Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yoruldum/Ayrıldığım eşimden hala darp, hakaret görüyorum,velayeti bende olan oğlumu okul çıkışı alarak taciz ediyor. Cezalar yetersiz...

Konuyu Kilitleyin
Old 17-01-2011, 15:49   #1
yoruldum

Önemli Yoruldum/Ayrıldığım eşimden hala darp, hakaret görüyorum,velayeti bende olan oğlumu okul çıkışı alarak taciz ediyor. Cezalar yetersiz...

merhaba 2004 yılında eşimden ayrıldım..ayrıldığımdan bu güne kadar sürekli eski eşimden hakeret darp ve her türlü kötü muameleye maruz kaldım.sürekli gidip karakola şikayette bulundum sağlık raporu aldım anlamıyorum artık bu türk hukukunu 4 mahkemem sonuçlandı bazıları paraya çevrildi en sonunda habis cezası aldı şimdi temyize gönderdi hala rahatsız etmeğe devam ediyor son bir yıldır benden habersiz oğlumu okuldan alıp gidiyor şikayet ettim..başta karakolda görevli polislerin alay konusu ve bilgisizlikleri ile uğraştım ne hep diyor gelip şikayet ediyorsunuz babası alsın gibi nasihatlar orayı geçiyoruz şikayet sonunda yazılıyor ordan savcılığa bakıyorum davam takipsizlik almış velayeti bende olan çocuğum için ne yapmalıyım en sonunda davam açıldı ama buda çözüm olmadı çocuğumun ve benim psikolojimiz bozuldu sorumsuz bir babanın cezasını çekiyoruz kaç tane davam oldu ama cezalar caydırıcı değil..avukat tutuyorum param gidiyor sonuç sıfır şimdide okul çıkışı oğlumu almış ve ben çalışan bir bayanın her aldığında gidip karakola şikayet edemem karışık yazdım buda benim sanırım şuanki ruh halimi ve çaresizliğimi ifade ediyor..yoruldum
Old 18-01-2011, 10:51   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Her ne kadar ayrılmış olsanız da, hakaret eden, korkutan, taciz eden ve doğrudan ve dolaylı ŞİDDET uygulayan eski eşinize karşı; aile mahkemesi hakiminden, sizin ve çocuğunuzun korunmasına dair karar talep etmeniz mümkündür. Kişinin sizin ve oğulunuzun, yaşadığı konuta, oğlunuzun okuluna ve sizin işyerinize yaklaşmaması için TEDBİR kararı isteyebilirsiniz. (4320 sayılı yasa kapsamında)

Bu dava harca tabi değildir. İlgili karakollara, kolluğa bu karar bildirilir. Kolluk da eşinize gerekeni ihtar edecektir. Yine bu kararın bir örneğini okula verebilirsiniz. Babanın görüşme günleri dışında çocuğunuza yaklaşmamasını bu şekilde sağlamayı deneyebilirsiniz.

Eşinizin çocuğu alıkoyması, zarar vermesi, tehditi vs.. gibi eylemlerine karşı suç duyurusunda bulunmaya devam ediniz. Siz kararlı olursanız, karakol ve tüm görevliler de gereğin yapmak zorundadır.

Sanığın temyiz hakkını kullanmasını engelleyemezsiniz. Ancak, sanığın suçluluğu kesinleştiğinde, hakkında verilen cezalar infaz edilecektir. Tekrar halinde cezalar artmaktadır. Yasanın sağladığı uyarıları dikkate almayan sanık, sonunda kesirleşmiş cezaları birleştirilip çekecektir.

Vazgeçmeyiniz..

Kolaylıklar diler, saygılar sunarım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi