Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim benim üzerime açtığı borçları ödemememkle tehdit ederek boşanmaya zorluyor

Konuyu Kilitleyin
Old 24-01-2012, 14:04   #1
Konuk

Soru eşim benim üzerime açtığı borçları ödemememkle tehdit ederek boşanmaya zorluyor

eşim 1 aydır boşanmak için her yolu deniyor.telefonlarına cvp vermedim diye msj atmış para göndermemekle tehdit ediyor tle cvp vermezsem.onunla uzlaşarak boşanmamı çekişirsem hiçbir şey elde edemeyeceğimi söylüyor.hatta kredi kartlarımı ödemeyeceğini kendisi kullanıyor bu arada,bana çektirdiği tükedici kredisini ödemeyecegini annemi kefil ettiği borçları....
benden taleplerimi söylememi nafaka dışında birşey istersem hiçbirini ödemeyeceğini söylüyor.bende avukat ve hakim verecek ona kararı dedim.şimdi ben ne yapmalıyım
Old 24-01-2012, 17:56   #2
kezzy

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim 1 aydır boşanmak için her yolu deniyor.telefonlarına cvp vermedim diye msj atmış para göndermemekle tehdit ediyor tle cvp vermezsem.onunla uzlaşarak boşanmamı çekişirsem hiçbir şey elde edemeyeceğimi söylüyor.hatta kredi kartlarımı ödemeyeceğini kendisi kullanıyor bu arada,bana çektirdiği tükedici kredisini ödemeyecegini annemi kefil ettiği borçları....
benden taleplerimi söylememi nafaka dışında birşey istersem hiçbirini ödemeyeceğini söylüyor.bende avukat ve hakim verecek ona kararı dedim.şimdi ben ne yapmalıyım

Sayın katılımcı;
Avukatınız olduğu belirtmişsiniz dolayısıyla avukatınız konuya ve dosyaya daha vakıf olduğundan sadece burda yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden daha sağlıklı ve doğru cevap verecektir.
Lütfen her aşamada avukatınızla birlikte hareket etmeye devam ediniz.
KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Old 24-01-2012, 20:52   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanma davasını açan, boşanmaya neden olan olaylarda karşı tarafın kusurlu olduğunu ispatlamak zorundadır.

Boşanma davasında az kusurlu veya kusursuz olan eş diğerinden maddi ve manevi tazimnat talebinde bulunabilir.

Sizin çektiğiniz, annenizin kefil olduğu kredi kartı borçları için bankaya karşı sorumluluğunuz vardır.

Anlaşmalı boşanma protokolü yapma olanığı varsa, tüm bu hususlar konusunda yazılı bir sözleşme imzalanabilir.

Maddi durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz yer il barosundan ücretsiz avukatlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Aleyhinize açılacak veya sizin açacağınız boşanma davasını veya anlaşmalı boşanma protokolünü mutlaka bir avukatla takip edip yönlendiriniz.

Saygılarımızla,
Old 24-01-2012, 21:39   #4
Konuk

Önemli avukatım yok malesef sizden alığım bilgiyle karşısına geçebiliyorum

annem bana değil eşimin borçlarına kefil oldu anlaşmalı protokolü kendisinin şartları doğrultusunda olması için bana baskı yapıyor.adıma ait kartları kullandı ödemiyor ve bununla tehdit ediyor.krediyi de yine öyle.bu konuda bana gönderdiği msj var elimde bu bir işe yarar mı?tehdit ediyor beni diye acaba? çok teşekkür ederim hukuki desteğinizden dolayı.iyi çalışmalar
Old 25-01-2012, 11:08   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşinizin tehditleri ile ilgili suç duyurusunda bulunabileceğiniz gibi ailenin şiddetten korunması yasası gereği koruma tedbirlerine karar verilmesini savcılık şikayetinde veya en yakın aile mahkemesine yapacağınız başvuru ile talep edebilirsiniz.

Yine boşanma davası varsa bunda delil olarak mesajları sunabilir ve iddialarınızın ispatında her tür yasal delilden yararlanabilirsiniz.

Kendi çıkarlarınızın korunması açısından bir avukatla yol alınız.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi