Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nafaka arttırımı

Konuyu Kilitleyin
Old 16-08-2017, 22:40   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka arttırımı

Merhaba,9 yıllık evliliğimizde birçok yönden mağdur edildim aldatıldım,aşağılandım! Eşimin hayatında biri vardı,aramızda hiçbi ilişki yoktu! Evlendikten sonra edinilen mallardan bana hak vermemek için yıllarca boşanmamak için beni tehdit etti! Sonunda benimde hayatıma biri girdi,görüşmemizin 3.gününde mesajlarımı yakaladı! Ben hiçbişekilde onun bana yaptıklarını kanıtlayamadığım için tehditlerine göz yumup bütün haklarımdan vazgeçtiğime ve kendime ait bir gelirimin olduğuna dair anlaşmalı boşanma kağıdını imzalamak zorunda kaldım! Tek şartım çocuklarımı alabilmekti.2 çocuğumun velayetini bana vermeyi kabul etti,ikisine toplam 800 tl nafaka bağlandı! Fakat benim boşanırkende şimdi de kendime ait hiçbir gelirim yok,hiç araştırılmadı! Çalışmam için çocuklarımı ya okula göndermem yada bakacak birini bulmam gerek! Şartlarım belli! Nafaka arttırımı davası açtığımda ne kadar bi artış alabilirim?? Eski eşimin durumu iyi,4000 tl maaşı 3 tane evi var ve hepsinden kira alıyor!
Old 17-08-2017, 11:26   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk ;

Eşinizin baskı ve tehditleri nedeniyle ve velayetleri alabilmek için anlaşmalı boşanma myaptığınızı ve aylık 800 Tl nafakayı kabul etmek zorunda olduğunuzu,ancak bu nafakanın çocukların ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak ve eski eşinizin gelirlerine göre az olduğunu,800 tl.nin çocukların ihtiyaçlarına göre yetersiz kaldığını aylık mesela 1000 er tl den 2.000 tl ye yükseltilmesini dava edebilirsiniz. Eşinizin kira gelirleri ile ilgili tanık dinletmeniz faydalı olur... Nafakanın ne kadar artırılacağı yargılama sonucunda belli olur.Tahmin etmek çok zordur...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi