Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Konu Notu: 4 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-08-2008, 02:03   #211
Nur Deniz

Varsayılan Ne Demek Efendim

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bu foruma 188 yanıt yazılmış ve 1857 kişi de okumuş efendim. Ben oldukça başarılı buldum. Hadi guruplara ayrılalım diyorum. Bırakmak isteyenler. Karar vermeyenler. Nasıl bırakacağını bilmeyenler. Girişimde bulunanlar , daha önce deneyip başarılı olamayanlar. Bırakanlar olarak liste oluşturup, tercihlere ve değişimlere göre gurup değiştirmeyi teklif ediyorum.
Aslında asla bölücü değilimdir ama neden böyle bir şey yazmışım anlamadım. Haklısınız Sn Muzaffer Erdoğan, farkettiğiniz içinde ayrıca teşekkür. Yok yok herkes sigara ile ilgili tüm konuları buraya yazsın . Neyse efendim söleyecek bir şey bulamadım. Bu nedenle bahanemi nikotin eksikliği olarak değerlendirin.
Old 23-08-2008, 09:57   #212
Gülümse

Çocukların astım yada alerjik olmasında sigaranın suçu büyük... Sadece çocukların bebekliklerinde onların yanında sigara içenleri karalamamız, sadece onları sorumlu tutmamız ne kadar doğru...

Bu konuda uzmanlaşmış doktorları dinlerseniz size daha kabarık bir liste çıkartacaktır. Anne babalarınız içmeseler bile yanında içilen, hatta anneanne ve dedelerinizin tellendirdiği tüm sigaralar şu an çocuklarımızın alerjik yada kansere yatkın olmasında suçlu. Amerikada bazı eyalet ve kasabalar bu konuda o kadar uyalırmış ve bilinçlendirilmişki sigarayı saklı içmek zorunda kalıyorsunuz... Yoksa biri sırf açık havada sigara içtiğiniz için sizi azarlıyabiliyor.

Hatta bazı üniversitelerde sigara içenler saklı izbe yerleri seçmek zorunda kalıyorlar. Ardından sigara kokusunu yok etmek amacıyla koku giderici spreyler taşımak zorundasınız. Bazı liselerde sigara içmek uyuşturucu kullanmakla aynı cezaya sahip. Tek şartla affediliyorsunuz. Gidip kötü bir bağımlılığınız olduğunu kabul edip, tedavi için yardım isterseniz...
Old 23-08-2008, 13:03   #213
Nur Deniz

Tam 7 gün oldu bırakalı, sadece 1 tane içtim..
Artık hiç içmeyeceğim...
Old 23-08-2008, 13:10   #214
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN

Bu arada ben de bir haber vereyim.

Kızkardeşimin oğlu da "Dayı sen bıkırsın da ben bırakamaz mıyım, ama başlarsan daha fazla içerim" dedi

bir kişimiz daha var. Ama benim kontrolüm oldu. Exper. Söyler misin; O'nu nasıl kandırırım?

Saygılar

hım düşünmek lazım ama bence kandırmayın yiğeninizi içmeyin Sayın Muzaffer Erdoğan
Old 23-08-2008, 13:10   #215
supernatural

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Tam 7 gün oldu bırakalı, sadece 1 tane içtim..
Artık hiç içmeyeceğim...

bir tanesi bile adamı yoldan çıkarmaya yeter
Old 23-08-2008, 13:14   #216
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper

Haklısınız ama bir tane içtim ben yoldan çıktım, tamam artık burdan gideyim demiyorum ki? Dışarı doğru sadece bir adım attım ve kaybolmadan geri döndüm.
Aslında burda olmanız benim için çok iyi
Bir şiir vardı , nerdeyse size inat yapacağım anlamsız olsa da.

Ey düşmanım!Sen benim ifadem ve hızımsın,
Gündüz geceye muhtaç bana da sen lazımsın..
N.F.K
Old 23-08-2008, 13:14   #217
Gülümse

Bir taneden çok şey olur... Bir tane içtiğinizde muhakkak ikincisi ardından üçüncüsü gelecektir.

Üstelik bırakıp yeniden başlayanların eskisinden daha fazla sigara içme oranının yüksek olduğunu unutmayın...
Old 23-08-2008, 13:16   #218
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Haklısınız ama bir tane içtim ben yoldan çıktım, tamam artık burdan gideyim demiyorum ki? Dışarı doğru sadece bir adım attım ve kaybolmadan geri döndüm.
Aslında burda olmanız benim için çok iyi
Bir şiir vardı , nerdeyse size inat yapacağım anlamsız olsa da.

Ey düşmanım!Sen benim ifadem ve hızımsın,
Gündüz geceye muhtaç bana da sen lazımsın..
N.F.K

Bizde sizi ikincisinden korumaya çalışıyoruz dostum
Old 23-08-2008, 13:17   #219
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse
Bizde sizi ikincisinden korumaya çalışıyoruz dostum
İşte bu yüzden söyledim, Teşekkür ederim..
Old 23-08-2008, 13:53   #220
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
Ben kendime yakın bir tarih belirlemedim. Aralık ayında, hergün farklı marka almayı düşünüyorum diyeyim, siz anlayın aklımdan geçen tarihi.

Ben sadece bu foruma göz atmamın etkisiyle, son bir haftada tükettiğim sigaranın neredeyse %50 azaldığını farkettim.

Farkettim diyorum çünkü ben gerçekten kendimi hiç kısıtlamadım.
Herkese teşekkürler...

Ben seni kısıtladım ya! Arabada sigara içmeni engelledim, sigarayı bırakıyorsun bak...
Old 23-08-2008, 14:16   #221
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
Ya devamlı onla uğraşanların yolu var mıdır?
Old 23-08-2008, 14:17   #222
supernatural

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ya devamlı onla uğraşanların yolu var mıdır?

nasıl yani anlayamadım?
Old 23-08-2008, 14:22   #223
Gülümse

"Bir taneden bir şey olmaz" sesine "Beni kandıramazsın" cevabına ne dersiniz?
Old 23-08-2008, 14:23   #224
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
nasıl yani anlayamadım?
Bir tanesi yoldan çıkarıyorsa, siz devamlı bununla uğraşmıyormusunuz??
Neyzen teyfik in bir anısı aklıma geldi.
Neyzen i bilirsiniz hayatı boyunca alkol ve tütünün esiri olmuştur. Bir gün İstanbul da bir konferansta akademisyen içkinin ve tütünün zararlarından bahseden konuşmasında der ki;
-Bir tane sigara insan hayatından 5 dakikayı götürür der.
Neyzen birden bir feryat koparır, dönüp bakarlar, neden bağırıyor diye,
-Bu hesaba göre ben öleli tam 40 yıl olmuş, kendi ölüme bağırırım der.
Eğer sizin hesaba göre 1 sigara yoldan çıkarırsa, eyvahlar olsun, benim yolum hiç olmamış.
Ama tekrar söylüyorum, o 1 sigara , benim için SON SİGARA idi.
Old 23-08-2008, 14:27   #225
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bir tanesi yoldan çıkarıyorsa, siz devamlı bununla uğraşmıyormusunuz??Eğer sizin hesaba göre 1 sigara yoldan çıkarırsa, eyvahlar olsun, benim yolum hiç olmamış.
Ama tekrar söylüyorum, o 1 sigara , benim için SON SİGARA idi.
Sayın Nur Deniz ben sigara tiryakisi değilim okuldan beridir içerim ama alışmadım çok canım sıkıldığında ama siz tirakiler için 1 sigara bile önemli
Old 23-08-2008, 14:28   #226
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse
"Bir taneden bir şey olmaz" sesine "Beni kandıramazsın" cevabına ne dersiniz?
Tabiki beni kandıramaz, beni durduramaz, geçti ve gitti, o sesi duyduğumda inanın aklıma gelecek,teşekkür ederim. Ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum ama çekiniyorum.
Old 23-08-2008, 14:29   #227
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
ben sigara tiryakisi değilim okuldan beridir içerim ama alışmadım

Bende bunu anlamadım.
Old 23-08-2008, 14:32   #228
supernatural

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Bende bunu anlamadım.

ya içerim derken canım sıkıldığı zaman veya okulda sınavlar zamanı içerdim alışmadım
Old 23-08-2008, 14:33   #229
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
ya içerim derken canım sıkıldığı zaman veya okulda sınavlar zamanı içerdim alışmadım
Peki
Old 23-08-2008, 14:35   #230
Nur Deniz

İçtiğim her sigara oluşturmak istediğim çakmak kolleksiyonu sebep oldu.
Yazdığım her yazı, ilkin yeni olan kalemlerden oluşturmak istediğim kalem koleksiyonu sebep oldu.
Yazma hevesimi almak için kalemler tükenince tükenmiş kalem koleksiyonu olmuş oldu.
Çakmaklar yanmamaya başlayınca taliplileri yok oldu.

Kalemler yazınca "aa!" "nekadar güzel" iltifatlar gelirdi.
TAbi çakmaklar içinde, kalemler içinde alma girimişimi ya a teşebüsü olazsa olmazdı.
Hani kalemler yazmaz olunca (her ne kadar bitmeyeni yapılmasada) taliplileride olmaz oldu.
Ama yazmak için kalem ne kadar vefalıysa.

Sigarayı bıraktıktan sonra, Çakmak için nedenir.
Ya dostlar için ya dostlar için,
Biten gaz mı ya da biten mürekkep mi?
En önemlisi Dost ya da dostun nesi biterki ilgi alakası biter onu anlamam (be iki gözüm) onu anlamam.

Kendimde arasam mı ki? Gelmeden ecel zamanı bırakırsan sigarayı.
Atarsan yanan çakmağı.
Kalem bitti diye buruşturup attığım kağıtçığı.
............23/08/2008 Av. Mürsel Sarı

Umarım bana kızmaz.
Old 23-08-2008, 14:43   #231
Av.Mürsel SARI

Sayın NUr deniz Hanım,

NE demek kızmak!

Paylaşım paylaşımdır ha bur konu başlığı altında habu konu başlığı altında..

Ellerinize sağlık hatta......
Old 23-08-2008, 14:45   #232
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Mürsel SARI
Sayın NUr deniz Hanım,

NE demek kızmak!

Paylaşım paylaşımdır ha bur konu başlığı altında habu konu başlığı altında..

Ellerinize sağlık hatta......
Teşekkürler.
Old 23-08-2008, 14:50   #233
Nur Deniz

Siz kullanıyormusunuz bilmiyorum Sn Mürsel Bey ama aramızda görmekten mutluluk duyarız. Ayrıca ben bir de Sn Kemal Yıldırım ı çok merak ediyorum.
Old 23-08-2008, 17:04   #234
Av.Mürsel SARI

Bu sorunuza espiri ile başlayıp ardından kullanmadığı mı yazacam...

Arkadaşın biri sigarayı bıraktığını söyler: diğer arkadaş hadde gel bunu Bir puro ile kutlayalım der.

Şimdi ben de 2005 Eylül başından bu yana içmedim.(ee bu teklifi değerlen dirsem miki?)

Ben de o tarihlerde içerdim ama sizle brakmış gibi olmak için yeni brakıtım diyeyim.
Old 23-08-2008, 17:10   #235
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Mürsel SARI

Şimdi ben de 2005 Eylül başından bu yana içmedim.

Ne güzel ,darısı başımıza!
Old 23-08-2008, 17:45   #236
Gülümse

Bende THS'ye üye olduktan sonra bir sene içinde sigarayı bırakmıştım... Yani burası sigarayı bırakmak için ideal bir yer...
Old 24-08-2008, 01:04   #237
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Trtışmanın açıldığı günü temel alıyoruz.

Ya da adli tatil içinda başka bir gün olabilir

1 Yıl sonra Ankara'da kutlama var.

Örgütlemesi benden.

gelenlere 1 Ankara prosu armağan.

"Herkes kesesinden yesin içsin saltanatım var benim"

Saygılar
Old 24-08-2008, 01:30   #238
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Mutlu Sigarayı Bırakıyoruz!

Sn exper;

iyi ki bir yardım istedik. Hemen ahlak deris verdin.

Bak gülümse bir yol önerdi.

Deodorant kullanmak.

İyi ki bir de tütün mühendisisin.

Kesin senin yanında çalışan teknisyenler bu işi senden iyi biliyordur.

Şaka bir yana sizi kutluyorum:

Bu kadar tütün ile ilişkili olan bir ortamda olup tiryaki olmamak güzel bir şey.

Genellikle (çoğunlukla nedenler falan da tartışıldı) çok rastlanmayan bir durum.

Benim kardeşim de mühendis (makina). Bir şeye ihtiyacım olduğunda yanında çalışanları gönderir. Biraz sohbet edince yanında çalışanlar her şeyi kendilerinin yaptığını, onlar olmasa mühendisin hiç bir işe yaramayacağını söylerler.

Anlaşıldığı kadarı ile doğru.

Benim sorunumu çözemedin. İyi bir teknisyen veya usta var mı onun adresini ver.

Yeğenimi kandırmak gibi bir şansım olmadığı için uzman yardımı istiyorum. Canı her sıkıldığında sohbet etmeye geliyor. Aynı mahallede oturuyoruz.
Old 24-08-2008, 10:24   #239
supernatural

Neşeli

Sayın Muzaffer Erdoğan,

ben sigara şirketinde çalışmıyorum farklı bir sektörde çalışıyorum ama sizlere yardım etmek için sitedeki bir arkadaşı bekliyorum. kendisi geldiğinde buraya yazmayı önereceğim ve onunla birlikte(eğer kabul ederse.ayrıca kendisi doktor) yazarız.size yardım etmek istediğimden şimdilik susuyorum benden ziyade onun daha çok yardımı olacağını düşünüyorum ama işte kabul ederse bakalım uzun zamandır görmüyorum nette kendisini.eğer olmazsa ben kendimce çözümlerimi sunarım yine de tabiki

Alıntı:
İyi ki bir de tütün mühendisisin.

Kesin senin yanında çalışan teknisyenler bu işi senden iyi biliyordur.

bu arada tütün mühendisi olduğum doğru ama yanımda çalışan teknisyen yok ama bizde insanları nasıl sigaradan uzaklaştıracağımızı anlatmadılar onun yerine nasıl daha iyisi yapılabilir diye gösterdiler okulda

dediğim gibi arkadaşımız geldiğinde eğer kendisi de yardım etmek isterse beraber yazarız zamanı yok ise ben kendimce (ne kadara etkili olur bilmem ama) bişeyler yazamaya çalışırım
Old 24-08-2008, 17:16   #240
Nur Deniz

Mesleki dayanışma konusu ile ilgili olarak GREV de iken,aynı konu ile ilgili olarak, başıma gelen son derece , kötü bir olay nedeni ile çok ama çok üzgün olduğumu, bir anda elimden canımın çekildiğini,zaten güven duygusunu yeni kazanmaya çalışırken, çok yaralandığımı, 8 yıllık mücadelem sonucunda galiba pes etmekten başka çarem olmadığını itiraf ediyorum.

İlk defa canımın haksızlığa bu kadar yandığını, bu gün ilk defa yaşamak istemediğim duygusuna kapıldığımı itiraf ediyorum.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı inanılmaz derece yoksunluk çekiyorum. Ama yararı olmayacağını bildiğim için sabretmeye çalışıyorum.

Bugünün çabuk geçmesi kadar şu an için istediğim hiç bir şey olmadığının farkına varmamla kendimi sigara konusunda bir kez daha sorgulamama neden olan olay ve şahısları asla affetmediğimi söylemek istiyorum.

Çok üzgünüm bu gün. Bunları ben mi yazıyorum anlamayacak kadar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi