Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çekişmeli boşanma davası tensip zaptının hazırlanması

Konuyu Kilitleyin
Old 30-04-2018, 15:53   #1
KırgınCicek

Varsayılan Çekişmeli boşanma davası tensip zaptının hazırlanması

Merhabalar ben 5 Mart 2018 de çekişmeli boşanma davası açtım. Karşı tarafa dilekçe 10 Nisan’da tebliğ edilmiş ve bi yakını almış. Daha sonra cevap dilekçesi süresi 24 Nisanda bitmesine rağmen adliye kalemi bizde bi cevap dilekçesi görünmüyor diyor buna rağmense hala bi duruşma günü verilmedi duruşma günü ne zaman verilir ?
Old 30-04-2018, 22:11   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Mahkemeye bir dilekçe vererek, davalının süresi içinde davaya cevap vermediğini ve dosyanızda ivedilikle duruşma günü verilmesini talep edebilirsiniz.

Bir avukatla davanızı takip etmeniz sizi hak ve zaman kaybından korur. Saygılarımla,
Old 01-05-2018, 10:02   #3
Konuk

Sn. Avukat,

Boşanmda davası için dilekçe verip, duruşma günü almak için 8 ay beklemek gerekiyorsa, bu bir haksızlık değil midir?
Bu bekleme için müracaat edilecek, şikayet edilecek bir kurum var mıdır?

Saygılarımla
Old 01-05-2018, 12:26   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Sn. Avukat,

Boşanmda davası için dilekçe verip, duruşma günü almak için 8 ay beklemek gerekiyorsa, bu bir haksızlık değil midir?
Bu bekleme için müracaat edilecek, şikayet edilecek bir kurum var mıdır?

Saygılarımla
Sekiz ay beklemeniz gerektiğini kim söyledi ki..

Aile Mahkemesi kaleminin ilk amiri mahkeme hakimidir. Hakime durumu iletebilirsiniz. Savcılık Adalet Komisyonuna da yazılı olarak şikayette bulunabilirsiniz.

Sn. Katılımcı,

Tekrar Davanızın takibini bir avukatla yapmanızı öneriyoruz. Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse, davanızın bulunduğu yer Baro'sundan tarafınıza ÜCRETSİZ avukatlık hizmeti verilmesi için yazılı başvuruda bulunabilirsiniz.

Saygılar.
Old 07-05-2018, 18:45   #5
Konuk

Avukat bey
Ben bana dilekçe verilip verilmediğin (cevap dilekçesi) nerden öğrenebilirim
Old 07-05-2018, 20:07   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Avukat bey
Ben bana dilekçe verilip verilmediğin (cevap dilekçesi) nerden öğrenebilirim
Sayın Katılımcı,

İlk mesajınızda mahkeme kaleminin DAVALI TARAFÇA cevap dilekçesi verilmediğini söylediğini belirtmişsiniz.

Davalının cevap verip vermediğini kaleme gidip dosyanızı inceleyerek veya davanızın takibi için avukatlık hizmeti alarak öğrenebilirsiniz. Avukat doğrudan dosyayı inceleme yetkisine sahip olacaktır. Ve hak kabına uğramınızı da engelleyecektir.

Maddi durumunuz avukatlık hizmeti almak için yeterli değilse, davanızın bulunduğu yerdeki Baroya ücretsiz avukatlık hizmeti için başvurabilirsiniz. Sizden istenen belgeleri tamamlamanız yeterli olacaktır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi