Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

UYAP Üzerinden E-Takip Başlatmak ve Senet Fotokopisi Gönderme Sorunu

Yanıt
Old 12-10-2017, 14:34   #1
butlanyazar

Varsayılan UYAP Üzerinden E-Takip Başlatmak ve Senet Fotokopisi Gönderme Sorunu

Selamlar Türk Hukuk Sitesi Dostları. Uyap üzerinden e-takip başlattım. Takibin konusu bir senet. Bu yüzden senedin aslını icra müdürlüğüne ibraz edeceğim. Fakat sisteme bu senedin fotokopisini yüklemem gerekiyor mu? Dosyaya sonradan eklenecek ekler veya senet kısmını seçtiğimde dosyanın udf dosyası olması gerektiğini söylüyor. Ancak tabi ki de bu fotokopi bir pdf dosyası. Sizce fotokopiyi sisteme yüklemesem bir problem olur mu?
Old 12-10-2017, 15:01   #2
Av. Meltem ERTÜRK

Alıntı:
Yazan butlanyazar
Sizce fotokopiyi sisteme yüklemesem bir problem olur mu?

Değerli meslektaşım..Yüklemeseniz de bir problem olmaz bence..Ne kaybedersiniz, Siz pdf olarak ekleyin..Senet aslını da bilahare gönderirsiniz. Ben en azından öyle yapıyorum. Zaten müdür, senet aslını görmeden ödeme emrinizi tebliğe çıkarmayacaktır..Yine de diğer meslektaşların görüşünü de beklemekte fayda var
Old 12-10-2017, 15:02   #3
Av. Meltem ERTÜRK

Alıntı:
Yazan Av. Meltem ERTÜRK
Yüklemeseniz de bir problem olmaz bence..

Yükleseniz de bir problem olmaz demek istedim..
Old 12-10-2017, 16:28   #4
butlanyazar

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Emin olmadığım için icra müdürlüğüne bu soruyu ilettim. "Sistemde olmasına gerek yok, aslının bizde olup, fotokopisinin de borçluya gönderilmesi yeterlidir." cevabı aldım
Old 13-10-2017, 11:56   #5
Av.Bilal Barutcu

Merhaba
Uyap kelime işlemcide hazırlamış olduğunun takip talebini yükledikten sonra takip talebinin eki olarak pdf formatında da senet aslının fotokopisini gönderebilirsiniz.Ancak doğrudan Udf evrağının eki olmayan pdf formatında ki fotoğraflar gönderilemiyor.Burada da problem olduğu durumlarda uyap döküman editöründen boş sayfa açıp gönderilecek belge fotoğrafını bu sayfaya ekleyip udf formatında da gönderdiğimde olmuştur.Kambiyo senetlerine dayalı takiplerde yasal süresi içerisinde senet aslını ilgili icra dairesine teslim etmediğinizde ödeme emri hazılanmayacak ,hazırlansa dahi borçluya gönderilmeyecek ve işleminiz iptal edilecektir.Senet görüntüsünü göndermeniz özellikle uzak icra daireleri açısından sizin açınızdan faydalı olacaktır.Zira senedin kambiyo vasfında olup olmadığı diğer sıkıntılar vesaire önceden tespit edilerek size bildirildiği takdirde yapacağınız işlemi buna göre belirleyebilir, özellikle posta yoluyla senet aslının gönderilmesi durumunda kaybolma yada geri almanız açısından zaman kaybetme durumu yaşamamış olursunuz.İyi çalışmalar
Old 13-09-2019, 12:14   #6
Fazladanödemeyeçözüm

Uyapta kambiyo takibi bilgilerini girdikten sonra takip talebi oluştur tıkladığımda çok tuhaf ve karmakarışık bir takip talebi çıkıyor kendi hazırladığım takip talebini de sistem kabul etmiyor, kısacası kambiyo takibini uyaptan nasıl açıyorsunuz?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi