Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Seviyorum Ama Boşanmak Istiyorum,5 aylık çocuğun velayeti

Konuyu Kilitleyin
Old 23-09-2007, 09:49   #1
cayzek

Varsayılan Seviyorum Ama Boşanmak Istiyorum,5 aylık çocuğun velayeti

iyi günler ben 19 yaşında 1yıllık evliyim 5aylık oğlum var kaynanamla birlik oturuyoruz eşim bu yüzden sorumluluk üstlenmiyo hiç ilgi ve anlayış da yok kendisi aşırı sinirli her kavgamızda beni boğmak istediğini haytını mahfettiğimi söylüyo ben korkumdan sesimi çıkaramıyorum ailesinin yanında hep küçük düşürüyor aşırı küfrediyor. bana hiç, zaman ayırmıyo ve önemsiz de bi konu olsa birlikte karar vermiyoruz. ayrı oturmayı istedim defalarca bütün olanaklar sağandı ama borcu var evlenmeden önce kredi kartlarını bilgisizce kullanmış ve bana hiçbir şey anlatmamıştı şimdi kayınbabam emekli oldu emekli parasıyla ev yaptırdılar yetmedi üstüne bide 20milyar para çektiler ve 4yıl taksiti var biz ödeyecekmişiz,eşimin de borcu var 4milyar kadar. ondan şimdiye kadar bişey istemedim eve getirdiği bi kola onada annesi karışıyo eğer böyle giderse tabiki eşimin kişiliği oturmuş 27 yaşında değişeceğine inanmıyorum boşanmak istiyorum oğlumu bana verirler mi?
Old 23-09-2007, 21:33   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
boşanmak istiyorum oğlumu bana verirler mi?

Sn.cayzek

Boşanma durumunda velayetin kime verileceğine elbette hakim karar verecektir.

Kişisel fikrim,çocuğun bedeni, fikri, ahlaki gelişmesine engel oluşturacak bir sorun yoksa "anne bakımına muhtaç" 5 aylık bir çocuğun velayetinin anneye verilmesi gerektiği yönündedir.

Bu konudaki Yargıtay Kararlarını incelemek isterseniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=4160

Boşanma davası,boşanmaya bağlı nafaka ve tazminat talepleri ve velayet konusunda bir avukattan yardım almanızı,mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz yer barosu adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 25-09-2007, 20:11   #3
bozoli

Bence velayeti sizin almanız ancak açıkladığınız hususları kanıtlamanız ve çocuğun sizin yanında
kalmasının çocuğun gelişimi için dahay iyi olacağının kanıtlaması mümkün olacaktır. Babanın şiddet yanlısı asabi birisi olduğunu ve parasal konularda dikkatli davranamaycağını kanıtlamanız halinde çocuğun velayeti zaten size verilecektir. Ama en çok çocuğun yaşının küçük olması sizin lehinize; çünkü çocuğun yaşının küçük olması durumunda istisnai durumlar haricinde hakimler genellikle çocuğun velayetini anneye veriyor. Boşanmanızda yarar var mı bilmem ama dikkatli düşündükten sonra hareket etmekte yarar var kanımca. Boşanma davası açıldığı takdirde velayet konusunda açıkjladığım hususlar ışığında zorlanacağınızı düşünmüyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi