Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çok Çaresizim Lütfen Yardım Edin/Davada Tanıkların Yalan Söylemesi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-05-2008, 17:32   #1
Konuk

Varsayılan Çok Çaresizim Lütfen Yardım Edin/Davada Tanıkların Yalan Söylemesi

herkese selam sayın avukatlar;
ben şuan boşanma davası devam eden bir bayanım.çalışıyorum ve çocuğum yok.eşim bana karşı boşanma davası açtı.1 yıllık evliliğimiz boyunca eşim bana çok acılar çektirdi.bana ve aileme küfürler etti.maddi özgürlüğümü elimden aldı.buna rağmen ben eşimi seviyorum ve ayrılmak istemiyorum.ancak dava delil toplama aşamasında ve tanık gösterdiği kişiler bana iftiralar atarak ve yalanlar söyleyerek beni suçladılar.benim eşiminki kadar tanığım yok.aslında onun da yok ama arkadaşları sanki olaylar kendilerinin yanında olmuş gibi yalan dolanla senaryo kurup anlattılar.ve eşim bana karşı manevi tazminat açmış durumda.çok çaresizim.iftiralardan, yalanlardan bıktım.suçsuz ve mağdur olduğum halde suçlu duruma düştüm.psikolojim bozuldu.hakimin kararı ne olabilir tazminat ve masraflar hakkında?Türk hukukuna sonuna kadar güveniyorum ama bu iftira ve yalanların önüne nasıl geçeceğim ve haklılığımı nasıl ispat edeceğim bilmiyorum...mahkemelerde bu yalanlar ve söylenenler doğrultusunda karar vermek zorunda mı?çok çaresizim çoook.lütfen yardım edin bana..
Old 05-05-2008, 18:41   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk ;

Anlattıklarınızdan dosyanızın mutlaka profesyonel bir meslektaşımız tarafından incelenmesi gerektiği sonucu çıkıyor.

Maddi durumunuz elverişli değil ise, bulunduğunuz il Baro'sundan kendinize avukat tayin edilmesini isteyiniz ve bu yöndeki talebiniz için devam etmekte olan davanızda da süre talep edebilirsiniz.

Bizlerin buradan yapacağı yorum ve yönlendirmeler yetersiz ve eksik kalacaktır.

Mutlaka hukuki destek alınız.

Saygılarımla.
Old 05-05-2008, 19:42   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davasında hakim dosyadaki delillere göre karar verecektir.

Tanıkların anlatımı doğru olmayan anlatımlar içeriyorsa,yalan beyanda bulunma nedeniyle suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca siz de eşinizin kusurlarına ve boşanma talebinin haksız olduğuna ilişkin delillerinizi sunabilir ve davanın reddini talep edebilirsiniz.

Tüm aşamalarda bir avukattan yardım almanız çok önemlidir.Dosya içeriğini bilmek mümkün olmadığından açıklamalarımız genel açıklamalar olmaktadır.

Ben de meslektaşım gibi profesyonel yardım almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi