Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kayınpederıme zıynet davası actım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-09-2011, 00:41   #1
snks

Varsayılan kayınpederıme zıynet davası actım

sımdıden bılgılendırdıgınız ıcın herkese cok tesekkur ederım..evlılıgımde yasım 17 ıdı.evlendıgımde bırlık gıttım.zıynet esyası olarak cok takım vardı kayınpederım bır bucuk aylık ıken altınlarımı ( 520 gr )aldı.alırken de kendı akrabaları kızları komsuları altınları aldıgı aıle dostu kuyumcu aldıktan sonra bozulan kuyumcu gerı odenecek sekılde aldıgına sahıttır.kayınpederım altınları aldıktan yaklasık 15 gun sonra esyalarımı dahı vermeden esımle bızı evden atmıstır.bunun uzerıne aıle ıcınde ( kayınpederımın aılesı) ıcınde cebır ve oyunla altınların alındıgı herkes tarafından bılınmektedır.sımdı bır dava actım.bu surede kayınpederım vefat ettı.bende cenazesını kaldırtmayacagımı altınlarımı getırmesını ıstedım aılesınden aılesı ve sulalenın onde gelenlerı bu altınların odenmesı ıcın 6 ay sure ıstedıler verdım sonra 5 cocugu ve karısı sulalesını halalarını teyzelerını dayılarını boyle borc yok babamdan alsınlar dıyı evlerınden kovdular.bunun uzerıne sulale bana mahkeme acmamı ve bızlerın sahıt oldugunu soyledıler bende dava acım davada soz konusu altının mıktar olarak yukseklıgı nedenı ıle yemın ettırıldı yalan yere yemın edıldıgı mahkemede cocuklarının haberlerı olmadıgını boyle bır konu olmadıgına daır yemın ettırıldıyemın edıldıgı sırada mahkemede ıtırazda bulundum.bende yemın ettım.ve kendı sulalesının tamamından mahkemının ıstedıgı kısılerın dınlenmesını ıstedım fakat tanık kabul edılmedı tava yargıtaya gıttı..sanırım davam kabul edılmeyecek ne yapmam gerekıyor TESEKKUR EDERIM
Old 29-09-2011, 17:30   #2
üye31284

Sayın Katılımcı,

Anlaşılan o ki davanızda bazı usuli eksiklikler var ve bu eksiklikler hak kaybına sebep olabilir. Ancak yine de dosyanızı görmeden kesin bir sonuca ulaşmak da mümkün değil.

Şu aşamada başka haklarınızın olup olmadığının incelenmesi ve dosyanız Yargıtay incelemesinden döndükten sonra verilen karara göre haklarınızı kaybetmemek için yapılması gerekenler konusunda bir avukattan doğrudan danışmanlık ve vekillik hizmeti almanızı tavsiye ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi