Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

boşanma davası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-12-2010, 12:57   #1
avukat152

Varsayılan boşanma davası

müvekkilim aleyhine şiddetli geçimsilzlik nedeniyle açılmış bir boşanma davası mevcut. davaya cevap dilekçemizde müvekkilimin kusursuz olduğunu, davacı kocanın sırf başka bir kadın bulduğu için davalı müvekkilimi ve çocuklarını bırakmak istediğini beyan ettik.

Müvekkilim eşinin diğer kadınla çekilmiş samimi fotoğraflarını bulmuş ve mahkemeye sunmak istiyor. Fakat aldatmaya rağmen boşanmak da istemiyor.

Fotoğrafları mahkemeye sunduğumuz takdirde, mahkeme evlilik birliğinin devamı imkansız hale gelmiş diyerek tarafların boşanmalarına mı karar verir yoksa müvekkilimin kusursuzluğu kanıtlandı diye davayı red mi eder?

Fotoğrafları sunmalı mıyım? Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden
Old 15-12-2010, 13:15   #2
av.alper tunker

Sayın meslektaşım
Müvekkiliniz boşanmaya karşı ise ve sizde bir karşı dava açmamışsanız boşanma konusunda fotorafları delil olarak mahkemeye sunun
Tamamen kusursuz olan eşin boşanmayı istememesi halinde açılan dava RED olacaktır.
saygılarımla iyi çalışmalar dilerim
Old 15-12-2010, 15:37   #3
Av.Ferit Barut

Öncelikle müvekkilinizi boşanmaya ikna etmelisiniz. Açacağınız karşı davada mahkemeye delillerinizi sunarak davayı lehinize çevirmenizde fayda olacaktır.
Old 15-12-2010, 15:39   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Ferit Barut
Öncelikle müvekkilinizi boşanmaya ikna etmelisiniz.

Avukat, neden böyle bir ikna çabasına girsin ki?
Old 15-12-2010, 15:40   #5
av.suleyman

Karşı taraf hem kusurlu olup hemde boşanma davasını kazanamaz.Biz aynen benzer bir davada birlikte çekilmiş fotoğrafı sunduk boşanmayı da kabul etmiyoruz dedik. Mahkeme boşanma davasını reddetti.Bence mahkemeye sunun fotoğrafı. müvekkiliniz boşanmayı kabul etmediği sürece boşanamaz.
Old 15-12-2010, 15:42   #6
av.suleyman

Alıntı:
Öncelikle müvekkilinizi boşanmaya ikna etmelisiniz. Açacağınız karşı davada mahkemeye delillerinizi sunarak davayı lehinize çevirmenizde fayda olacaktır.
Buna gerek yok. Müvekkilin bu konuda kararına müdahale etmek uygun değil bence.
Old 15-12-2010, 17:08   #7
ATARAS

Sayın Meslektaşım,

Müvekkiliniz tamamen kusursuz ise ve karşı taraf tam kusurluysa, mahkeme davayı reddedecektir. Bu delilleri mahkemeye sunmanızda fayda var. Çünkü davanın reddi halinde karşı taraf 3 yıl sonra tekrar dava açabilir. O davada boşanmaya karar veren mahkeme, talebiniz halinde müvekkiliniz lehine tazminata karar verebilir. saygılar...
Old 15-12-2010, 18:40   #8
avukat152

Çook teşekkür ederim.Müvekkilime neden boşanmak istemediğini defalarca sordum, belki öylesinin daha iyi olacağını söyledim fakat kendi vereceği bir karar. Boşanmak istemiyor.

Sizin de tavsiyelerinizle fotoğrafları sunmaya karar verdim. Umarım dava reddedilir, yardım ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi