Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yardım-Yeğenimin babasının sürekli rahatsızlık vermesi-şiddet-özgürlüğün kısıtlanması

Konuyu Kilitleyin
Old 30-07-2019, 15:33   #1
Konuk

Dikkat Yardım-Yeğenimin babasının sürekli rahatsızlık vermesi-şiddet-özgürlüğün kısıtlanması

Benim bir yeğenim var. Yeğenim ananesi ve dedesinin yanında yaşıyor.Babası tarafından sürekli rahatsız edilmekte..bulundukları eve sürekli gelerek sözlü ve fiziksel rahatsızlık vermekte olup hergün polis çağırmak süretiyle bu durumdan kurtulmaya çalışmaktadır..bu şahıs hergün eve gelerek hürriyeti tahdit suçu işlemektedir.. Rahatsız verme amacı ise kumar borcuna karşılık kızını 10.000 TL karşılığında satmış olması..Annem evdeyken iki kişi gelerek babası kızını 10.000 tl ye bize sattı onu almaya geldik diyerek annemi korkutmuşlardır.Durumu polise ve savcılığa bildirdiğimiz halde hiçbir sonuç alamadık... Şahıs hala annemlerin evine hergün gelerek onları rahatsız etmeye devam etmektedir...Aylardır bu konuyu adalet ve kanunlar çerçevesinde çözmeye çalıştık ama hiç sonuç alamadık...Son çare olarak bu olayı ve bu zatı televizyon programına çıkarak çözme yoluna gitmeye karar verdik...birkaç tv kanalıyla görüşüp onların yardımını isteme yolunu denemeden önce sizlerin bizlere yardımcı olmanızı rica ediyorum...Bu şahıs yüzünden kimse dışarıya çıkamaz hale geldi..Annemler çöp dökmek için bile dışarıya çıkamıyor....Hemen hergün evlerine gelip kapıyı pencereyi vurarak rahatsız ediyor..ayrıca sürekli telefonla arayıp küfür hakaret ve tehdit ediyor ..Babamın evine gelip zorla içeriye girmeye çalışıp babamı bıçakladı..polis elindeki bıçak la yakaladığı halde hiçbirşey yapılmadı...kısacası hiçbirimizin can güvenliği yok.yardımlarınızı bekliyoruz
Old 11-08-2019, 16:34   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

En yakın aile mahkemesine başvurarak şiddetin önlenmesi için karar verilmesini istemeniz gerekir. Bu karar kısa sürede verilmekte olup karar şiddet uygulayana tebliğ edildikten sonra karara uyulmaması halinde şikayet üzerine 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilmektedir.

Bu karar sırasında saldırgan konuta yaklaştığında hemen kolluğu aramanız uygun olur.

İşlenen her suç için ayrıca şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz.

Bir avukattan hukuki yardım alınmasını öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi