Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

idare hukukunda boşluk doldurma

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-01-2009, 20:36   #1
kedam

Varsayılan idare hukukunda boşluk doldurma

sayın hukukçular aranıza yeni katıldım ve izninizle bir soru sormak istiyorum. hukuk fakültesinde öğrenciyim ve idare hukuku dersinden bir ödev aldım konum idare hukukunda boşluk doldurma. ama araştırmalarımda genelde hep idari yargıda boşluk doldurma bulabiliyorum bulabildiğim tek kaynak turgut tan ve şeref gözübüyük'ün idare hukuku genel esaslar adlı kitabında var acaba bana önerebileceğiniz başka kaynak var mı?? tekrar belirteyim konum idare hukukunda boşluk doldurma, idari yargıda boşluk doldurma değil. şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
Old 16-01-2009, 16:46   #3
Dilge

Sevgili kedam, genel anlamda kaynak teşkil edebilmesi açısından Metin Günday, Kemal Gözler, Şeref Gözübüyük oldukça faydalıdır. Ancak konunun daha derininne inebilmen için belki tez çalışmalarını ya da bu konuda yazılmış daha dar kapsamlı kitaplara ulaşman gerekebilir. Bu konuda üniversitelerin ve TBMM benzeri kuruluşların kütüphane kataloglarını önce internetten taramanı sonra da oralaradan bulduğun kaynaklara bir göz atmanı tavsiye edebilirim.

İyi çalışmalar, sınavlarında da başarılar dilerim.
Old 16-01-2009, 16:55   #4
kedam

Sevgili rcakmak ve dilgehuk, Kemal Gözler ve Metin Günday dışında başka önerebileceğiniz bir kaynak var mı? İlginize teşekkür ederim.
Old 28-01-2009, 14:19   #5
kedam

Arkadaşlar eğer bu konuyla ilgili kaynak arıyorsanız şu kaynakları buldum bakabilirsiniz siz de : Prof.Dr.Tahsin Bekir BALTA, İdare Hukuku 1 Genel Konular, A.Ü. Basımevi,1970/72,Ankara,s.192,193,194. Prof.Dr.Remzi Fındıklı, İdare Hukuku, Özen Yayıncılık, 2001, Ankara, s.44. Prof.Dr.A.Şeref Gözübüyük, Yönetim Hukuku, Turhan Kitabevi, 2008, Ankara, s.69. Saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi