Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Uçuş raporu

Yanıt
Old 19-12-2010, 11:27   #1
Konuk

Varsayılan Uçuş raporu

Öncelikle merhaba yardımlarınız için teşekkürler.

benim sorunum askeri olarak uçuş raporu almamla ilgili

22 temmuz 2010 tarihinde askeri hastaneden hipertansiyon tanısıyla uçuş raporu alamadım ve uçuşum kesildi
sonrasında rapora itiraz edip başka bir hastanede kontrol muayenesi yaptırım hipertansiyon olmadığımı kanıtladım fakat hastanenin diğer bir bölümü olan kardiyoloji servisinden aort damarımda yırtılma ve genişleme tanısı kondu fakat bu itiraz tanıma uymayarak tekrar beni hipertansiyon olarak gösterdiler ve itirazım reddedildi.
sonrasında biri özel diğeri askeri olmak üzere aort damarımda herhangi bir genişleme ve yırtılmanın olmadığı raporlarını aldım. artı olarak hipertansiyon olmadığımı gösterir raporumda var. şimdi nasıl bir yol izleyip dava açmalıyım. askeri mahkemeye ? teşekkürler
Old 19-12-2010, 16:38   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Hasta Hakları Yönetmeliği;Kayıtların Düzeltilmesini İsteme başlığı altında konu ile ilgili düzenleme yapmıştır.

Alıntı:
MADDE 17. Hasta; sağlık kurum ve kuruluşları nezdinde bulunan kayıtlarında eksik, belirsiz ve hatalı tıbbi ve şahsi bilgilerin tamamlanmasını, açıklanmasını, düzeltilmesini ve nihai sağlık durumu ve şahsi durumuna uygun hale getirilmesini isteyebilir.

Bu hak, hastanın sağlık durumu ile ilgili raporlara itiraz ve aynı veya başka kurum ve kuruluşlarda sağlık durumu hakkında yeni rapor düzenlenmesini isteme haklarını da kapsar.

Bu durumda itiraz ettiğiniz raporları veren kurumlara son raporlarınızı ibraz ederek dosyadaki kayıt ve itiraz edilen raporun düzeltilmesini isteme hakkınız bulunmaktadır.Bunun için evrak kayıttan geçirecek biçimde bir dilekçe ile başvurmanız gerekecektir.

İsteğinizin karşılanmaması durumunda yasal süreye uygun olarak ve kurumun niteliği gözetilerek askeri veya adli yargıya başvurmanız olanaklıdır.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 20-09-2011, 21:48   #3
Konuk

Sınıflandırmamız haksız yere yapıldı şu an raporu alamadığımız için özel ve devlet hastanelerinden hipertansiyon olmadığımızı ispatlamamıza rağmen askeri hastaneler yaptıkları hatayı devam ettirdiler ve sınıf değişikliğine hükmedildik ayime başvurup kaybolan haklarımızı alabilirmiyiz
Old 09-10-2011, 18:42   #4
Dr.DOGRAMACI

Merhaba Sn Konuk,

Mesajınızı daha yeni gördüm daha önce dava açıp açmadığınızı bilmiyorum ama askeri kişiler idari eylem ve işlemlere dair usulü ile AYİM'e başvurabilirler. Bu yüzden tüm belgelerinizle birlikte yürütmeyi durdurma talepli iptal davası açmanız uygundur.

Buradan lehinize karar alınırsa idarenin sınıf değişikliğine dair kararı iptal hükmünde olacaktır ve dolayısıyla uçucu sınıfına geri dönmeniz söz konusudur.

Eğer buradan aleyhinize karar çıkacak olursa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne sözleşmenin adil yargılanma hakkı uyarınca tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Tabi tüm bu aşamalarda profesyonel hukuk yardımı almanız sizin lehinizedir.
Saygılarımla.
Old 01-03-2012, 20:23   #5
Konuk

şu an 7 tane sağlam raporum var yanlış teşhisin aksini ispatlayan fakat sınıfım değişti bu süreçte mahkemeye verip hakkımı aramak istiyorum ama yardıma ihtiyacım var teşekkür ederim ilginize
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi