Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma

Konuyu Kilitleyin
Old 06-04-2018, 11:13   #1
Konuk

Olumlu Boşanma

Merhabalar,

Ben 2010 yılında babamın amcasının oğlu ile imam nikahı ile evlendim.İmam nikahlı eşim o sıralar açık cezaevindeydi.Resmi nikah cezası bittikten sonra kıyılacaktı.Bu sırada hamile kaldım ve şiddet görmeye başladım kendi altınlarımı çalmakla suçlandım ve rizeye babamın evine geri döndüm.2011 yılında Kızım dünyaya geldi.Babasına dava açtım mahkemede hakim çocuk senden mi diye sorunca cevap vermedi.Hakim DNA testi istedi ve böylelikle kanıtlandı. 2015 yılında babamın baskısı yapması sonucunda çocugum için barıştım.Resmi nikah yapıldı. Tekrar hamile kaldım ve yine şiddete uğradım kızımın yanında benim bayılmama sebep oldu.Sonrasında ev dubleks olduğu için beni üstkata çıkardılar ve tel aldılar. kayınvalideme ya beni bu evden çıkar yada komşuları başına çağıracağim dedim ve böylelikle çıktım.Aynı yerde oturan kardeşimi çağırdım ve baba evine geri döndüm.2016 yılında 2. kızım dünyaya geldi 2017 temmuz ayında boşanma davası açtım.İlk mahkeme şubat ayında oldu devletin atamış olduğu avukatla davaya çıktım. hakim geçici velayeti bana verdi.Babanın da hafta sonu ctsi sabah 10:00 ile akşam 18:00 arası görme hakkı oldu ben rizede kendileri İstanbulda olduğu için su ana kadar görmediler. Küçük kızım hiçbirşey anlamıyor. Ama 7 yaşındaki kızım kesinlikle onu ve ailesini görmek istemiyor ve bu konu açılınca ağlamaya başlıyor. Bu ayın 19 da mahkememiz var eşim kendini babasının durumu iyi olmasına rağmen mağdur göstriyor ve istediğim tazminat ve nafakayı vermek istemiyor. Ben çocuklarım için istiyorum. Bana bu konuda yol göstermenizi istiyorum. özellikle kızımın babasını kesinlikle görmek istememesi hakkında bu konuda ne yapabilirim
Old 09-04-2018, 15:09   #2
Av. Hatun Olguner

Büyük kızınız sizden etkilenerek babasını görmek istemiyor olabilir. Eğer öyle ise kızınızı etkilememenizi ve babasıyla görüşmesini teşvik etmenizi öneririm. Bir çocuğun anneye olduğu kadar babaya da ihtiyacı vardır..

Nafaka ve tazminata hak kazanmanızın koşulları vardır. Avukatınız sizi bu konuda bilgilendirecektir. Eğer hak kazanırsanız eşinizin dosyaya yansıyan maddi gücüne göre nafaka ve tazminat alabilirsiniz... Tanıklarınız eşinizin gerçek maddi gücü ve varlığı konusunda bildiklerini anlatırsa iyi olur...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi