rızasına dayalı olarak 27/12/2007 tarihli ve 5726 sayılı Tanık Koruma Kanunu hükümlerine göre kimlik ve ilgili diğer bilgi ve belgelerinin değiştirilmesi.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi