Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kültür ve Sanat Resim, Heykel, Tiyatro, Bale, Opera, Modern Dans vs.kültür ve sanat faaliyeti ile ilgili sohbetler

Flamenko dansı ile tanışmak ve flamenko dinlemek isteyen tüm hukukçular

Yanıt
Old 29-08-2009, 20:48   #1
GökçeOksay

Varsayılan Flamenko dansı ile tanışmak ve flamenko dinlemek isteyen tüm hukukçular

Merhabalar,
Libertad adlı flamenko grubumuz 2008 yılında kendisi de hukukçu olan müzisyen arkadaşımız Kerem Can Özpekel önderliğinde kurulmuştur. Hukuk okurken bir yandan da flamenkoya -en az bu meslek kadar özveri ve disiplini bir çalışma gerektiren bu sanat dalına- gönül koyduk. Flamenko ile ilgilenen tüm hukukçu arkadaşlarımızı arzu ettikleri takdirde ispanyol müziği ve dansıyla tanışmak üzere aramızda görmekten çok mutlu oluruz. İlgilenler varsa, flamenko ile tanışmak isterseniz dans veya gitar eğitimi almak istiyorsanız veya herhangi bir sorunuz varsa seve seve yardımcı olabilirim.
Old 30-08-2009, 09:50   #2
ebrus

Size nasıl ulaşabilirim sevgili meslektaşım.?. Dans eğitimi verilen mekan Avrupa yakasında mıdır?. Detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Ayrıca tango ile de ilgileniyor mu grubunuz. Şimdiden teşekkür ederim.
Old 31-08-2009, 15:36   #3
GökçeOksay

her iki yakada da eğitim alabileceğiniz yerler mevcut fakat cogunlukla avrupa yakasında özellikle de beyoğlunda bulunuyor kurslar. Bana her konuda mail atabilirsiniz isterseniz grubumuzu izlemeye de gelebilirsinizi gokceoksay@yahoo.com
Old 31-08-2009, 23:53   #4
ebrus

tamam ama yeterince bilgi içermiyor mesajınız
Old 01-09-2009, 00:50   #5
GökçeOksay

avrupa yakasında tercih edebileceğiniz bir kaç yer var;

1. Pera Flamenko Okulu -4 sene devam ettiğiniz takdirde size usta öğretici belgesi veren bir okul bu işi ciddi olarak yapmayı düşünüyorsanız gercekten diğer şeylerden fedakarlık edip bu okula yıllık 3.900tl gibi ciddi bir miktar ayırmanız gerekiyor haftada 2 gün eğitim veriyor ispanyadan hocalara geliyor her sene 5 farklı hoca getiriyorlar http://www.perasanat.com.tr/news.asp?ID=345

2.olarak dancentrum'da dilek akdeniz'den eğitim alabilirsiniz bu daha uygun fiyatlıdır web sitesini incelerseniz ayrıntılı bilgi var haftada bir gün ders veriyor http://www.dancentrum.com/?p=37&hid=1799

3.olarak flamenko evi'ni tercih edebilirsiniz Melek Yel eğitim veriyor orayada hafta 2 giderseniz 125 ytl gibi bir rakam ödüyorsunuz aylık bu da uygundur http://www.flamenkoevi.com/

onun dışında atölye dansta yeni açılmış ve bir başlangıç sınıfı var aylık 100 ytl'dir
http://www.atolyedans.com/

yine Etnik 34 adlı dans stüdyosunda Işıl Ve ManueL Reina'dan ders alabilirsiniz onunda fiyatı aylık 200ytl civarıdır haftada iki gün ders yapılır.
http://www.etnik34.com/

bu sayfaları incelerseniz daha iyi karar verebilirsiniz
ayrıca 11 Eylül^de Kadıköy Edebi Bar'da Flamenko Gösterimiz olcak görmek isterseniz beklerim.
Old 01-09-2009, 23:27   #6
ebrus

Çok teşekkür ederim sevgili meslektaşım. Ve mutlaka sizi izlemeye geleceğim. Yalnız gösteriniz saat kaç gibi olacak?
Old 02-09-2009, 00:40   #7
GökçeOksay

program 21.30-22.00 gibi başlayacak Anadolu yakasındaysanız çok zor olmaz geliş gidiş ama siz heralde avrupa yakasındasınız
Old 06-11-2009, 00:50   #8
üye25928

Çok sevindim sizin adınıza Flamenko dinlemek ayrıcalıktır, çalmak ise tasvir edilemez. Ben Gipsy Kings dinlerim biraz da Tito. Tavsiyeleriniz varsa önerilere açığım.
Old 06-11-2009, 08:12   #9
kordelya

Alıntı:
Yazan GökçeOksay
program 21.30-22.00 gibi başlayacak Anadolu yakasındaysanız çok zor olmaz geliş gidiş ama siz heralde avrupa yakasındasınız

Merhaba

Öncelikle çok güzel bir iş yapıyorsunuz, belirtmek isterim. Ayrıca ben de sizi izlemek ve hatta mümkünse öğrenmek de isterim. Bana saatlerini ve yerlerini belirtir açıklayıcı bir ileti gönderirseniz sevinirim.
Old 06-11-2009, 17:22   #10
GökçeOksay

Varsayılan flamenko

merhabalar öncelikle bizi izlemek ve dinlemek isteyen sevgili meslektaşım için şöyle güzel bir haberim olacak 13 Kasımdan itibaren her cuma günü Kadıköy'de boğaya yakın mcdonalds'In hemen arka sokağında bulunan bario latino adlı mekanda sahne alacağız izlemek isteyen herkesi bekleriz.
Ayrıca üyelerinden olduğum İstanbul Flamenko Derneği de en yakın zamanda aynı mekanda tanıtım partisi ve üye kabul günü yapacaktır dilerseniz bu derneğe katılarakta flamenko ile daha yakından ilgilenme fırsatını bulabilirsiniz.
Bunun dışında flamenko dans,gitar vs.. konusunda ders almak isteyen arkadaşlara da yol gösterebilirim eger bana mesaj atarlarsa.Son olarakta Gypsy Kings'in başlangıç olarak iyi olduğunu düşünüyorum ama gerçek flamenkoyu tanımak için size şuan dünyanın en iyi flamenko gitaristi olan Paco De Lucia'yı dinlemenizi hatta mümkünse internet üzerinden izlemenizi öneririm şarkıcı olarak ise Camaron'u dinlemeniz gerek diyorum. Kendisi gelmiş geçmiş en iyi şarkıcıdır. (Artık hayatta değil) Başka sorularınız olursa tekrar yazabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım
Libertad adlı flamenko grubumuza ve Flamenko İstanbul Derneği'mize facebook kullanıyorsanız buradan da gözatabilirsiniz.
İlginiz için teşekkürler.
Old 06-11-2009, 18:57   #11
üye25928

Alıntı:
Yazan GökçeOksay
merhabalar öncelikle bizi izlemek ve dinlemek isteyen sevgili meslektaşım için şöyle güzel bir haberim olacak 13 Kasımdan itibaren her cuma günü Kadıköy'de boğaya yakın mcdonalds'In hemen arka sokağında bulunan bario latino adlı mekanda sahne alacağız izlemek isteyen herkesi bekleriz.
Ayrıca üyelerinden olduğum İstanbul Flamenko Derneği de en yakın zamanda aynı mekanda tanıtım partisi ve üye kabul günü yapacaktır dilerseniz bu derneğe katılarakta flamenko ile daha yakından ilgilenme fırsatını bulabilirsiniz.
Bunun dışında flamenko dans,gitar vs.. konusunda ders almak isteyen arkadaşlara da yol gösterebilirim eger bana mesaj atarlarsa.Son olarakta Gypsy Kings'in başlangıç olarak iyi olduğunu düşünüyorum ama gerçek flamenkoyu tanımak için size şuan dünyanın en iyi flamenko gitaristi olan Paco De Lucia'yı dinlemenizi hatta mümkünse internet üzerinden izlemenizi öneririm şarkıcı olarak ise Camaron'u dinlemeniz gerek diyorum. Kendisi gelmiş geçmiş en iyi şarkıcıdır. (Artık hayatta değil) Başka sorularınız olursa tekrar yazabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım
Libertad adlı flamenko grubumuza ve Flamenko İstanbul Derneği'mize facebook kullanıyorsanız buradan da gözatabilirsiniz.
İlginiz için teşekkürler.

Tavsiyelerinizi en kısa zamanda uygulayacağım, teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi