Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 15-08-2008, 14:54   #61
Nur Deniz

Varsayılan Malesef

Evet ne yazık ki söylediğim doğru kansere karşı koruyan bir genden yoksun olarak bebek dünyaya getiriyoruz. Bunu yapmaya hiç hakkımız yok bence..Ama bildiğim şu ki belli bir süre sonra sigarayı bıraktıktan sonra tamamen içmemiş durumuna dönebiliyoruz.
O yüzden hamile iken sigarayı ağzınıza bile almasanızda hiç bir anlamı yok bebek düşünüyorsanız 6 ay önce hiç içmemeye başlayarak, bıraktıktan sonra hamile kalmak önerilir..
Aslında bu kadar çok kontrolcü olmak hayat tarzım değildir ama başka bir canlının sağlığını tehdit eden bir şeyse bence dikakatli olunmalı. Keşke biri bana bunu 18 yaşında iken söyleseydi ama ben bebeğim doğduktan sonra öğrenmiştim.
Old 15-08-2008, 16:18   #62
Derebey06

hulen uğzımu sigara koymadım dünden beri nefesimin açılmaya başladığını hissettim.. ilgililere duyrulur dayanın....
Old 15-08-2008, 16:21   #63
Admin

Alıntı:
Yazan Derebey06
hulen uğzımu sigara koymadım ....
Öte yandan eliniz titriyor sanıyorum.
Old 15-08-2008, 17:56   #64
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Suat bey gibi deneyimli ve birikimli iyi bir hukukçunun kendi kendini zehirlemesi ne acı.

Güzel sözler için teşekkür ederim. Mesleğin gelişiminde sigaranın katkısının olmadığı malumdur. Ancak sigarayı bu kadar çok içmemde mesleğin katkısı olabilir mi?
Old 15-08-2008, 18:15   #65
caner87

Bir arkadaşım sigarayı bırakmak için bir kaç gün normal içtiğinin en az iki üç katını içti, dişlerini bir iki gün fırçalamadı hatta çayına kahvesine kül attı amaç tiksinmekti.Tiksindi tabi
Old 15-08-2008, 18:17   #66
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan caner87
Bir arkadaşım sigarayı bırakmak için bir kaç gün normal içtiğinin en az iki üç katını içti, dişlerini bir iki gün fırçalamadı hatta çayına kahvesine kül attı amaç tiksinmekti.Tiksindi tabi

O kadar kül atarsa, çaydan kahveden tiksinir tabii... Bir sigara içsin geçer.
Old 15-08-2008, 18:20   #67
caner87

İnsan da tıpkı diğer canlılar gibi koşullanıyor.
Ne zaman çay demlense sigara gelir aklıma ya da kahve içsem bir arkadaşımla illa elimizde olmalıdır o bakımdan bir müddet çay ve kahveden de uzak durmak gerekir.Onlar sigaranın arkadaşları biliyorsunuz bir de kül tablası ve çakmak, kibrit artık neyse onlar da diğer arkadaşları.Sigara içerken bu üç dört arkadaş etrafınızda olur bunları önce kovmak lazım.
yoksa sigaranın ne suçu olacak canım,
Bir de hep şunu merak ettim acaba neden "sigara" demişler, yabancı dildeki karşılığı biliyorum da neden acaba? başka kötü bir laf olsaydı daha iyi olurdu
Old 15-08-2008, 19:20   #68
Gemici

Alıntı:
Yazan caner87

İnşallah kimse arkadaşınızı örnek alıp çorbasına, yemeğine kül atmaz!

Saygılarımla
Old 15-08-2008, 19:32   #69
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Sn Gemici;

İlk bıraktığımda da benimle beraber çevremden 4 kişi bırakmıştı. Onlardan ben ve bir arkadaşımız yeniden başladı. Diğerleri içmiyor.

Neden bırakıyoruz.

Başlığın atılmasında belki böyle bir yaşanmışlığın etkisi olabilir. Bilemiyorum. Konu itiraf ediyorumda başlamıştı sonra buraya taşındı. Ama neden BIRAKIYORUZ başlğını attığımı hatta atıp atmadığımı anımsamıyorum. (Sarhoştum)

Neyse; şaka bir yana sigarayı bırakmaktaki en büyük etmenin kişinin bırakacağım demesi ve bu kararlılığını sürdürmesi olduğuna katılıyorum. Bu konuda tamamen haklısınız. Ancak küçük grupların bir araya gelerek sigarayı bırakmalarının mümkün olacağı, internet üzerinden ise böyle bir kollektivizm yaratılamayacağı şeklindeki düşüncenize katılmıyorum.

Zaten önceki ifadelerimizde de bunun bir iddia dahi olmadığını, sadece gönüllü bir işbirliği olduğunu ifade etmiştik.

Hemen Kemal arkadaşımız kampanyaya katılacağını ifade etti. Nur hanım'ın bırakma düşüncesi güçleniyor. Derebey bırakmış bile. Bizimle paylaşıyor.

Kaldı ki en büyük gösterilerin internet aracılığı ile örgütlendiğini de unutmayın.

Bizim burada kimsenin bizi kontrol etmesine veya bizim başkasını kontrol etmemize ihtiyacımız yok. Tam karşılamaz ama sizin ifadelerinizden daha fazla toplumsal terapiye benzetilebilir. Sohbet ederek birbirimize moral veriyoruz. Kararlılığın güçlenmesini sağlıyoruz. Yoksa bir denetim makenzması veya kınama makenizması aklımızdan geçmedi. En azından benim.

Ben buradan sigarayı bırakacağımı ilan ettim ve başladığımda da buradan ilan edeceğimi söyledim. Bu tamamen gönüllü bir ifadedir. Kimsenin yalan söyleyip söylemediğimi bilme şansı yoktur. Ama ben buradan "arkadaşlar kusura bakmayın, sözümde duramadım sigara içtim" demek zorunda kalacağım için benim üzerimde baskı oluşturacaktır.

Sonuç olarak sigarayı BIRAKACAĞIM. İsteyen herkesin de bırakabileceği kanısındayım. Yeter ki istesin.

Sn. Atahun;
Merak etmeyin, buradan öyle bir sonuç çıkmaz.

Bu arada, Sn. Saim'in desteği sınırlandırma ve tekeline alma nedenini de anlamış değilim.

Saygılar.
Old 15-08-2008, 19:42   #70
Gülümse

Varsayılan sigaraya başladığınızda...

Oturup sigaraya başladığınız dönemi düşünün... Ardından içmeye başladığınız ilk dönemleri...

İstediğiniz ve karar verdiğinizi anda sigarayı bırakabileceğinizi düşünüyordunuz. Ama o isteme bir türlü gelemedi yada uygun zamanını bulamadınız, yani bir türlü olmadı, olamadı...

Çünki sigara gerçekten ciddi bir bağımlılık. Bu bağımlılıktan kurtulmak için iradenizi kullanmanız birinci şart... Ama bence kendimize yalan söylemekten vazgeçip tıbbi yardım almak kendimize yapabileceğimiz en büyük yardım...

Yoksa bir kaç gün, ay yada sene sonra tekrar içmeye başlayacaksınız. Tabi niyetinin sigara içmeye ara vermekse başka mesele...
Old 15-08-2008, 20:11   #71
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Şeker hastası olduğumu da bilen bir arkadaşım çok ısrar etti. Sigarayı bırak diye. Ben de tamam dedim. Paketi çıkarım masaya bıraktım işte bıraktım dedim

.

Benim babam yaklaşık 60 yıl içti. Ameliyat olması gerekiyordu. Doktor "Narkoz alabilmen için sigarayı bırakman gerek" dedi. Bıraktı ve 3 yıldır içmiyor. Bu arada 3 ameliyat daha oldu, şimdi narkozu bırakması için tedavi oluyor.

Şaka bir yana doktor söyleyince bırakan çok kişi oluyor. Benim şansızlığım hep sigara içen doktorlara rast gelmem.

Aranızda " Çekilin ben doktorum" diyecek yok mu?
Old 15-08-2008, 20:13   #72
supernatural

Neşeli

Alıntı:

Sayın Opoidi öneririm ama kendisi de gözükmüyor ki yahu buralarda
Old 15-08-2008, 20:14   #73
caner87

İçtiğiniz sigarayı sık sık değiştirmek de işe yarıyor.
Şu işi alışkanlık haline getirdik ondan bırakamıyoruz.Doktorlar bile diyorlar her gün evinize aynı yoldan gitmeyin diye,
Old 15-08-2008, 20:41   #74
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Suat bey, bir çözüm bulursanız bana da haber verin.

Alıntı:
şimdi narkozu bırakması için tedavi oluyor.

Benim hatun da her 2-3 yılda bir ameliyat oluyor

Saygılar.
Old 15-08-2008, 20:46   #75
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
" Çekilin ben doktorum" diyecek yok mu?

Bacanağım doktor kardeşi. İşinize yarar mı?
Old 15-08-2008, 21:00   #77
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Bacanağım doktor kardeşi. İşinize yarar mı?

Aslında doktor babası olsaydı belki işe yarayabilirdi ama...
Old 15-08-2008, 21:02   #78
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Benim babam yaklaşık 60 yıl içti. Ameliyat olması gerekiyordu. Doktor "Narkoz alabilmen için sigarayı bırakman gerek" dedi. Bıraktı ve 3 yıldır içmiyor. Bu arada 3 ameliyat daha oldu, şimdi narkozu bırakması için tedavi oluyor.

Şaka bir yana doktor söyleyince bırakan çok kişi oluyor. Benim şansızlığım hep sigara içen doktorlara rast gelmem.

Aramızda sıgara mühendisi var ama...
Old 15-08-2008, 21:04   #79
supernatural

Alıntı:
Yazan Saim
Aramızda sıgara mühendisi var ama... o da napsak acaba diye bize soruyor.

ben pek yorum yapmayayım diyorum
Old 15-08-2008, 21:07   #80
Adli Tip

9 nolu mesaj beni baya umutlandırdı. Ben deneyeceğim.
Old 15-08-2008, 21:11   #81
supernatural

Neşeli

ben en iyisi sitede ki adımı değitireyim hemde mesleği sileyim en iyisi
Old 15-08-2008, 21:13   #82
caner87

ben farkına varmadan dokuz nolu mesajı uygulamışım ama bir farkla tarih belirtmemişim.O nedenle değiştirdiğim sigara vakitlerine de farkına varmadan alışmışım. Şimdi günün her saati hemen her yerde içebilirm ama içmiyorum o kadar tabiki. Bir de tarih verelim bakalım. Yılbaşından sonra iyi mi?
Old 15-08-2008, 21:15   #83
caner87

Bu arada tobaccoexper hem adınızı hem de şu alttaki ikoncukları değiştirseniz valla sizi bir seveceğim bir seveceğim, daha çok demek istedim tabi, yoksa seviyoruz da
Old 15-08-2008, 21:18   #84
supernatural

Alıntı:
Yazan caner87
Bu arada tobaccoexper hem adınızı hem de şu alttaki ikoncukları değiştirseniz valla sizi bir seveceğim bir seveceğim, daha çok demek istedim tabi, yoksa seviyoruz da

valla ben adımı demiştim onu da Saim Bey'e latife olsun diye sayın caner87 ikoncuklarımı çok seviyorum vazgeçtim teklifimi geri aldım
Old 15-08-2008, 21:22   #85
caner87

Peki yeni bir icap gelene kadar, siz latife beyanınız ile bağlı kalın sayın tobaccoexper, adınız konu ile ilgili olduğundan , ikonlar da pek bir fazla olduğundan , gözümüzü aldığından demiştim.Gerçi siz forum üyeleri ile değil sayın Saim ile konuşuyormuşsunuz
Old 15-08-2008, 21:25   #86
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan caner87
Gerçi siz forum üyeleri ile değil sayın Saim ile konuşuyormuşsunuz

valla ben böyle bir beyanda bulunmadım sadece ufak bir latife yapmıştım oda nickle alakalıydı
Old 15-08-2008, 21:29   #87
Atahun

Sayın tobaccoexper ve Sayın Caner87, İzmir toplantısına müşterek katılmanız farz oldu.
Old 15-08-2008, 21:34   #88
supernatural

Alıntı:
Yazan Atahun
Sayın tobaccoexper ve Sayın Caner87, İzmir toplantısına müşterek katılmanız farz oldu.

ben maalesef katılamayacağım yoksa Sayın Caner87 ile tanışmak isterdim
Old 15-08-2008, 21:57   #89
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Ben Bu cuma bırakıyorum
Saygılar.

Bıraktınız mı?
Old 15-08-2008, 22:06   #90
Gemici

Alıntı:Yazan Av. Muzaffer ERDOĞANBen Bu cuma bırakıyorum
Saygılar.
Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Bıraktınız mı?

Muzaffer Beye son sigarasını tüttürme fırsatı verelim. Cuma daha bitmedi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi