Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

What İs Matrix?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-05-2003, 18:27   #1
Marmara24

İyi What İs Matrix?

19 Mayıs Gençlik Bayramı'nı bahane edip ailemi ziyarete gittiğim Zonguldak'ta izledim serinin ikinci filmini( Alt yazılı olmaması sebebiyle bir daha gideceğim). İlk filmi , o dönemde herkesin dilinde olması sebebi ile sıkılmış, izlememiştim( Tıpkı Titanik'te olduğu gibi). Tabi sinemada izlemediğime pişman oldumi tv de izledikten sonra filmi.

İkinci filmi de sevdim doğrusu, fakat bana yine olması gerektiğinden kısa geldi film( Belki de beğendim filmlerin hepsi öyle geliyordur bana). Gidenleerden bir kısmı beğenmemiş filmi.Bir kısmı ise beğenmekle beraber ilk filmin daha iyi olduğunu düşünüyorlar. İlk film bir ilk olduğu için ikincinin ilki gibi bir etki yaratabilmesini beklemek hata olur kanımca. İnsanlar ilk filmde akıllarının ucundan geçmeyen bir senaryo ile karşılaştılar. İkinci film de ise artık neler olabileceği hakkında az da olsa bir fikirleri vardı. Bu sebeple ilk filme göre beğenmeyenler bence karşılaştırmada belirttiğim hususları göz ardı ediyorlar.
Ancak beni en çok şaşırtan Neo'nun dövüş sahnelerini abartılı bulanlar. Filmi anlayarak izleyenlerin bu şekilde düşündüklerini sanmıyorum.Diğerleri ise filmin sanal bir ortamda vukubulduğunu gözden kaçırmış görünüyorlar.

Hayatımızla ilgili çoğumuzn farkında olmadığı fakat önemli hususları sorgulayan filmin yıldızı Keanu Reeves film sonunda vardığı sonucu iki kelimeyle özetliyor: "Herşey sevgidir"

Peki sizce Matrix nedir?
Old 24-05-2003, 15:24   #2
Cest la vie

Matrix is you..

Old 26-05-2003, 02:05   #3
Batu Han

sarı hapı alırsan sana bunu açıklayabilirim
Old 26-05-2003, 17:34   #4
Marmara24

İyi Replik, düplik...

I killed you Mr. Anderson, I watched you die, with a certain satisfaction ı must add.
Old 28-05-2003, 23:48   #5
Batu Han

http://osdn.dl.sourceforge.net/sourc...upNT_1_5_2.exe
paulus kardeş bunu bilgisayarına kur matrix neymiş çok iyi anlıcaksın.kesinlikle yapanları kutluyorum 10 üzerinden 10 verdim
ayarlarındanda mesela beckraundda Opacity kısmını opaque mode kısmınıda bitmap olarak deneyin.ben şuan öyle kullanıyorum ...
sanırım uzun bir süre bilgisayarı hiç kapamıcam....
Old 28-05-2003, 23:52   #6
Batu Han

fikrimi deiştirdim orjinal şekliyle kullanıyorum.çok beyendim herkeze tavsiye ederim
Old 25-08-2003, 11:04   #7
Av. Aynur Çelik

geç de olsa 2. bölümü izlemiş bulunuyorum ,

ama koskoca matrix felsefesinde beni en çok düşündüren KÖTÜ ADAM CYPHER 'IN "ignorance is bliss" sözleri oldu . bir nevi dağdaki çoban olsaydım, daha mutlu mu olurdum acaba, kurdum ve kuzularımla'nın meali sanırım .
gene de sonuç olarak matrix dağ bayır tanımıyor, çobanı da, kurdu da, kuzuyu da programlıyor,
morpheus kardeşim, yok mu şu hapın tossss pembesi........
Old 01-09-2003, 11:54   #8
Gülümse

Varsayılan teknik bilgi

Matrix ile ilgili teknik bir bilgi.. Matrix 2 planlandigi gibi cekilmesi tasarlandiginda ve cekilmeye basladiginda Matrix 2 de fazlalik olan cekim sahnelerinin ziyan olmamasi icin yapimcilar Matrix 1 ile 2 arasinda boyle bir filmin ticari basari getirecegini dusunmusler. Asil Matrix 2 Eylul yada Aralik aylarinda sinemalarda gosterime girecek... Saygi ile
Old 01-09-2003, 17:44   #9
Özgen Hindistan

ilk film başlıbaşına sarsıcı bir sistem eleştirisiyken, ikinci film (ki bana kalırsa gişe hasılatını tekrarlama kaygısıdır, üretimi) bu özü yitirerek aslında mücadele edenlerin de matrix benzeri bir sisteme dahil olduklarını göstermesiyle, benim açımdan anlamını yitirerek bir aksiyon filimi niteliği aldı. Yakaladıkları yaratıcılığı yitirerek tekrara ve abartıya kaçtılar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04163599 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.