Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

İzmir baro başkanı Nevzat Erdemir beyin kanaması geçirdi.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-01-2009, 22:16   #1
caner87

Varsayılan İzmir baro başkanı Nevzat Erdemir beyin kanaması geçirdi.

Nevzat Erdemir beyin kanaması geçirdi.

Baro Başkanımız Nevzat Erdemir akşam saatlerinde beyin kanaması nedeni ile Ege Üniversitesi Hastanesi Anestezi bölümüne yoğun bakıma alınmıştır.Tedavisi devam etmektedir.Tüm meslektaşlarımıza duyurulur....

Kaynak : Kaynak: İzmir Barosu başkanlığından cep telefonlarımıza gelen bilgi mesajıdır...
Old 06-01-2009, 22:54   #2
caner87

Kendisine geçmiş olsun diyor,bir an önce iyileşmesi için dualarımızı gönderiyoruz.
Old 06-01-2009, 23:59   #3
üye18332

Geçmşl olsun ve acil şifalar.....Umarız sağ salim atlatır.....
Old 07-01-2009, 00:19   #4
üye18332

İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir, beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı. Ege Üniversitesi Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi`nde tutulan Erdemir`in baroda gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı sırasında fenalaştığı öğrenildi.

Ekim ayında yapılan baro seçimlerinde üçünkü kez İzmir Barosu Başkanlığı`na seçilen Nevzat Erdemir, akşam saatlerinde yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçirdi. Ege Üniversitesi`ne kaldırılan Erdemir`in durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Erdemir`in sağlık durumu hakkında bilgi veren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Bor, `Ne yazık ki, başkanımızın durumu çok iyi değil. Bu bizim analizma dediğimiz, beyindeki damarların patlaması socunu ortaya çıkan bir sorun. Özellikle beyincikte bu kanamanın içerisinde, beyin boşluklarında da kan var. Bu çok ağır bir koma, bu kadar ağır komalarda biz ne yazıkki hastamızı ameliyat edemiyoruz. Çünkü ameliyatı kardırması çok zor olduğu bir olay. Bu nedenle yapacaklarımız çok sınırlı, kendisi anestezi yoğum bakımımızda. Oradaki arkadaşlarımızın olağanüstü gayretleriyle gereken destek tedavisini almakta. Şu anda solunum cihazına bağlı. Tansiyonu çok düşük olduğu için, tansiyonları da ilaçla kontrol altında. Bekleyeceğiz, göreceğiz, kalbiniz onunla. Şu anda daha fazla bilgi vermemiz mümkün değil. Heralde 24 saattan sonra daha iyi anlaşılacak.` dedi.

Gazetecilerin beyin ölümünün gerçekleşip gerçekleşmediğini sorması üzerine Prof. Dr. Bor, `Beyin ölümü diyebilmemiz için 24 saatin dolması lazım. Bu kadar hızlı bir şekilde beyin ölümü diyemeyiz.` cevabını verdi.

Erdemir`in yönetim kurulu toplantısı sırasında kendisini kötü hissettiğini ve özel bir hastaneye başvurduğunu anlatan Dekan Bor, `Orada bir anda düşmüş ve solunumu durmuş. Hastanede bulunması kendisi açısından bir şans, derhal müdahale edilmiş, solunum yollarına tüp takılmış. Takılan tüpün arkasından 112 Acil Servis ile bizim hastanemize nakledildi. Biz hazır bekliyorduk, gereken müdahaleler orada yapıldı, beyin tomoğrafileri çekilde ve hastamız anestezi yoğun bakıma alındı.` diye konuştu.
Erdemir`in beyin kanaması geçirdiğinin duyulması üzerine meslektaşları hastaneye akın etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da hastaneye gelerek Erdemir`in sağlık durumu hakkında bilgi aldı. (CİHAN)
Old 07-01-2009, 23:52   #7
üye18332

Ege Üniversitesi Hastanesinden saat 20:00 itibari ile yapılan açıklamaya göre; Baro Başkanımız Av.Nevzat Erdemir'in beyin ölümünün gerçekleşmiş olduğu bildirilmiştir.

www.izmirbarosu.org.tr....

Başımız sağolsun......
Old 08-01-2009, 00:04   #8
Doç. Dr. Özge Yücel

Başımız sağolsun. Çok üzücü... Ne söylenebilir bilmiyorum.
Old 08-01-2009, 00:30   #9
Av.Barış

Gerçekten çok üzücü bir haber.Tüm Yakınlarına ve Avukat arkadaşlarmızın başı sağolsun...
Old 08-01-2009, 09:17   #10
av.sally

Çok üzüldüm sahiden başımız sağ olsun yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum.
Old 08-01-2009, 10:05   #12
Armağan Konyalı

Asıl ölüm beyin ölümü ama sanki gerçek ölüm değil gibi. Başsağlığı dilemek sanki zamansız gibi, içimden gelmiyor.
Old 08-01-2009, 10:32   #13
SOFTWARE

Tüm meslekdaşlarımıza baş sağlığı diliyorum....
Old 08-01-2009, 14:35   #14
üye18332

Mutsuz

Sayın Erdemir için yapılacak tören saat:10:00 da Bayraklı Adliye binasında,Saat:11:00 İZmir barosu'nda yapılacak ve cenaze namazı Alsancak Hocazade Camii'nden kaldırılacaktır......

Tüm meslektaşlarımızın başı sağolsun.....Ailesine sabırlar diliyorum.....

Saygılarımla,

(Program genel sablonudur,değişiklik olabilir)
Old 08-01-2009, 14:42   #15
üye8180

Allah rahmet eylesin.
Old 08-01-2009, 16:48   #16
caner87

Ne zararlı insanlar var sınırsızca yaşıyorlar seksenlerine kadar..
İnsanın isyan edesi geliyor..
Old 08-01-2009, 17:33   #17
didem kunal

Tüm meslektaşlarımızın katılımını diliyorum. Gerçekten çok üzgünüm.Haber ilk olarak cep telefonuma mesajla geldiğinde inanamadım. Ama şimdi de ölmüş olduğuna inanamıyorum...
Old 08-01-2009, 17:45   #18
üye18332

Mutsuz başımız sağolsun.....

İzmir Baro Başkanı Erdemir yaşamını yitirdi

8 Ocak 2009İZMİR, (DHA).hurriyet2008

İZMİR'de, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen İzmir Barosu Başkanı Avukat Nevzat Erdemir, yaşamını yitirdi.

Erdemir'in vasiyeti gereği, yine İzmir Barosu eski başkanlarından İskender Özturanlı'nın mezarının yanına defnedileceği öğrenildi.

Haftalık yönetim kurulu toplantısına katılan, mesleğe yeni adımlarını atacak 10 avukata cüppesini giydirmek üzere hazırlanan İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir, önceki gün akşam saatlerinde rahatsızlanmıştı. Yönetim Kurulu üyesi arkadaşları tarafından ilk müdahalesi yapılan 60 yaşındaki Erdemir, hemen makam aracıyla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Erdemir'in, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdiği saptandı. Erdemir'in rahatsızlandığı haberiyle meslektaşları ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, hastaneye geldi. Endişeli bir bekleyişe başlanırken, tıbbi müdahale için bir gün beklenilmesi kararı alındı. Ancak üç çocuk babası Erdemir'in, dün saat 19.30 sıralarında gözetim altında tutulduğu Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'nde beyin ölümü gerçekleşti. Erdemir'in bugün de yaşamını yitirdiği doktorlar tarafından ailesine açıklandı.

İLK TÖREN ADLİYE'DE

Üç çocuk babası olan, üç dönemdir Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun lideri olarak Baro Başkanı seçilen Erdemir için yarın, saat 10.00'da İzmir Adliye Sarayı'nda, 11.00'de ise Alsancak'taki İzmir Barosu Başkanlığı önünde tören yapılacağı bildirildi.

VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

Erdemir'in, Alsancak Hocazade Camisi'nde cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası vasiyeti gereği, yine İzmir Barosu eski başkanlarından İskender Özturanlı'nın, Urla İskele Mezarlığı'ndaki mezarının yanına defnedileceği öğrenildi.

KONAK'TA CAMİDE TÖREN İSTEĞİNE RET

Baro Yönetim Kurulu üyelerinin, kalabalık olmasını gerekçe göstererek Konak Meydanı'ndaki camide cenaze töreni yapılması isteğine Valilik tarafından olumsuz yanıt verildiği bildirildi
Old 08-01-2009, 18:03   #19
Doç. Dr. Özge Yücel

İnanması çok zor, sabır diliyorum yakınlarına.

Adaletin üç öğesi,
Savunmadır son kalesi
Candan aziz bu kaleyi,
Çiğnetmedik, çiğnetmeyiz

Savunmayı kısanlara
Kısıntıya susanlara
Hukukçudur diyemeyiz
Candan aziz savunmayı
Çiğnetmedik, çiğnetmeyiz

Son söz savunmanın sözü
Budur adaletin özü
Bilmeyenler bilsin bizi
Candan aziz savunmayı
Çiğnetmedik, çiğnetmeyiz...
Nevzat Erdemir

http://www.izmirbarosu.org.tr/Default2.aspx?id=(2-0)
Old 09-01-2009, 00:56   #23
caner87

KONAK'TA CAMİDE TÖREN İSTEĞİNE RET

Baro Yönetim Kurulu üyelerinin, kalabalık olmasını gerekçe göstererek Konak Meydanı'ndaki camide cenaze töreni yapılması isteğine Valilik tarafından olumsuz yanıt verildiği bildirildi.

Bu cümleyi açıklayabilir misiniz?Anlatım bozukluğu var sanırım,anlayamadım.
Valiliğin izin vermeyişi kalabalık olmasından dolayı mı,
yoksa kalabalık olacağı için Konak meydanı rica edilmiş ancak valilik izin mi vermemiş?
Old 09-01-2009, 10:18   #24
Engin Özoğul

Kalabalık olacağı için Konak Medydanındaki camide cenaze töreni yapılması istenmiş. Ancak İzmir Valiliği izin vermemiş.
Old 09-01-2009, 21:04   #25
didem kunal

Bugün adliyedeki törendeydim. Tüm hakimler duruşmalarına ara vererek törene katıldılar. Alkışlarla adliyeden baroya götürülen naaşı, meslektaşları ve yakın arkadaşlarının omuzlarında taşındı.
Old 10-01-2009, 00:55   #26
ege

bir kaç gündür İstanbulda olduğum için, gelişmeleri izmirdeki arkadaşlarımdan dinledim..

üzgünüm..

Ailesine ve sevenlerine sabır ve güç diliyorum.

başımız sağolsun..
Old 10-01-2009, 01:37   #27
Av.Cengiz Aladağ

Belli başlı gazetelerde ve haber sitelerinde İzmir Baro Başkanı'nın vefatı ile ilgili hiç haber olmaması, basının konuya duyarsızlığı son derece üzücü.
Old 10-01-2009, 01:53   #28
ebrus

Tüme meslektaşlarımızın başı sağolsun. Sevenlerine ve ailesine sabır kendisine Allahtan rahmet diliyorum. Çok üzgünüm.
Old 10-01-2009, 02:14   #29
Av. Bülent Sabri Akpunar

Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin, nur içinde yatsın. Hukuk dünyası için çok acı bir kayıp...
Old 10-01-2009, 02:41   #30
Emin Cihan UYSAL

Ailesine ve sevenlerine sabır kendisine Allah'tan rahmet diliyorum.

Tüm Türkiye'nin ve hukuk dünyasının başı sağolsun...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi