Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Özel Hastanede Para İadesi Karşılıgı İbraname İmzalatılırmı,haklarımdan Feragat Sayılır Mı?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-01-2012, 16:55   #1
Konukebru eroglu

Varsayılan Özel Hastanede Para İadesi Karşılıgı İbraname İmzalatılırmı,haklarımdan Feragat Sayılır Mı?

saygıdeger hukukcular,başarısız göz ameliyatı sonrası ameliyat oldugum hastaneden ameliyat icin ödedigim paramın iyadesini talep ettim,para iyadem karşılıgı İBRANAME imzallattılar özetle bu belgenin iceriyi şöyle paramı iyade aldım ilgili bu hastaneye karşı ilgili kanun ve yöneltmeliklerde ve mevzuat gereyi tüm tazminat dava alacak ve hertürlü hakkımdan kesin gayrikabili rucü feragat ettiyimi ayrıca hertürlü tv radyo vs iletişim alanlarınada konuşma beyan yapmıycama hastaneden memnun ayrıldıma hertürlü hakımdan vaz gectimi taathüt ederim...özetle imzaladıgım icerik bu.sayın hukukcular ameliyatı karşılıgı ödediyim paramı ameliyat sorunlu olunca kendi kafalarına göre hazırladıkları bu ibranameye ve bukadar şartlara imza attırarak bana paramı ödemeleri hukukimi?4ay botunca ameliyat vs bana hertürlü eziyet edildi hekimimi secme hakkım bile elimden alındı halde ses cıkarmadım hastane yönetimi ise ayıplarını başka bir ayıpla kapatmaya calışmaktadırlar.ameliyatım icin ödediyim para gene göz tedavime gideceyi icin ve caresiz kaldıgım icin o imzayı attım ama hic birşekilde beynen insan olarak mantıgımla bu durumu bana yaptıklarını kabul edemiyorum ayrıca ibranamede insanlık hakkım olan kendimi savunma fikirlerimi özgürce ifade adebilme hkkımda elimden alındı encokta bunu kabullenemiyorum parayı ödedik bu iş kapandı mantıgıyla davranıyorlar kimbilir kac gariban bu göz hastanesinin reklamlarına kanıpta benim gibi madur edilecek ve inanaın tazminat peşınde diyilim ama bu ticarethane gibi calişan ve insan deger vermeyen bu hastanenın cezasını cekmesini istiyorum sorum bu ibraname huhkuken gecerlimi?bu hastaneyi nereye şikayet edebilirim savcılıga şikayet etsem hukuki işlem başlatılırmı ayreten maddi manevi tazminat davası hangi mahkemeye acılır harc masraf nekadardır lutfen yardımcı olun saygılarımla.
Old 25-01-2012, 08:58   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
saygıdeger hukukcular,başarısız göz ameliyatı sonrası ameliyat oldugum hastaneden ameliyat icin ödedigim paramın iyadesini talep ettim,para iyadem karşılıgı İBRANAME imzallattılar özetle bu belgenin iceriyi şöyle paramı iyade aldım ilgili bu hastaneye karşı ilgili kanun ve yöneltmeliklerde ve mevzuat gereyi tüm tazminat dava alacak ve hertürlü hakkımdan kesin gayrikabili rucü feragat ettiyimi ayrıca hertürlü tv radyo vs iletişim alanlarınada konuşma beyan yapmıycama hastaneden memnun ayrıldıma hertürlü hakımdan vaz gectimi taathüt ederim...özetle imzaladıgım icerik bu.sayın hukukcular ameliyatı karşılıgı ödediyim paramı ameliyat sorunlu olunca kendi kafalarına göre hazırladıkları bu ibranameye ve bukadar şartlara imza attırarak bana paramı ödemeleri hukukimi?4ay botunca ameliyat vs bana hertürlü eziyet edildi hekimimi secme hakkım bile elimden alındı halde ses cıkarmadım hastane yönetimi ise ayıplarını başka bir ayıpla kapatmaya calışmaktadırlar.ameliyatım icin ödediyim para gene göz tedavime gideceyi icin ve caresiz kaldıgım icin o imzayı attım ama hic birşekilde beynen insan olarak mantıgımla bu durumu bana yaptıklarını kabul edemiyorum ayrıca ibranamede insanlık hakkım olan kendimi savunma fikirlerimi özgürce ifade adebilme hkkımda elimden alındı encokta bunu kabullenemiyorum parayı ödedik bu iş kapandı mantıgıyla davranıyorlar kimbilir kac gariban bu göz hastanesinin reklamlarına kanıpta benim gibi madur edilecek ve inanaın tazminat peşınde diyilim ama bu ticarethane gibi calişan ve insan deger vermeyen bu hastanenın cezasını cekmesini istiyorum sorum bu ibraname huhkuken gecerlimi?bu hastaneyi nereye şikayet edebilirim savcılıga şikayet etsem hukuki işlem başlatılırmı ayreten maddi manevi tazminat davası hangi mahkemeye acılır harc masraf nekadardır lutfen yardımcı olun saygılarımla.
Sayın Katılımcı;

Ödemiş olduğunuz bedelin tarafınıza iadesi üzerine imzalamış olduğunuz tazminata vs.. ilişkin dava haklarınızdan feragat ettiğinizi ortaya koyan ibranamenin hukuken bir geçerliliği bulunmamaktadır. Madden/manen zarar görmüş olduğunuz iddiası ile dava açmanıza hiçbir engel bulunmamaktadır.

Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmanız, ortada bir suçun varlığı durumunda mümkün olabilecektir. Göz operasyonu sonucunda hastanenin ya da operasyonu gerçekleştiren hekimlerin kusurundan kaynaklanan fiziksel/bünyesel bir zarar söz konusu olmamış ise suç söz konusu değildir. Tazminat davası açmaya karar vermeniz durumunda mutlaka avukat desteği almanızın taşıdığı önemi sanırım ifade etmeye gerek bulunmamaktadır.

Saygılarımla..
Old 25-01-2012, 20:07   #3
Konukebru eroglu

Varsayılan özel hastanede para iyadesi karşılıgı ibraname imzalatılırmı bu ibranameyi imzalamak

degerli av engin bey öncelikle vakit ayırıpta cevap yazdınız icin cok teşekkür ederim,beni mutlu ettiniz saolun,engin bey hastanede bircok hukuk dışı olduguna inandıgım muamalelerle karşılaştım türkiyede ve yurt dışında temsilcilikleri olan bu ünlü hastane ve ameliyatını yapan dr ile alakalı suc duyurusunda bulunucam tazminat davasını acmak icin ne kadar harc vs ücret gerekli?ve tazminat davasını kaybedersem şikayet ettiyim doktorların benden tazminat isteme hakkı varmı?ne yapmam gerek
Old 26-01-2012, 10:05   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konukebru eroglu
degerli av engin bey öncelikle vakit ayırıpta cevap yazdınız icin cok teşekkür ederim,beni mutlu ettiniz saolun,engin bey hastanede bircok hukuk dışı olduguna inandıgım muamalelerle karşılaştım türkiyede ve yurt dışında temsilcilikleri olan bu ünlü hastane ve ameliyatını yapan dr ile alakalı suc duyurusunda bulunucam tazminat davasını acmak icin ne kadar harc vs ücret gerekli?ve tazminat davasını kaybedersem şikayet ettiyim doktorların benden tazminat isteme hakkı varmı?ne yapmam gerek
Gerek suç duyurusu gerekse tazminat talebinde bulunmadan önce avukat desteği almanız, şikayet ve dava/davalarınızı avukatla takip etmeniz gerektiği hususunu bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum. Talep edeceğiniz tazminat bedeline göre, ödeyeceğiniz harç miktarı değişiklik arz edecektir. başarısız göz operasyonu yaptığını iddia ettiğiniz doktorlar hakkında yaptığınız suç duyurusu takipsizlik ya da beraatle sonuçlanır ise doktorların da iftira suçundan suç duyurusunda bulunma hakları saklıdır.

Saygılarımla..
Old 27-01-2012, 18:27   #5
ebru eroglu

Varsayılan özel hastanede para iyadesi karşılıgı ibraname imzalatılırmı haklarımdan feragat sayı

av engin bey cevaplarınız icin cok saolun sayglar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi