Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Merhaba

Konuyu Kilitleyin
Old 26-05-2016, 10:43   #1
Eflin11

Varsayılan Merhaba

SLM eşim polis memuru dışarda görevde bundan 5 yada 6 yıl önceden yurt dışı görevlere gitti döndüğünde Facebook hesabından bayanlarla samimi görüşmelerini yakalandı ceplerinde kadın resimleri çıktı üzerinde bana şiddet uyguladı şikayet ettim ama çocuklar vardı küçük diye barıştık
yine dışarda görevde 7 aydır herşeyden problemler çıkarmaya başladı
Yakın zamanda yine bazı bayanları gördüm facesinde
Kim olduğunu sorunca da yalanlar söylüyor arkadaşımın eşi kardeşi gibisinden
Ve beni bosayacagını söylüyor ben eşimden ayrılmayı düşünmüyorum çocuklarımız var acaba boşanma davası açılırsa
Diğer şikayet dosyalarıda açılımı

Bana nafaka verilirse çocukların eğitimi göz önünde bulundurulurmu

Ve bu facedeki insanlar
Delil olarak sunulur mu

Çocuklar birisi 9 birisi 17 yaşında babayamı

verilir yoksa anneyemi
lütfen cevaplar mısınız sorularımı Rica ediyorum tşklr
Old 27-05-2016, 00:54   #2
Av. Işıl KACAR

- Boşanma davasında evlilik birliğinde devam edegelen esinizin tüm kusurlu davranışlarını ileri surmeniz faydalı olacaktır.

- Çocukların velayeti talep varsa genel olarak anneye bırakılıyor uygulamada. Annenin cocuklara karşı kusurlu davranislari olup olmadığı, çocukların kimin yanında kalmak istediği gibi başkaca hususlara da velayet konusunda dikkate alınıyor.

- 18 yaşından küçük çocuklarınız için ayrı ayrı nafaka talep edebilirsiniz. 18 yaşından büyük ve öğrenim gören çocuklarise artık reşit olduklarından kendileri nafaka talep edebilir. Siz de çalışmıyor veya asgari ücret ile çalışıyor iseniz kendiniz için de nafaka talep edebilirsiniz.

- Ayrıca maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

- Facebook mesajları delil olabilir, yasak yöntemler ile elde edilmedi ise. Ayrıca yeni çıkan yasa ile internet paylaşılan içeriğin kanıtlanmasi adına ilgili web sitedeki içerik artik noterler tarafından onaylanıp tasdikleniyor. Böylece karşı taraf içeriği silse de iddianizi ispatlayabiliyorsunuz.

- Avukat yardımından faydalanmanız vakit ve hak kaybınızı önlemenize faydalı olacaktır.

Saygilar
Old 27-05-2016, 21:19   #3
Eflin11

Çok teşekkür ederim beni aydınlattınız
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi