Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-04-2011, 14:26   #511
Av. Gülgün

Hukukçu olmasam...

Psikoloji okumuş olup kreş işletiyor ya da reklam metni yazarlığı yapıyor olmak isterdim.
Old 28-04-2011, 14:05   #512
simurganka

Hukukçu olmasaydım kesinlikle ve kesinlikle ya arkeolog ya da aşçı olurdum muhakkak
Old 02-05-2011, 20:27   #516
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan simurganka
aşçı olurdum

Alıntı:
Yazan Av.Ozan Kayahan
İnternet yatırımcısı olurdum .

Alıntı:
Yazan Av.Ozan Kayahan
Belki de yazar olurdum.

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
dansçı olmak isterdim...

Avukatlık bunlara engel değil.

(Sayın Kayahan, yazdıklarınızı okumak isterim. Şurada sizin yazdıklarınız eksik: http://www.turkhukuksitesi.com/forumdisplay.php?f=22 )
Old 03-05-2011, 00:35   #517
hukukcugokhanozkan

Futbolcu olmak isterdim sonra da teknik direktör hakem de olabiliri.
Old 04-05-2011, 15:14   #518
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Avukatlık bunlara engel değil.

(Sayın Kayahan, yazdıklarınızı okumak isterim. Şurada sizin yazdıklarınız eksik: http://www.turkhukuksitesi.com/forumdisplay.php?f=22 )

Cengiz Bey,

İyi ki Sayın simurganka'dan yemek yapmasını, Sayın Av.Arzu Kılıç'tan da dans etmesini istememişsiniz.
Old 04-05-2011, 15:25   #519
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan hukukcugokhanozkan
Futbolcu olmak isterdim sonra da teknik direktör hakem de olabiliri.

O da olmazsa taraftar.
Old 04-05-2011, 15:29   #520
AV.ARZU KILIÇ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Cengiz Bey,

İyi ki Sayın simurganka'dan yemek yapmasını, Sayın Av.Arzu Kılıç'tan da dans etmesini istememişsiniz.

aslında Cengiz Bey doğru söylüyor tabi buna katılmamak mümkün değil.. lakin (bu kelimede nihat doğan'dan çok fena dilime dolandı kurtulamıyorum) olmuyor işte... bu denli yoğun çalışmanın yanı sıra, anne olmanın da sorumlulğu eklenince başka bir şeye, dansa vakit ayıramıyorum.. yani profesyonel anlamda ilgilenemiyorum.. bunu yapabilen var mı acaba, ben mi tembelim
Old 04-05-2011, 16:02   #521
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
aslında Cengiz Bey doğru söylüyor tabi buna katılmamak mümkün değil.. lakin (bu kelimede nihat doğan'dan çok fena dilime dolandı kurtulamıyorum) olmuyor işte... bu denli yoğun çalışmanın yanı sıra, anne olmanın da sorumlulğu eklenince başka bir şeye, dansa vakit ayıramıyorum.. yani profesyonel anlamda ilgilenemiyorum.. bunu yapabilen var mı acaba, ben mi tembelim

Bence zaman+enerjisi bol olanlar yapabilir. Cengiz Bey'e imrenirim mesela. Hem mesleğini icra edip, hem de onca öykü ve şiir yazmaya zaman ve enerji bulabilmektedir. Yine Sevgili Duygu Işık'a imrenirim. Hem mesleğini icra eder, hem de 2 günde bir okuduğu kitapları, seyrettiği filmleri paylaşır. Zamanı olmak da önemli değil. O enerjiyi de bulmak önemli.
Old 04-05-2011, 16:04   #522
AV.ARZU KILIÇ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bence zaman+enerjisi bol olanlar yapabilir. Cengiz Bey'e imrenirim mesela. Hem mesleğini icra edip, hem de onca öykü ve şiir yazmaya zaman ve enerji bulabilmektedir. Yine Sevgili Duygu Işık'a imrenirim. Hem mesleğini icra eder, hem de 2 günde bir okuduğu kitapları, seyrettiği filmleri paylaşır. Zamanı olmak da önemli değil. O enerjiyi de bulmak önemli.

sihirli kelime bu işte ... enerji varsa yapılmak istenen her şeye vakit de bulunabilir...
Old 28-06-2011, 14:20   #523
simurganka

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Cengiz Bey,

Sayın Suat Bey,
çalıştığım büroya birgün yaptığım böreklerden getirdim. Normalde çoğu zaman dışardsn yiyoruz ama o gün avukat "bu börek dışardan değil, ev yapımı dedi" ve o gün bu gündür hergün börek isterler
Yemek yemek de hukuk gibi bir sanattır, Cengiz Bey'in bu sanattan anlayabildiğini ısrarla iddia ediyorum Nasıl bir şair diğer bir şairden kendisi için şiir yazmasını istemezse Cengiz Bey de buna istinaden benden yemek istememiştir
Old 28-06-2011, 14:24   #524
simurganka

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Cengiz Bey,

Sayın Suat Bey
Ayrıca "iyi ki" ifadesiyle sanırsam ki (kesinlikle öyle ) benim çok iyi aşçı olduğumu ve Sayın Av. Arzu Kılıç'ın da çok iyi dansçı olduğunu ima ettiniz
Old 29-06-2011, 15:22   #525
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan simurganka
Sayın Suat Bey,
çalıştığım büroya birgün yaptığım böreklerden getirdim. Normalde çoğu zaman dışardsn yiyoruz ama o gün avukat "bu börek dışardan değil, ev yapımı dedi" ve o gün bu gündür hergün börek isterler
:

Büro değiştireceğiniz zaman haberimiz olsun.

Alıntı:
Yemek yemek de hukuk gibi bir sanattır, Cengiz Bey'in bu sanattan anlayabildiğini ısrarla iddia ediyorum

İddianızı ıspatlamak için tanıklık yapabilirim. Kendisinin yoğurtlu salatası meşhurdur. Yaptığı diğer yemekleri saymayayım. Özel hayatın gizliliğini ihlal etmekten korkarım.

Alıntı:
Nasıl bir şair diğer bir şairden kendisi için şiir yazmasını istemezse Cengiz Bey de buna istinaden benden yemek istememiştir:cinli

Misal, Cengiz Bey benden hiç kendisi için şiir yazmamı istemedi.
Old 29-06-2011, 15:39   #526
tiryakim

Hukukçu olmasaydım kesinlikle arkeolog yada doktor olmak isterdim
Old 29-06-2011, 15:43   #527
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan tiryakim
Hukukçu olmasaydım kesinlikle arkeolog yada doktor olmak isterdim

Neden arkeolog doktorluğu düşünmüyorsunuz
Old 29-06-2011, 15:59   #528
kezzy

Hukukçu olsamda aklımda olan bir fikir umarım bu hayalimi gerçekleştirebilirim
Bambu evlerden oluşan aynı zamanda organik ürünlerin yetiştiği ve kalan konukların bu ürünlerden birebir yararlanabileceği doğayla içiçe olan bir tatil köyü işletmek istiyorum
Old 29-06-2011, 16:03   #529
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan kezzy
Hukukçu olsamda aklımda olan bir fikir umarım bu hayalimi gerçekleştirebilirim
Bambu evlerden oluşan aynı zamanda organik ürünlerin yetiştiği ve kalan konukların bu ürünlerden birebir yararlanabileceği doğayla içiçe olan bir tatil köyü işletmek istiyorum
Erken rezervasyon yapıyor musunuz?
Old 29-06-2011, 16:08   #530
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Erken rezervasyon yapıyor musunuz?

İşte budur fikir güzel olunca ilk müşterimi buldum bile
Old 04-07-2011, 10:24   #531
simurganka

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Büro değiştireceğiniz zaman haberimiz olsun.

İmkanları sağlarsanız hemen değiştiririm büromu (sağlanması gereken imkanlar: piknik tüp, tencere, tahta kaşık ve bilimum yemeklik malzeme )

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
İddianızı ıspatlamak için tanıklık yapabilirim. Kendisinin yoğurtlu salatası meşhurdur. Yaptığı diğer yemekleri saymayayım. Özel hayatın gizliliğini ihlal etmekten korkarım.

Şimdi ben de saymayayım yemekleri yoksa haksız tahrik olabilir
Old 05-07-2011, 11:19   #532
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan simurganka
İmkanları sağlarsanız hemen değiştiririm büromu (sağlanması gereken imkanlar: piknik tüp, tencere, tahta kaşık ve bilimum yemeklik malzeme )

Piknik tüp dışında saydıklarınız mevcut. Doğal gazda iyi pişmez, ille de piknik tüp derseniz, onu da alırız.
Old 05-07-2011, 11:35   #533
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
O da olmazsa taraftar.

Old 05-07-2011, 12:17   #534
simurganka

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Piknik tüp dışında saydıklarınız mevcut. Doğal gazda iyi pişmez, ille de piknik tüp derseniz, onu da alırız.

Aslinda odun ateşindeki yemeğin tadı bambaşka olur. Hele bir de etli veya patlıcanlı yemek yapıyorsan O odun ateşinin kokusu sinecek yemeğe ki tadından yenmez. Anlatırken bile ağzım sulandı resmen Doğal gaz adı gibi çok da doğallık katmıyor yemeğe, yavan birşey oluyor ama ona da razı olabilirim
Old 31-08-2011, 20:44   #535
üye31284

Alıntı:
Yazan Zeytinn
Profesyonel sporcu olurdum. Aikido, dalış, koşu, yüzme dağcılık vs vs vs...

Bu işlerde para olmadığını anladığımdan karar değiştiriyorum, bunlar hobim olarak kalsın.

Haber spikeri olmak isterdim.
Old 02-09-2011, 14:50   #536
av.ayşegül ergan

kesinlikle seyyah olmak isterdim...hatta olayı biraz daha keyifli hale getireyim gurme-seyyah....dünyayı gezer farklı yemek kültürlerini tanırdım ))))))))
Old 02-09-2011, 15:32   #537
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.ayşegül ergan
kesinlikle seyyah olmak isterdim...hatta olayı biraz daha keyifli hale getireyim gurme-seyyah....dünyayı gezer farklı yemek kültürlerini tanırdım ))))))))

Daha sonra da "diyetisyen" olmak istemeyesiniz.
Old 02-09-2011, 21:14   #538
av.ayşegül ergan

o yönünü düşünmemiştim hiç) ama haklısınız meslektaşım..ben en iyisi çift meslekli olayım :P kendi işimi kendim göreyim...
Old 05-09-2011, 15:22   #540
av.medine

Liseden beri hayalim tarih öğretmeni olmaktı; hatta ilk tercihimden sonra hep bu yönde tercihler yapmıştım fakat kader işte Arkadaşlarım hep hukukçu olmak isterlerdi ben se tarihçi tam tersi oldu. Tabiki hukukçu olmam tarih kitapları okumama veya tarih programları izlememe engel değil. Fakat içimdeki ukde ; şöyle bir osmanlıca bilen bir uzman olarak ; osmalı arşivlerine girip arşivlerde tarama yapamamak
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi