Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Old 28-12-2011, 17:18   #601
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Önceden sorulsaydı moda tasarımcısı derdim ancak şu anda KESİNLİKLE milletvekili olmak istiyorum
Old 28-12-2011, 17:20   #602
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.Nazife Eytemiş BAŞAR
Önceden sorulsaydı moda tasarımcısı derdim ancak şu anda KESİNLİKLE milletvekili olmak istiyorum

Milletvekilliğinden emekli ama hala milletvekili olmak daha karlı
Old 28-12-2011, 17:26   #603
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Alıntı:
Yazan kezzy
Önce bir olayım sonra emekli sonra bi daha bi daha....
Old 28-12-2011, 17:31   #604
Av. İbrahim YİĞİT

Alıntı:
Yazan kezzy

Bu açıdan bakınca günde ortalama 2 saat çalışıp, prim hariç net 100.000,00-TL'nin üzerinde aylığı olan Milli takım teknik direktörü olmak istedim birden
Old 01-01-2012, 12:56   #605
üye19891

Psikolog olmak isterdim. İnsanları genelde iyi anladığımdan dolayı.İkinci tercih olarak kuaför olmayı çok isterdim çok sevkli bir iş gerçekten saça şekil vermek. Dün akşam milli piyango çıkmış olsa idi yapabilcektimde ama çıkmadı tabi.
Old 07-01-2012, 12:08   #607
Avanıl

Kesinlikle pilot olmak isterdim.
Aslında hala istiyorum. Şu an bana birisi gel seni pilot yapacağız dese, 1 saniye düşünüp arkama bakmadan kabul ederim. Bu öyle bir istek ki nasıl anlatılır bilmiyorum. Akşamları evde simulator pilotluğu (bilgisayarda tabi) yapıyorum. Ne zaman uçağa binsem pilotlara not gönderip kokpite girmeye çalışıyorum. 4-5 sefer de başardım bunu. Bir Boeing 737-800 uçağını, bazı Kanunlardan daha iyi biliyorum. Aralık ayında Atatürk Havalimanı kontrol kulesine gitme şansım oldu. Büroda masamda küçük bir uçak maketi var. Evde duvarımda 737-800 uçağının kokpitinin büyük bir posteri asılı. Aynı zamanda amatör telsizci olduğumdan zaman zaman hava bandından uçakları da dinliyorum. Yani normal bir insandan fazla uçaklar ve havaclıkla ilgili teknik bilgim var.
Ali Sabancı'ya ulaşabilsem, en az maaşla (1.000-2.000 arası bile olur) çalışmaya razıyım beni pilot yap diyecem
Old 09-01-2012, 09:08   #608
av.sally

Alıntı:
Yazan Avanıl
Kesinlikle pilot olmak isterdim.
Aslında hala istiyorum. Şu an bana birisi gel seni pilot yapacağız dese, 1 saniye düşünüp arkama bakmadan kabul ederim. Bu öyle bir istek ki nasıl anlatılır bilmiyorum. Akşamları evde simulator pilotluğu (bilgisayarda tabi) yapıyorum. Ne zaman uçağa binsem pilotlara not gönderip kokpite girmeye çalışıyorum. 4-5 sefer de başardım bunu. Bir Boeing 737-800 uçağını, bazı Kanunlardan daha iyi biliyorum. Aralık ayında Atatürk Havalimanı kontrol kulesine gitme şansım oldu. Büroda masamda küçük bir uçak maketi var. Evde duvarımda 737-800 uçağının kokpitinin büyük bir posteri asılı. Aynı zamanda amatör telsizci olduğumdan zaman zaman hava bandından uçakları da dinliyorum. Yani normal bir insandan fazla uçaklar ve havaclıkla ilgili teknik bilgim var.
Ali Sabancı'ya ulaşabilsem, en az maaşla (1.000-2.000 arası bile olur) çalışmaya razıyım beni pilot yap diyecem

Bu kadar havacılıkla ve uçakla ilgisi olan birinden öğrenmek istediğim o koca metal yığınını nasıl seviyorsunuz, onun içine binip saatlerce mantıksızca uçmak aslında bir delilik değil mi, insanlar nasıl pilot ve hostes olmak isterler,her iniş,çıkış,sallantı,hava boşluklarında tir tir titreyen ve elleri terleyen bir ben'e kısacası uçak fobisi olanlara kısa bir açıklama rica ediyorum
Old 09-01-2012, 09:56   #609
Avanıl

Alıntı:
Yazan avsevil
Bu kadar havacılıkla ve uçakla ilgisi olan birinden öğrenmek istediğim o koca metal yığınını nasıl seviyorsunuz, onun içine binip saatlerce mantıksızca uçmak aslında bir delilik değil mi, insanlar nasıl pilot ve hostes olmak isterler,her iniş,çıkış,sallantı,hava boşluklarında tir tir titreyen ve elleri terleyen bir ben'e kısacası uçak fobisi olanlara kısa bir açıklama rica ediyorum

Sevilen şey aslında o metal yığını değil. Sevilen şey uçmaktır. Uçmak doğaya karşı koymaktır. Bu yüzden insanın kendini en özgür hissettiği andır bence. Uçmak aslında kendi başına kurallara karşı gelmek olup yapılabilmesi ise tamamen kurallar çerçevesinde olan bir faaliyettir. Uçaklar aslında uzaya gitmeyen uzay mekikleri gibidir. Çünkü uçağın dışında olsa insanların hayatta kalamayacağı yüksekliklerde, tamamen mekanik yöntemlerle insanlar için yeryüzündeki gibi basınçlı ortam yaratılır. Her iniş ve kalkış uçusun en tehlikeli anıdır. Ancak benim için en keyifli andır. Trübülaslar ise ayrı bir keyiftir

Eğer uçuş korkunuz varsa şunları bilmelisiniz. Bir uçak kazasında ölme ihtimaliniz 11 Milyonda 1 dir. Pilotlar her türlü tehlikeli durum için eğitilmişlerdir. Uçaklarda bir aletin bozulması tehlikeli bir durum yaratmaz, çünkü her sistemin bir yedeği vardır. Pilotlar bile en az 2 kişidir, biri diğerinin yedeği olabilir. Uçağın havadayken bir motoru bozulsa ve dursa bile o uçak güvenle yere inebilir.

Ben hep şöyle düşünürüm. O devasa metal yığınına hükmetmek ne büyük bir haz olsa gerek.

Uçma korkunuz, uçağın bozulması ya da düşmesi ihtimatini düşündüğünüz için olabilir. Ama şu bir gerçektir. Yukarıda da yazdığım gibi bir uçak kazasında ölme ihtimaliniz yanında, yolda yürüken kafanıza bir şey düşerek ölme ihtimaliniz ya da trafik kazası geçirme ihtimaliniz her zaman daha fazladır. Elimde olsa hep havada olmayı yeğlerim. Çünkü daha güvenli
Old 10-01-2012, 18:32   #610
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan Avanıl
... Bir Boeing 737-800 uçağını, bazı Kanunlardan daha iyi biliyorum. Aralık ayında Atatürk Havalimanı kontrol kulesine gitme şansım oldu. Büroda masamda küçük bir uçak maketi var. Evde duvarımda 737-800 uçağının kokpitinin büyük bir posteri asılı. ...

Ahh ah. En güzeli de 737-8F2 olanlardır benim gözümde. Bunlardan birisi memleketim olan güzide şehrimizin adını da taşıdığından olsa gerek, güzel duygular beslerim hep. Yalnız duyduğuma göre bayrak taşıyıcı havayolumuzun siparişleri arasında artık 738 yok. Artık Pegasuslarla yetineceğiz.

Tez zamanda PPL alıp uçasınız inşallah
Old 10-01-2012, 18:35   #611
Av.Ömer Güntay

Mutlu olurdum...

(hukukçu olmak ısdırap veriyor ülkemde zira.)
Old 02-05-2012, 12:01   #613
NurTuna

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Mutlu olurdum...

(hukukçu olmak ısdırap veriyor ülkemde zira.)

Bence mutlu olmazdınız. Bir hukukçuyla karşılaştığınızda hukukçu olmak istediğinizi ve haksızlıklara karşı nasıl savaş verecek bir hukukçu olmayı hayal ettiğinizi anlatırdınız. Böylece siz de sizi dinleyen ve sistemi bilen hukukçu da mutsuz olurdunuz.
Old 02-05-2012, 12:15   #614
NurTuna

Alıntı:
Yazan ikü_hukuk
oyuncu olmak isterdim (=
Ben de öyle yapıyorum.
Yaşça oldukça gecikmiş olsam da en azından amatörce bunu yaşamaya çalışıyorum.
Old 02-05-2012, 15:45   #616
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan NurTuna
Bence mutlu olmazdınız. Bir hukukçuyla karşılaştığınızda hukukçu olmak istediğinizi ve haksızlıklara karşı nasıl savaş verecek bir hukukçu olmayı hayal ettiğinizi anlatırdınız. Böylece siz de sizi dinleyen ve sistemi bilen hukukçu da mutsuz olurdunuz.

Mantıklı...
Old 02-05-2012, 16:29   #617
Av.Ferda Çalgın

Varsayılan Bahçevan geldi

Pek çok katılımcı gibi ortaokul ve lise yıllarında ben de psikoloji okumayı istedim hep.Üniversite sınavları kapıya dayanınca ilk ve bu hususta tek tercih olarak Boğaziçi uluslararası ilişkileri yazmış, olmasını çok da istemiştim. Ancak direkten döndü, ikinci tercihimi okumak durumunda kaldım.
İletişim konusunda katıldığım bir seminerde sunum yapan akademisyen, avukatları "naif psikolog" olarak nitelemişti. Gerçekten eğitimini almamış olmakla birlikte zaman içinde gelişen pratiklerim sayesinde insan psikolojisini az çok çözdüğümü farkettim. Sanırım bu durum pek çok meslektaşım için de vakii.
Bir süredir avukatlığı bırakıp bahçe işleriyle ilgilenmeyi ise teşdiden arzuluyorum. Bunun yeni ismi peyzaj mı oluyor? Tarım, çiftçilik, peyzaj her ne ise... İnsanlar olmaksızın salt doğa ve ben...
Old 02-05-2012, 16:45   #618
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Çalgın
İletişim konusunda katıldığım bir seminerde sunum yapan akademisyen, avukatları "naif psikolog" olarak nitelemişti.

Çok doğru bir niteleme.

Alıntı:
Bir süredir avukatlığı bırakıp bahçe işleriyle ilgilenmeyi ise teşdiden arzuluyorum.

Ben de, teşdiden ve takdiren, bu arzunuzu gerçekleştirmenizi dileyeyim.
Old 04-05-2012, 09:53   #619
av.mass

İnsanlarla iletişimi en aza indiren meslek çiftçilik olsa gerek hayvanlarla, toprakla ,suyla iç içe bir yaşam. Keşke üni. tercihini yapmadan önce ne olmak istediğimizi anlayacağımız yollar gösterilseydi sadece hukuk için söylemiyorum kendimde dahil çevremde mesleğinde mutsuz bir çok insan var ve hayat bu şekilde geçiyor
Old 17-05-2012, 15:18   #620
Av.Şevval

üniversite sınavına 5 tercih yaparak girdim,hepsi de hukuktu.Çok isteyerek ve keyifle avukatlığa başladım.Ancak bu kazanma isteği bana göre değil.Keşke hiç kimse kaybetmese.
Uzun zamandır 20 dönüm arazim olsun istiyorum.
İki ineğim,kümesim tavuklarım.
Yanımda çiftlikte kalan bir aileyle birlikte organik tamamen doğal sebzeler yetiştirelim.İnternette kuracağımız bir sistemle satışa sunalım.
Aslında artık hayal etmiyorum ciddi ciddi istiyorum.
Old 25-05-2012, 13:24   #621
Av. Buket YAVUZ GÜNGÖR

Varsayılan yemek yemeye de yapmaya da bayılıyorum :)

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Avukat, hakim, savcı, noter , müşavir olmasaydınız, ya da bugün mesleğinizi noktalamaya karar verecek olsanız, veya bu kararı verdiğinizi varsaysanız, hangi mesleği, hangi işi seçerdiniz?

(Yine avukatlığı, yine hakimliği vb. seçerdim türü yanıtlar forum konusu dışıdır )

Ben kesinlikle aşçı olmak isterdim. Yemek yapmayı çok seviyorum, yemeyi de.. Genelde de beğenirler yaptıklarımı..
Kim bilir belki bir gün olurum, bir restoran filan açarım Ayy düşünmesi bile güzel...
Old 25-05-2012, 13:45   #622
Meral83

İşletme okumuş olurdum, piyasa tecrübesinden sonra da bir şirkette yönetici olurdum. sanırım.
Old 27-06-2012, 16:54   #623
ist.huk.mea

Böyle bir şeyi hiç düşünmemiştim. Ama galiba hukukçu olmasaydım, polis olmak isterdim (çevremdeki arkadaşlarıma özentimden).
Old 28-06-2012, 08:48   #624
severen

elektronik ve haberleşme mühendisliğinin yanısıra hukuk fakültesini de bitirmiş biriyim ama "şu olmasaydın ne olurdun" denildiğinde hala orta sonda askeri lise öğrenci seçmelerinde iki omurum arasındaki normalden fazla açıklık yüzünden pilot olmayacağımı öğrendiğim an aklıma gelir.
Old 01-07-2012, 15:39   #625
Turgay Kollama

Mekatronik Mühendisliği okumak isterdim. İmkanını bulursam okurum da zaten...
Old 11-07-2012, 16:23   #626
Av. Feyzi Özmen

Ciddi anlamda profesyonel basketbol oynadığım ve 22 yaşında ya spor ya da okul seçiminde kaldığım için Basketbolcu olurdum diyeceğim. Ciddi olarak da tersi karar verseydim bu olacaktı galiba
Old 12-07-2012, 12:30   #627
oeroglu

Hukukçuya sormuşlar:

"Bir daha dünyaya gelirsen hangi işi yapmak istersin?"

"Hukuk yerine ilahiyat okuyup imamlık yapmak isterim" demiş.

Neden diye sorduklarında da yapıştırmış cevabı:

"Mevzuat hep aynı, hiç değişmiyor da ondan.."
Old 16-07-2012, 14:13   #628
amon

Tasarımcı , Gazeteci veya Reklamcı yada Metin yazarı gibi bir şey ... Terazi burcuyum , araştırıp yaratmam lazım benim yoksa mutlu olmuyorum
Old 17-07-2012, 08:07   #629
callılawyer

kesinlikle felsefe veya sosyoloji okurdum.sonra ne yapardım baba mesleği kamyonculukla hayatımı ikame ettirirdim
Old 17-07-2012, 10:34   #630
n.okyay

organik tarımla uğraşmak isterdim.kendi yetiştirdiğim ürünlerin satışını yapacağım küçük bir dükkanı işletmek de hoş olurdu.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi