Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

cocugumu alabilmek icin daha ne yapmaliyim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-01-2016, 13:09   #1
tukenmis bir anne

Karar cocugumu alabilmek icin daha ne yapmaliyim

Evlilik disi dogan cocugumu babasinin cocugu redediyorum,istemiyorum demesine iatinaden kendi uzerime kimligini cikarttim.dogumdan 2 ay sonra esim geldi ve anlastik evlendik.fakat 1 ay sonra cocugumu istnbula kacirdigini velayetini ona verirsem cocugumu gorebilecegimi soyledi.21.araliktan itibaren cocugumu alabilmenin yollarini deniyorum.tedbir karari cikarildi..(tehditlerinden,siddettinden,yapabilece klerinden korktugum icin)
Emniyete yazi yazildi .krsi taraf arandi cocugu getirip ifade vermesini soyledi..karsi taraf gelmedi ve kendisi evi birakip gitti dedi.
Icra yoluyla olabilecegi butun evlere baktim fakat yine cocugumu bulamadim.
Kizim 3 aylik ve takip edilmesi gereken asilari var.kimligi bende.esimle bosanma davamiz var.fakat kizimi baska hangi yoldan alabilirim artik tukendim.nefes alamiyorum..
Old 11-01-2016, 08:35   #2
av.murat kılıç

Sayın Katılımcı,

-6284 sayılı yasa kapsamında şikayetçi olarak çocuğun teslimini de isteyebilirsiniz. Ancak çocuğun olabileceği yerleri güvenlik güçlerine bildirmeniz gerekecektir.

-Ayrıca eşinizi C.Savcılığına şikayette edebilirsiniz.

-Bir avukattan doğrudan yardım almanızı öneriyoruz.

Geçmiş olsun.
Old 14-01-2016, 19:08   #3
Konuk

Karar

Oncelikle tesekkur ederim ilginize ve veediginiz bilgilere.
Adli yollardan calismalara devam etmekteyim.bugun son olarak suc duyurusunda bulundum.fakat yakalama karari cikartilamiyor.ve bu sahis elini kollunu sallayarak ortalikta dolasmakta.ailemi arayarak kufur ve tehditlerini savurmakta.
Birde
Bimer e durumumu anlatacagim.
Old 18-01-2016, 10:13   #4
av.murat kılıç

Sayın Katılımcı,

Bimeri aramanızda fayda olabilir. C.Savcılığı anında yakalama ve tutuklama yapmayabilir, işlerin yoğunluğuna göre sırası geldikçe her dosya için işlem yapıldığını biliyorum.

Kolay Gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi