Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cocugum Yok Ayrilmak Istiyorum Ama anlasmali Degil :(

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-01-2009, 00:36   #1
zemzem

Dikkat Cocugum Yok Ayrilmak Istiyorum Ama anlasmali Degil :(

merhaba oncelikle yardimlariniz icin cok tesekkurler

19 yasinda aile baskisiyla akrabamla evlendirildim,simdi 22 yasindayim 3 yildir evliyiz ,esim beni yanlizken cok asagiliyor ben cvb versem ailesinin yanindada kaba hareketler sergiliyor, ondan korkuyorum ona cevab versem zaten beni hastanelik eder diye dusunmekten cevab dahi veremiyorum psikolojim alt ust oldu onunla yasamak bir yatagi paylasmak istemiyorum .Birlikte olmak ise hic ama hic istemiyorum tiskiniyorum .ne olur yardim edin nasil bir yol izlemeliyim.cocugumuzda yok anlasmali bosanmaya razi olmaz cunku yurtdisindayiz gelmez bile Türkiyeye davaya.
ben bu adamin yuzunu gormeden nasil bosanirim ne kadar surede bosanirim sayin avukatlarim nolur yardim edin
Old 22-01-2009, 08:59   #2
av.semire nergiz

Eşinize karşı şiddetli geçimsizlik nedeni ile evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebepli bir dava açabilirsiniz.

Açtığınız bu davada, boşanmaya yani geçimsizliğe yol açan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunu kanıtlamalısınız. En yakın akrabalarınız dahil şahit delilinden ve varsa yazılı delillerden yararlanabilirsiniz.

Açtığınız dava içinde, kendiniz için öncesinde TEDBİR, kararın kesinleşmesinden sonra ise YOKSULLUK nafakası olarak devamını isteyebilirsiniz.

Yine aynı dava içinde, hem maddi, hem de manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Eşinizin boşanmayı kabul etmemesi, sizin evlilik birliğini sürdürmek zorunda kalmanıza neden değildir. Haklı sebeplerinizin varlığı halinde boşanma davanızı açabilir, karşı tarafın KUSURLU olduğunu kanıtlayarak da boşanmayı sağlayabilirsiniz.

Davanın ne kadar sürede sonuçlanacağı hususu ise eşinizin davadaki tutumu ve davanın seyrine bağlı olarak kısa yada uzun olabilecektir.

Haklarınız çok çeşitlidir, davanızı açarken de takip ederken de mutlaka doğrudan AVUKAT yardımı alınız.

Old 22-01-2009, 09:22   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Sayın Meslektaşımın verdiği bilgilere ek olarak:

Eğer Türkiye'ye yerleşme niyeti ile dönme ve yerleşme imkanınız var ise ve dönerseniz, eşinize yurtdışında dava açmadan burada BOŞANMA davası açabilirsiniz.

Eşinizin Türkiye'ye gelip davaya katılması ve ya KATILMAMASI sorun değildir. Davayı ister takip eder ister etmez.

Önemli olan ona dava dilekçesinin tebliğidir.

Almanya adresine açtığınız davanın dilekçesi ve duruşma günü tebliğ edilir ise sorun kalmaz.

Şöyleki; siz davanızda iddia ettiğiniz boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunu kanıtlama AŞAMASINA geçersiniz.

Her tür delilden yararlanabilirsiniz.

Türkiye'ye yerleşmeniz ve dava açmaya karar vermeniz halinde, bulunacağınız yer İl Barosundan kendinize avukat tayin edilmesini yoksul iseniz isteyebilirsiniz.

Aksi halde AVUKATLA davanızı takip etmeniz YARARINIZADIR.

Saygılar.
Old 22-01-2009, 12:45   #4
zemzem

Mutsuz

cevaplariniz icin cok tesekkur ederim sayin avukatlarim

ondan ve ailesinden ,ne nafaka nede baska bisey hic birsey istemiyorum,bir tek kurtulmak istiyorum onlardan .
fakat söyle bir sey var : bana bir kez vurdugunda 4 kuzenimde gördü alip goturduler beni onlar sahit olabilir mi? yani ben aile ici huzursuzlugumu ailesinin yanindaki bana tutumlarini nasil ispat edebilirim ki ama ya
Old 22-01-2009, 14:17   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Davanızın ispatında şahit beyanlarından yararlanabilirsiniz. Göstereceğiniz şahitlerin sizin lehinize çekinmeden ifade verebilen insanlar olmasında yarar vardır.

Ayrıca varsa, mektup, mesaj gibi yazılı deliller kullanılabilir.

Eğer bundan sonra şiddete maruz kalır iseniz mutlaka bulunduğunuz yer neresi ise farketmez bir hastahaneden rapor alınız.

Manevi şiddet yaşamakta olduğunuz da anlaşılmaktadır. Bununla ilgili rapor almanız da mümkündür. Sürekli manevi şiddete maruz kalma kişi üzerinde zararlara yol açmaktadır.

Eğer Türkiye'de dava açar iseniz ve bu davanız ispatsızlıktan reddedilirse, kararın kesinleşmesinden itibaren üç yıl içinde hiç bir şekilde bir araya gelmeyen taraflardan birinin açacağı boşanma davası iş bu sebeple kabul edilir. İlk kararı(boşanmanın reddini) kesinleştirmeyi unutmayınız.

Avukat desteği sizi güçlü kılacaktır.Doğrudan yardım alınız.

Saygılar.
Old 23-01-2009, 13:35   #6
zemzem

peki sayin avukatim
bu kuzenlerim Almanyadalar ben ise Turkiyeye gidip davayi acacagim .Kuzenlerimde sahitlik yapmaya gelmezler Türkiyeye . ne yapmaliyim bu durumda
Old 23-01-2009, 14:31   #7
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Kalımcı;

Eğer kuzenlerinizin sizin için tanıklık yapacağından eminseniz; davanızı açtıktan sonra bildireceğiniz tanıklardan yurtdışında ikamet edenler için, bulundukları yer ilgili mahkemelerinde ifadelerinin alınabilmesi için mahkeme karar verecektir.

Yani tanıklarınızın gelmesine gerek yoktur, hakimin ifadelerin alınmasına yönelik kararı ve sizin istenen masrafları yatırmanız halinde, tanıklarınızın ifadesi onlar sıkıntıya girmeden alınır.

Sayın Katılımcı; tüm bu usul ve esas işlemlerini bilmeniz mümkün değildir. Siz aklına gelebilenleri sormaktasınız.

Davanızın takibini profesyonel bir avukata bırakmanız son derece SAĞLIKLI olacaktır.

Ülkeye döndüğünüzde, yerleşteğiniz yer il Baro'sundan yoksul iseniz AVUKAT talebinde bulunun.

Avukatlık ücreti ödemeye geliriniz var ise da bir meslektaşımızla davanızı takip edin.Kaybetmezsiniz.

Saygı ile.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi