Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

uluslarararası tebligat

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-10-2006, 15:47   #1
filiz erolur

Varsayılan uluslarararası tebligat

Sayın Meslektaşlarım;
Yaklaşık bir yıldır süren boşanmanın tanınması davasında müvekkilimin alman uyruklu eşine yapılan tebligat bila olarak dönmüş durumda olduğundan davayı sonuçlandıramıyorum. Uluslararası hukukta almanyada bulunan bir kişinin adres araştırması nasıl yapılmakta veya herhangi başka bir yolla tebligatı nasıl yapabilirim bana bilgi verebilirseniz minnettar kalırım.
Old 07-10-2006, 18:29   #2
Kavaz

Sayın Filiz Erolur;
Su an bende aynı konu ıle ılgılı bır sorun ugrasıyorum kı cozdum."HUKUKİ KONULARDA ULUSLARARASI ADLİ YARDIM TALEPLERİNE UYGULANACAK ESASLAR HAKKINDA GENELGE"yi incelerseniz ayrıntılı bilgiye ulasabileceksiniz.Genelgeyi isterseniz mail adresinize de yollayabilirim.Ben su an da nafaka davası ıle ılgılı olarak istinabe yolu ile Alman Mahkemeleri tarafından kisinin bulunmasını,tebligatın yapılmasını,SED arastırmasının yapılmasını talep edecegım.Buyuk ıhtımalle de ıstedıgım sonuca ulasacagım.Cogu zaman konsolosluk aracılıgı ıle yapılan tebligatlardan sonuc alınamıyor.
"27 Aralık 2005 Tarihli Resmi Gazete
Sayı: 26036
Yurt Dışı Tebligat ve İstinabe Taleplerinde Uyulması Gereken Usul ve Esaslara Dair Tebliğ"de de istinabe talep ettıgınız takdırde masraflar ve yatırılması hakkında bılgı edınebılırsınız.Saygılar...
Old 09-10-2006, 09:17   #3
mehmet sirn

Sayın Filiz Erolur,
Bende böyle bir dava açtım, ancak daha dava dilekçesini tebliğ ettirmedik. Daha önce benzer bir soruyu ben sormuştum. Verilen yanıtlar belki işinize yarayabilir.

BURDAN BAKIN
Old 09-10-2006, 15:09   #4
seyitsonmez

sevgıili filiz....bende gecenlerde boyle bir dava almıştım.....dva 8. snesınde gırmıstı benden önceki meslektaşım bayağı bir uğraşmış makedon vatandaşı olan davalıyı bir türlü bulamamış.....en son girilen duruşmada yurdışında bulunamayan davalının yuriçinde araştırılması için karar cıkmıştı....gırdıgım ılk duruşmada ara karadan dönülmesini ve ilanen tebliğat yapılmasını talep ettim..ve karar verildi hemde türkiyede ilanan yapılması kararı.....bende şaşırdım böyle bir karar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi